15 مکان دیدنی و زیبا در تایلند

ویژه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا، تور تایلند نقاط دیدنی فراوانی دارد. با شنیدن نام تایلند سواحل ماسه سفید و درختان نخل اولین تصاویری هستند که به ذهن خیلی‌ها خطور می‌کنند، اما تایلند سرزمین جاذبه های گردشگری دیگری همچون جنگل‌های گرمسیری، کوه‌های پوشیده در مه و آثار باستانی دیدنی نیز هست. در ادامه با زیباترین نقاط این کشور توریستی بیشتر آشنا می‌شویم.آبشار تای لو سو (Thi Lo Su)

پارک

آبشار تای لو سو بزرگترین و بلند‌ترین آبشار تایلند با 300 متر ارتفاع و مساحتی حدود 500 متر پلکان طبیعی آهکی در رودخانه مائه کلونگ می‌باشد که به پناهگاه حیات‌وحش اوم پانگ - یکی از محوطه‌های میراث جهانی یونسکو در ایالت تاک - می‌ریزد. تای لو سو پرخروش‌ترین آبشار در میان مجموعه آبشارهای پیرامون خود است که بسته به فصل با پای پیاده یا قایق قابل دسترسی هستند.

نشانی: تایلند، ایالت تاک، پناهگاه حیات‌وحش اوم‌پانگدریاچه کئو‌لان (Cheow Lan)

پارک

 گفته می‌شود پارک میلی کائو‌سوک، کهن‌ترین جنگل بارانی همیشه سبز جهان است. برخی منابع مدعی هستند که تنوع زیستی در این جنگل با جنگل بارانی آمازون برابری می‌کند. دریاچه مرکزی جنگل با 185 کیلومتر مربع مساحت، خانه حیوانات مختلف، از فیل‌ها و ببرها گرفته تا پرندگان نوک شاخی (هورن بیل) و مارهای پیتون است. کایاک‌سواری در مه صبحگاهی یا راهپیمایی در حومه جنگل یا شرکت در فعالیت‌های با راهنما مانند کاوش در غارها یا صعود به ارتفاعات در جستجوی منظره‌های خارق‌العاده از جاذبه‌های گردشگری تور این منطقه هستند.

نشانی: تایلند، کائو پانگ، بان تون کان، پارک ملی کائو سُککه بن (Koh Bon)

پارک

این قطعه کوچک در پارک ملی جزایر سیمیلان در غرب اقیانوس آندامان تنها از جزیره سیمیلان اصلی و با قایق قابل دسترسی است. با وجود خط ساحلی ناهموار و ساحل ماسه سفید با مناظر زیبا، جاذبه اصلی جزیره در زیر آب نهفته است. آب‌های پیرامون جزیره خانه حیات دریایی بسیار متنوع  با سفره‌ماهی‌های جادویی مانتا، سفره‌ماهی‌های عقاب و گونه‌های مختلف کوسه است.

نشانی: تایلند، 831000، راوای، پوکت، پارک ملی جزیره سیمیلانپو چی فا (Phu Chi Fa)

پارک

این کوه مقدس در شمال منطقه چیانگ رای در امتداد مرز لائوس قرار دارد. بازدیدکنندگان ابتدا به یک روستای زیبا و محل سکونت اقوام ساکن ارتفاعات شمالی (هیل‌ترایب) می‌رسند که امکاناتی از قبیل رستوران و اقامتگاه‌های خانگی دارد. از این روستا تا قله کوه 750 متر کوهپیمایی راه است. پیمودن مسیر قله چندان چالش‌برانگیز و دشوار نیست اما امکان استفاده از وسایل نقلیه در روستا برای رفتن به قله نیز وجود دارد. زیباترین منظره از قله، منظره طلوع آفتاب از میان دریای مه است و  به تدریج با بالا آمدن آفتاب و پائین رفتن مه، فرشی از هزاران گل و گیاه آشکار می‌شود. شاخه‌های رودخانه مکونگ مانند مارهایی غول‌پیکر از میان این منظره زیبا می‌گذرند. این منطقه محبوبیت فراوانی در میان خود مردم تایلند دارد و رسم بر این است که کودکان تایلندی همزمان با طلوع آفتاب با پوشش محلی آوازهای سنتی بخوانند.

