48 ساعت در اوبود

ویژه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

گذشته از سواحل زیبا و کافه‌های ساحلی، روح اوبود در جاذبه های گردشگری فرهنگی، هنری و طبیعی ارتفاعات آن نهفته است. بیایید 48 ساعت را با این جاذبه‌ها از مزارع پلکانی برنج گرفته تا موزه‌های هنر معاصر، بگذرانیم.


 


روز نخست


طلوع آفتاب در تگالالانگ (Tegalalang Rice Terrace)


طلوع خورشید زمانی ایده‌آل برای تماشای مزارع پلکانی زیبای برنج اوبود است. گرمای ملایم خورشید تاثیری جادوئی بر این منظره دیدنی دارد. به علاوه، این منطقه محبوب و توریستی در طول روز بسیار شلوغ می‌شود. اگر انرژی و حس ماجراجویی دارید، می‌توانید فراتر بروید و به گردش در اطراف مزارع برنج و یا حتی در روستاهای اطراف آن به گردش بپردازید و با کشاورزان در حال کار خوش و بش کنید.


 


صبح: صبحانه روبه‌روی مناظر تماشایی


در تور اوبود وعده غذایی معمولی وجود ندارد. به یکی از رستوران‌های سنتی وارونگ در خیابان بروید و در حال تماشای منظره رویایی مزارع برنج، صبحانه صرف کنید. رستوران بُنی بالی و کافه دِوی با منوهای اندونزیایی و غربی محبوبیت بیشتری میان توریست‌ها دارند.

رستوران بُنی بالی: اندونزی، بالی، گیانار، کدیسان، رستوران بُنی بالی

کافه دِوی: اندونزی، بالی، گیانار، کدیسان، یالان پاکودوی، کافه دِوی


 


میانه صبح: معبد تیرتا امپول (Pura Tirta Empul)


باور عمومی بر این است که آب این معبد شفابخش و تطهیرکننده است. در طول جشن‌ها، توریست‌ها اجازه دارند شاهد مراسم تطهیر هندوهای بالی با آبی باشند که به درون این حوضچه مطهر می‌ریزد. حتی توریست‌ها می‌توانند با اجازه شمن‌ها یا پیران محلی در مراسم تطهیر شرکت کنند. اما اگر به این مراسم هم نرسیدید، خود معبد با کنده‌کاری‌های زیبا و مناظر طبیعی ارزش دیدن را دارد.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، سَندینگ، یلانا رایا تامپاک‌سیرینگ، معبد تیترا امپول


 


بعدازظهر: جنگل میمون اوبود


این جنگل وسیع با صدها میمون دوست‌داشتنی ساکن آن یکی از به یادماندنی‌ترین جاذبه‌های تور اندونزی و بالی است. درختان بلند، محیط سبز گرمسیری و ستون‌های سنگی کنده‌کاری شده در فضای باز 12.5 هکتاری، به راحتی بعدازظهر شما را پر می‌کنند. می‌توانید در آب و هوای مطبوع گرمسیری با میمون‌های مهربان جنگل از نزدیک ارتباط برقرار کنید یا به دیدن معبدهای درختی بروید، که البته اجازه ورود به آنها را ندارید.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، جنگل میمون


 


بعدازظهر دیروقت: اوبود پالاس


 اوبود پالاس یا پوری سارن آگونگ یکی از بهترین نمونه‌های معماری تحسین‌برانگیز سنتی بالی است که با باغ‌های زیبای پیرامون آن با مجسمه‌ها و کنده کاری‌های زیبا و دروازه بزرگ، نماد بالی و خاندان سلطنتی گذشته آن است. از نمای بیرونی ساکت و آرام بنا که عبور کنیم، فرهنگ سرزنده درون قصر با نمایش‌های سنتی مختلف در حیاط بیرونی قصر جان می‌گیرد.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یالان رایا اوبود، اوبود پالاس


 


عصر: کافه‌ها


پس از یک روز تامل‌برانگیز گشت و گذار طبیعی و فرهنگی در تور اندونزی وقت آن رسیده تا نیمه دیگر اوبود را نیز ببینید، شهری شاداب که طنین اجراهای موسیقی زنده و اجراهای جمعیت جوان خلاق از گوشه کنار آن به گوش می‌رسد. بهترین نوازندگان و گروه‌های موسیقی جزایر مختلف در اوبود پایتخت فرهنگ و هنر بالی، اردو می‌زنند و در کافه موزیک‌های متعدد و خیابان‌های اصلی آن به اجرا می‌پردازند. از موسیقی جاز در کافه موزیک بودای خندان، گلچینی از موسیقی جهان در بالی بوهمیا، تا بازی‌های ویدئویی کلاسیک و پول در ملتینگ پات، شب‌های اوبود برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای دارد.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یالان مانکی فارست، لفینگ بودا بار

