16 گانه تفریح و ماجراجویی در مالزی، هیجان‌هایی که باید پیش از مرگ تجربه کرد (قسمت دوم)

ویژه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

تور مالزی همواره یکی از اولین انتخاب‌ها برای گردشگران ایرانی بوده است. به طوری که مطابق آمار سازمان گردشگری مالزی، حدود یک پنجم از درآمد گردشگری مالزی را ایرانی‌ها عاید این کشور می‌کنند. ورای دیگر نکاتی که باید در این زمنیه بدان‌ها تامل کرد، در این مقاله بر آن شدیم تا شماری از بهترین تجربه‌ها و کارهایی که می‌توان در مالزی از آن لذت برد را به همراهان نکست هالیدی معرفی کنیم تا سفر هموطنانمان بی‌نصیب از بهترین‌ها نباشد.


در ادامه مطلب 16 گانه تفریح و ماجراجویی در مالزی، هیجان‎هایی که باید پیش از مرگ تجربه کرد (قسمت اول) نظر شما را به متن زیر جلب می‌کنیم.


7. بازدید از غار گائو کالم در ایالت پرلیساین غار که یکی از جالب توجه‌ترین غارهای آهکی مالزی است در ۳۳ کیلومتری شمال پایتخت ایالت پرلیس و در شهر کانگر (Kangar) قرار دارد. نزدیکترین شهرک و آبادی از این غار، کاکی بوکیت (Kaki Bukit) است.


8. گردش در پارک ملی تامان نگارا در ایالت پاهنگبرای کسانی که بار اول به مالزی سفر می‌کنند یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های گردش در پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara) در رشته‌کوه تی تی وانگسا، قدم زدن روی طویل‌ترین پل معلق دنیا است. این پل ۵۳۰ متر طول و ۴۰ متر از زمین ارتفاع دارد. اگر ماجراجو هستید و دوست دارید هیجان بیشتری را هم تجربه کنید، شب را برای گردش در جنگل انتخاب کنید و از دیدن حیوانات شب‌زنده‌دار در دل طبیعت هیجان را تجربه کنید.


9. چتربازی در لنکاوی ایالت کداحچتربازی یکی از تفریحات بی‌نظیر در مالزی، است و ایالت کداح بهترین ناحیه این کشور برای پرش از آسمان به شمار می‌رود. مربیان حرفه‌ای و تایید شده در این تجربه‌ی لذت‌بخش شما را همراهی می‌کنند. در طول این ماجراجویی دیدنی از شما فیلم‌برداری می‌شود و حالات چهره‌تان ثبت می‌شود، بعدا می‌توانید لحظات اوج هیجان خود را تماشا و با دیگران به اشتراک بگذارید.


10. تجربه بهترین قهوه‌ی سفید را در شهر ایپوه (Ipoh) ایالت پراکقهوه‌ی سفید اصل که در نمایشگاه جهانی شانگهای ۲۰۱۰ به عنوان نوشیدنی رسمی مالزی معرفی شده، نه تنها یک نوشیدنی ساده نیست، بلکه نمایانگر گوشه‌ای از فرهنگ زندگی روزمره و یادآور دوره‌ای از تاریخ مالزی می‌باشد. برای ایجاد ظاهری سفید رنگ در این نوشیدنی از شیر استفاده می‌شود.


11. بالن‌سواری در پوتراجایاجشنواره بین‌المللی بالن‌سواری پوتراجایا (Putrajaya)، فستیوالی سه روزه است که هر ساله در ماه مارس در این ایالت برگزار می‌شود. بالن‌ها دو بار در روز در ساعات ۷ صبح و ۶ بعد‌ازظهر به پرواز درمی‌آیند.


برای مطالعه ادامه این مطلب جذاب قسمت سوم را نیز مطالعه نمایید.


مرجع: matadornetwork.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.