نشانی: تایلند، 57310، چیانگ رای، تئونگ، تاپ ‌تائودریاچه امرالد (زمرد) (Emerald Lake)

پارک

خلیج مایا در فی فی یکی از مشهورترین مناطق در تور تایلند است. در سال 2000 اقتباس سینمایی از داستان ساحل نوشته الکس گارلند با بازی لئوناردو دی‌کاپریو شهرت بین‌المللی این منطقه را دوچندان کرد. هر چند الهام‌بخش اصلی داستان، مجمع‌الجزایر بکر پارک ملی دریایی آنگ تونگ با 42 جزیره توسعه نیافته در همسایگی ساحل سامویی یا به اصطلاح محلی گلدن باسین (حوض طلایی) بود. یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی خارق‌العاده آنگ تونگ دریاچه امرالد است. این دریاچه خیره‌کننده‌ در میان تپه‌های آهکی قرار دارد و از طریق تونل‌های زیرزمینی به دریا متصل می‌شود.

نشانی: تایلند، 84000، پارک ملی آبی آنگ تانگ، سورات تانی، تالاد لانگپل سو تونگ پائه (Su Tong Pae Bridge)

راه رفتن روی این پل باستانی بامبو در ایالت زیبای مائه هونگ سون، ارزش سفر به این منطقه را دارد. پل در مسیر پر پیچ و خم خود از منطقه کوهستانی شمال تایلند، در مرز میانمار، به سمت غرب امتداد می‌یابد و حلقه 600 کیلومتری مائه هونگ سون را شکل می‌دهد. این پل قرن‌ها پیش به دست روستاییان و راهبان محلی بر فراز زمینی که از مالکان شالیزارهای منطقه هدیه گرفته شده بود ساخته شد. محلی‌ها هنوز هم از پل برای عبور از میان مزارع وسیع برنج استفاده می‌کنند. نام این پل به گویش محلی برمه‌ای – تایلندی به معنای «راهب موفق» است.

نشانی: تایلند،58000، موئیانگ مائه هونگ سون، پانگ موسام پان بوک (Sam Phan Bok)

این صخره جداافتاده در میان رودخانه کونگ به « گراند کانیون تایلند» مشهور است. فصل خشک، بین اسفند و شهریور، زمانی که صخره‌های سائیده شده با پائین آمدن جریان آب آشکار می‌شوند، بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است. خرافات زیادی درباره این منطقه وجود دارد که بیشتر آنها از افسانه‌های محلی الهام گرفته شده‌اند. یکی از مشهورترین این خرافه‌ها مربوط به صخره‌ای با شکل سر سگ می‌شود که الهام‌بخش داستان‌های فراوانی درباره چگونگی شکل‌گیری سام پان بوک بوده است.

نشانی: تایلند، 34340، اوبون راتچاتانی، پو سای، لائو انگامغار تام لوت (Tham Lot)

مجموعه غار‌های گسترده شمال تایلند زمانی خانه یک جامعه باستانی به نام قبیله لاوا بوده است. باستان‌شناسان بقایای سفالی و مقبره‌های چوبی حکاکی شده مربوط به دوران پیش از تاریخی را در این منطقه یافته‌اند. گردش قایق‌های بامبو از طریق رودخانه نام لانگ که از میان غار می‌گذرد، مشتاقان را به تماشای مناظر جادویی زیرزمینی غار، استالاگتیت‌ها و استالاگمیت‌های طبیعی و حجره‌های زیبا و وهمناک می‌برند.

نشانی: تایلند، 58150، مائه هونگ سون، پانگ ماپا، تام لوتآئووکائو کوای (Aow Kao Kwai)

این ساحل که به نام خلیج بوفالو نیز شناخته می‌شود، یکی از بکرترین و منحصربه‌فردترین سواحل تایلند است. یک هلال ظریف پوشیده از جنگل‌های مانگرو با جریان‌های جزر و مد آرام که در دل دریای بی‌همتای آندامان محو می‌شود. آئوو کائو کوای یکی از دو ساحل جزیره کوچک پایام است. خود جزیره منطقه‌ای آرام و به دور از ازدحام مرسوم در مقصدهای توریستی مشهورتر تایلند و رفت‌وآمد پیوسته قایق‌های مسافربری است.

نشانی: تایلند، پایام، رانگونگ، خلیج بوفالوکائو انگون ناک (Khao Ngon Nak)

این مسیر خارق‌العاده که به نام قله اژدها شناخته می‌شود، در شمال آئو نانگ در ایالت کرابی قرار دارد. این مسیر پیاده‌روی طبیعی زیبا از تپه هانگ ناک آغاز می‌شود و پس از طی 3.7 کیلومتر با چشم‌اندازها و آبشارهای زیبا و گذر از میان یک جنگل انبوه در ارتفاع 565 متری از سطح دریا به قله می‌رسد. جایی که مناظر خارق العاده و چشم‌انداز وسیع از آب‌های پیرامون در انتظار فاتحان قله اژدهاست.

