15 شهر برجسته و دیدنی دنیا

ویژه - ۲ دی ۱۳۹۷

می‌دانید چه مواردی می‌تواند یک شهر را به یک شهر جذاب از نظر توریستی تبدیل کند؟! مواردی از قبیل معماری‌های شگفت‌انگیز، رستوران‌های خاص و متمایز، مجموعه‌های غنی تاریخی و فرهنگی، جاذبه های گردشگری و مغازه‌های جذاب. همچنین خیابان‌های پرتکاپو و زنده و شلوغ و جامعه‌ای با رفتار دوستانه و مهمان‌نواز و البته طبیعت زیبا در این مسئله نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.


فهرست شهرهایی را که ما برایتان فراهم کرده‌ایم، بر طبق نظرسنجی مخاطبین سایت معتبر T+L انتخاب شده که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند. آنها هر آنچه که در سفرهایشان تجربه کرده‌اند را در این سایت به اشتراک می‌گذارند.تجاربی از قبیل مناظر شهرها، فرهنگ، غذا، روابط اجتماعی، خرید و خلاصه همه چیز را ذکر می‌کنند و آن را رتبه‌بندی می‌کنند و با دیگران به اشتراک می‌گذارند و در آخر همگی به بهترین آنها رأی می‌دهند.


در سال 2018 شهر میگوئل دالاند در ارتفاعات مرکزی مکزیک، برای دومین سال متوالی بالاترین رتبه را در این نظرسنجی کسب کرد، ظاهرا این شهر کسب مقام نخست را در سال  2018 پس از 23 سال تلاش دریافت کرده، البته مقام دوم را شهری به نام آواخاکا‌د‌خوارز نیز در مکزیک در اختیار خود دارد و همچنین شهر مکزیکوسیتی بازگشت طلایی داشته و جز 15 شهر نخست نظرسنجی قرار دارد.


یکی از مخاطبین T+L  نظرش در مورد این شهر را به اشتراک گذاشته و نوشته: مکزیکوسیتی شهر زیبایی است، اگرچه جمعیت بیش از حد و ترافیک گه‌گاهی می‌تواند کمی اذیت‌ کننده باشد در عوض فرهنگ و تاریخ برجسته در کنار غذاهای لذیذ و بی‌نظیر آنجا می‌تواند تمام این سفر را پر از زیبایی کند.در این میان تور هند و کشور‌های جنوب‌شرقی آسیا نیز همچنان قطب گردشگری بوده و سالانه پذیرای هزاران هزار توریست هستند. دریاچه رویایی و زیبای شهر اوداپور در هند، مرکز آرامش درونی و معنوی اواو در تور اندونزی بالی،شهر معابد در چیانگ‌مای و tuo_tuks در کوه‌های تایلند. نظر یکی از مخاطبین در مورد شهر چیانگ‌مای این است: اگر شما به دنبال آرامش واقعی هستید حتما به اینجا بیایید، علاوه بر آرامش بی‌نظیرش شهری بزرگ، پر از رستوران‌های عالی و مرکزهای خرید بی‌نظیر نیز هست. ما از یک مرکز نگه‌داری فیل‌ها در خارج از شهر دیدن کردیم، این کاری بود که انجام دادنش را در لیست آرزوهایم نوشته بودم .


البته بعضی از شهرها در دنیا هستند که همیشه در صنعت توریست و برگزاری تور موفق و جذابند شهرهایی از قبیل: فلورانس، رم، کیوتو، ژاپن و چارلستون پایتخت سابق ایالت کارولینای جنوبی آمریکا همیشه پای ثابت در ۱۵ شهر جذاب دنیا برای مسافرت هستند.
لیست امسال این شهر ها از آخر به اول به این شرح است:


15. بیروت لبنان


 


14. استانبول


 


13. رم


 


12. کیپ تاون (پایتخت آفریقای جنوبی)


 


11. مکزیکوسیتی


 


10. چارلز استون ،کارولینای جنوبی


 


9. چیانگ‌مای در تایلند


 


8. هویی‌آن در ویتنام


 


7. لوانگ‌پرابانگ در شمال لائوس


 


6. فلورانس


 


5. کیوتو در ژاپن


 


4. اوبود در اندونزی


 


3. اوداپور در هند


 


2. اوآخاکا (Oaxaca) در مکزیک


 


1. سن‌میگوئل دآلنده (San Miguel de Allende) در مکزیک


 


جای تعجب نیست که این شهر مقام نخست را دریافت کرده، معماری این شهر بی‌نظیر و با‌شکوه است، خیابان‌های سنگ‌فرش آن خیلی نوستالژیک و دوست‌داشتنی است و جامعه‌ای بزرگ از هنرمندان بی‌نظیر و حرفه‌ای دارد.


نظری که یکی از مخاطبین در سایت T+L در مورد این شهر به اشتراک گذاشته اینگونه است: اینجا یکی از بهترین شهرهای جهان است، فروشگاه‌های عالی و بی‌نظیری دارد که محصولات هنری و زیبا و خاص از جمله صنایع دستی،جواهرات، کارهای هنری محلی و بومی عرضه می‌کنند و من به شما پیشنهاد می‌کنم که حتما در تور خود با خودتان چمدان اضافه به همراه بیاورید چون دست خالی نمی‌شود از اینجا رفت.  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.