13 تفریح محبوب کودکان در پوکت

ویژه - ۳ بهمن ۱۳۹۷

تور پوکت مقصدی عالی برای کسانی است که با کودکان مسافرت می‌کنند. تفریحات و جاذبه های گردشگری هیجان‌انگیز زیادی انتظار مسافران کم سن‌و‌سال را در پوکت می‌کشد. تفریحاتی که ذهن و جسم آنها را فعال نگاه می‌دارد و به شما فرصت می‌دهد تا در آرامش از سواحل زیبای جزیره لذت ببرید. کارهای زیادی برای انجام دادن در سنین مختلف از خردسالان گرفته تا نوجوانان کم سن و سال وجود دارد. به علاوه تنوع بالای تفریحات باعث می‌شود تا برای هر سلیقه‌ای چیزی وجود داشته باشد.
در حالیکه فعالیت‌ها و جاذبه‌های فراوانی برای تمام اعضای خانواده در تور پوکت وجود دارد، این فهرست به مواردی می‌پردازد که مخصوص کودکان هستند. بسیاری از گزینه‌های زیر به بزرگسالان امکان می‌دهند تا با آرامش خاطر کنار بنشینند و از تفریح دلبندانشان، زیر نظر مراقبان حرفه‌ای  لذت ببرند.


 


1) موزه تریک‌آی پوکت


موزه تریک‌آی پوکت یک نمایشگاه نقاشی سه بعدی تعاملی است که فرصت‌های جذابی برای عکاسی به خانواده‌ها می‌دهد. موزه در یک ساختمان دو طبقه در تقاطع جاده‌های مونتری و پانگ انگا قرار دارد. این موزه با حدود 100 صحنه نقاشی و مجسمه‌سازی از فن‌آوری فرانسوی trompe-l’oeil (به معنای فریب بصری) استفاده می‌کند تا مخاطبانش را در موقعیت‌های غیرواقعی و جذاب قرار دهد.


ساعت کار: 9:00 تا 21:00 (آخرین زمان پذیرش 20:00)
نشانی: پوکت تاون، در کنار هتل پرل، تقاطع جاده‌های مونتری و پانگ انگا
وبسایت: https://www.facebook.com/PhuketTrickeyeMuseum


 


2) بان تیلانکا (خانه سر و ته)


بان تیلانکا در جاده بای‌پس در شمال پوکت تاون یک خانه سر و ته است، با اسباب و اثاثیه و مبلمان عادی و کامل است که به جای کف روی سقف قرار دارند. کل این خانه سه طبقه روی سقف استوار است و عکس‌های دسته‌جمعی زیادی در آن می‌توان گرفت. در حیاط پشتی خانه یک باغ هزارتوی زیبا به جذابیت‌های آن می‌افزاید. در Chamber of Secret @BaanTeelanka دو اتاق فرار وجود دارد که باید با حل معماها و یافتن کلیدها از آنها نجات یافت.


ساعت کار: 10:00 تا 18:00
نشانی: پوکت تاون، جاده بای‌پس 11/51
وبسایت: https://www.facebook.com/BaanTeelenka.upside.downhouse


 


3) سورف هاوس پوکت (خانه موج‌سواری)


(شش سال به بالا)


سورف هاوس در تور تایلند رویای هر موج‌سواری است: جایی که می‌توانید هر روز و در هر شرایط جوّی موج‌سواری کنید. بزرگسالان می‌توانند در کافه و رستوران مجموعه از هوای خنک و موقعیت عالی در انتهای جنوبی جاده کاتا بیچ لذت ببرند، در حالیکه کودکان زیر نظر ناظران و مربیان موج‌سواری یاد می‌گیرند.


ساعت کار: 10:00 تا 22:00
نشانی: کاتا، جنب اقامتگاه کاتا بیچ
وبسایت: https://www.facebook.com/SurfHousePhuket


 


4) پارک آبی اسپلش جانگل


(4 سال به بالا)


پارک آبی اسپلش جانگل با 6400 مترمربع مساحت در گراند وست سَندز ویلا در ساحل مای کائو با سرسره‌های آبی، سرسره‌های 335 متری «لِیزی ریوِر» و «بومِرانگو» و استخر موج ویژه، تحت نظارت نیروهای غریق نجات حرفه‌ای قرار دارد. چندین استخر و سرسره آبی با شیب کم در اختیار کودکان کم سن و خردسالان قرار دارد. میهمانان هتل بلیت رایگان دارند و قیمت بلیت خیلی گران نیست.