نشانی: تایلند، 81000، کرابی، نونگ تالهاستخر شنای میلینیوم هیلتون بانکوک (Millennium Hilton Bangkok)

در حالیکه بسیاری از جاذبه‌های منحصربه‌فرد و زیبای تایلند در دل طبیعت وحشی قرار دارند، جنگل شهری شلوغ پایتخت نیز خانه برخی از جاذبه‌های خارق‌العاده تایلند است. در میان بیش از ده‌ها رستوران و کافه و استخر پشت‌بامی در سرتاسر شهر، استخر بی‌نهایت زیبای میلینیوم هیلتون در تور بانکوک یک بهشت آرام مشرف به رودخانه مشهور چائو پرایا است و چشم‌انداز وسیع آن تا پارک لومپینی و فراتر از خط افق ناهموار تایلند پیش می‌رود.

نشانی: تایلند، 10600، بانگوک، کلونگسان، جاده چاروئنناکورن 123چشم‌انداز نانگویان (Nang Yuan)

نانگویان با فاصله‌ای اندک از خواهر مشهورش جزیره تائو، از مجموعه سه قطعه زمین مستقل تشکیل شده است که با یک نوار ساحلی به هم وصل شده‌اند. خود جزیره‌ها از میان صخره‌های آتشفشانی باستانی سر بر‌آورده‌اند و به سه خلیج کوچک مجزا تقسیم شده‌اند. حیات دریایی و تنوع خارق‌العاده گونه‌های مرجانی این منطقه را به یک نقطه غواصی و غواصی کم‌عمق با کلاس جهانی بدل کرده است. تنها 15 دقیقه پیاده‌روی از ساحل شما را به چشم‌انداز بی‌نظیر جزیره از سواحل بادگیر و جزیره تائو در شمال می‌رساند.

ساعت بازدید:  یکشنبه – شنبه: 9 تا 17

نشانی: تایلند، تائو، سورات تانی، پانگان، نانگویانپارک طبیعی فیل (Elephant Nature Park)

پارک مرکزی در حومه چیانگ مای قرار دارد و دو شعبه آن در پوکت و سامویی به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند. این پناهگاه حیوانات خانه تعدادی فیل خوشحال و پرجنب و جوش است که همگی از اسارت در چوب‌بری‌ها یا مراکز صنعت توریسم مختلف نجات داده‌ شده‌اند. پرسنل خبره این پناهگاه به بازدیدکنندگان می‌آموزند که چگونه در قلمرو باشکوه‌ترین حیوان جهان بگردند و از فرصت نادر برقراری ارتباط با فیل‌های ساکن محیط طبیعی خود بهره ببرند.

ساعت بازدید: دوشنبه – شنبه : 9 تا 17

نشانی: تایلند، 50100، چیانگ مای، جاده سریدوم چای 2/209پارک تاریخی و معبد هندوی پانوم رانگ (Phanom Rung)

معبد هندوی خمر در پای یک آتشفشان خاموش قرار دارد و گفته می‌شود مدل اولیه مجموعه آنگکور وات نزدیک سیِم ریپ در کامبوج است که شهرت جهانی دارد. قدمت پانوم رانگ به قرن دهم و دوران استیلای خمرها بر سرزمین‌ تایلند امروزی باز می‌گردد. این مجموعه به همت دپارتمان هنرهای زیبای تایلند در طول 17 سال بازسازی شد.

ساعت بازدید: یکشنبه – شنبه : 8 تا 18

نشانی: تایلند، 31110، بوری رام، چالوئم پرا کیات، تا پکمور هین کائو (Mor Hin Khao)

بنا بر افسانه‌های محلی، وقتی انسان‌ها برای اولین با در منطقه چایاپوم ساکن شدند، نوری سفید از میان این 5 صخره بزرگ در طول شب‌ به آسمان تابید. این صخره‌های مرموز با ترکیبی از سنگ ماسه و دیگر مواد معدنی به نام «استون هنج تایلند» (صخره‌های استون‌هنج اصلی در ویلت‌شایر انگلیس قرار دارند) شناخته می‌شوند و یادآور ارتفاعات طبیعی شکل گرفته با دستان توانمند باد مانند جنوب‌غربی ایالات متحده آمریکا هستند. فرش زیبایی از انواع گونه‌های لاله وحشی صخره‌های مور هین کائو را احاطه کرده و مناظری خارق‌العاده را به وجود آورده است.

نشانی: تایلند، 36000، چایاپوم، ساپ سی تانگ
  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.