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یالان نیوه بوجوگ، بالی بوهمیا


 


روز دوم


صبح زود: پیاده‌روی در جاده کامپوهان


روز را با آفتاب گرمسیری، هوای تازه و فعالیت بدنی در دل طبیعتی دیدنی آغاز کنید. کامپوهان تپه‌ای زیبا برای پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری است؛ گستره وسیع سبزی را در دو طرف جاده تصور کنید در حالیکه در اولین شعاع نور آفتاب صبحگاهی تطهیر می‌شوید. می‌توانید در یک مسیر کوتاه تا کافه کارسا بروید و بازگردید، یا 9 کیلومتر دیگر تا نزدیک‌ترین روستاها در آن سوی تپه به راهتان ادامه بدهید.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، سایان، یالان رایا کامپوئان، مسیر پیاده‌روی کامپوهان


 


ظهر: ناهار خام بخورید


اگر گیاهخوار سفت و سخت نیستید، تجربه خامخواری می‌تواند یکی از جذابترین تجربه‌هایتان در تور ارزان اوبود باشد. رستوران سیدز آف لایف (دانه‌های زندگی) غذاهای خام از پیش‌غذاهای متنوع تا کیک‌های دسری سرو می‌کند، که در خوشمزگی رقیب ندارند. کلیر کافه هم با منویی از غذاهای سالم، خام یا پخته، یکی از بهترین گزینه‌ها در این منطقه است.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یالان گوتاما، سیدز آف لایف

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، کلیر کافه


 


بعدازظهر: بازدید از موزه رنسانس بلانکو


این موزه آثار هنری دُن آنتونیو بلانکو در عمارت سبک اروپایی محل زندگی خود هنرمند، بر فراز یک تپه زیبا در اوبود، قرار دارد.  پس از سال‌ها زندگی و خلاقیت هنری در اوبود، مجموعه نقاشی‌ها، اشعار و تصاویر مربوط به آنها و آثار هنری دیگر در موزه به نمایش گذاشته شده است. خود عمارت نیز یک اثر هنری دیدنی است. یک عمارت سبک باروک با نشانه‌های ظریفی از شکوه عصر رنسانس، ترکیبی حقیقی از جذابیت اروپایی و جادوی بالینزی.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، سایان، موزه رنسانس بلانکو


 


میانه بعدازظهر: بازدید از موزه هنر آگونگ رای


از یک موزه هنر به دیگری، موزه هنر آگونگ رای (ARMA)، خانه مجموعه‌ای متنوع از آثار هنری، از آثار کلاسیک گرفته تا آثار معاصر و از آثار هنرمندان اسطوره‌ای گرفته تا استعدادهای نوظهور محلی است. این مجموعه‌های تماشایی را می‌توان در چندین ساختمان سنتی ظریف در میان باغ‌های زیبا مشاهده کرد که فضایی آرام و دلپذیر برای تحسین بهترین‌های هنر و فرهنگ اوبود فراهم می‌کنند. مجموعه موزه و کلاس‌های هنری، رخدادهای فرهنگی و اجراهای پرفورمنس را نیز میزبانی می‌کند. حتماً برنامه موزه را بررسی کنید تا شانس این جاذبه فرهنگی را از دست ندهید.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یالان نرایا پنگوسکان اوبود، موزه هنر آگونگ رای


 


عصر: روی تشک یوگا


یک پایان‌بندی عالی برای گشت و گذار در بالی، یوگا بارن تجربه فرهنگی، معنوی شما را به بهترین وجه تکمیل می‌کند. یوگا بارن انواع دوره‌های یوگا از مدیتیشن کاسه تبتی (بوول تبتی) تا یوگای ینگ یانگ و کلاس‌های متفاوت را تا ساعت 21 برگزار می‌کند. در این استودیو محبوب و خوشنام یوگا در بالی، هر کلاسی را که انتخاب کنید، به طور قطع با یک مربی خوب و حرفه‌ای کار خواهید کرد.

نشانی: اندونزی، بالی، گیانیار، اوبود، یوگا بارن


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.