ساعت کار: 10:00 تا 18:00
نشانی: ساحل مای کائو، 4 مو 65؛ اقامتگاه سنترا وست سندز
وبسایت: https://www.facebook.com/splashjungle.waterpark


 


5) مینی گلف در دینو پارک


یک شب جذاب خانوادگی در دینو پارک. فرصتی عالی برای دوستان و خانواده‌ها تا از یک بازی مین گلف در مجموعه پیشاتاریخی پارک دینو در ساحل کاتا لذت ببرند. این مینی گلف با 18 سوراخ، مجسمه‌های اندازه واقعی موجودات پیشاتاریخی و تم‌های مختلف جهان باستان فضایی شاد و مفرح برای کودکان و بزرگسالان دارد. اگر از دایناسورها خوشتان نمی‌آید، می‌توانید به مینی گلف‌های دیگر از قبیل مینی گلف پاتونگ، مینی گلف پوکت ادونچر در بانتاگو یا فوتبال کرِیزی گلف در کاتو سر بزنید.


ساعت کار: 10:00 تا 23:00
نشانی: کاتا، اقامتگاه مارینا پوکت؛ جاده کاتا بیچ


 


6) کیدز کلاب پوکت


(4 سال به بالا)


کیدز کلاب پوکت یک مرکز سرگرمی و جشن بی‌خطر کودکان در قلب پاتونگ، نزدیک مرکز خرید یونگ‌سیلون و جاده بانگلاست. این مجموعه با بازی‌های هیجان‌انگیز و فعالیت‌های تفریحی، تحت نظر  مراقبان حرفه‌ای در محیطی عاری از آلودگی، کاملاً برای کودکان بی‌خطر است. کلوپ کل طبقه دوم  مجموعه روبه‌روی اقامتگاه کی ریزورت در انتهای سوی سی‌دراگون را در بر می‌گیرد. از امکانات کلوب می‌توان به انواع سرسره‌ها، اتاق‌های توپ،  لوله‌های بازی، تاب و بازی‌های دیگر مناسب سنین مختلف اشاره کرد.


ساعت کار: 10:00 تا 21:00
نشانی: پاتونگ؛ اقامتگاه و اسپای کی ریزورت
قیمت‌ها: تمام روز 350 بات؛ 200 بات بابت هر ساعت اضافه
وبسایت: https://www.facebook.com/thekidsclubphuket


 


7) آنتم وِیک پارک


(از 8 سال به بالا)


آنتم وِیک پارک در یک دریاچه مصنوعی به وسعت 50000 متر مربع همیشه بیش از سه کابل برای وِیکینگ (اسکی روی آب با تخته موج) دارد. این پارک در منطقه سرسبز و طبیعی بین بنای یادبود هروین پوکت و روستای چرنگ تالای است. اگر داخل پاتونگ یا در اطراف آن ساکن هستید، وِیک پارک پوکت در کاتو امکانات مشابهی دارد و نزدیک‌تر است. هر دو مجموعه امکانات کافی برای سطوح مختلف از مبتدی کامل تا تخته سواران نمایشی را دارا هستند و مربیان و مراقبان حرفه‌ای دارند.


ساعت کار: 9:00 تا 18:30
نشانی: نزدیک بانگ تائو؛ چرنگ تالای؛ جاده سری- سان‌تورن؛ 7 مو 6/194.
وبسایت: https://www.facebook.com/anthemwakepark


 


8) گو – کارت اسپیدوِی پاتونگ


(از 8 سال به بالا)


کارتینگ گو – کارت اسپیدوِی یک تفریح هیجان‌انگیز برای تمام اعضای خانواده است که در پای تپه‌ پاتونگ، در کاتو واقع شده است. مسیر مسابقه 750 متر طول پیست مسابقه از پیچ‌های تند، پیچ‌های نرم و یک خط مستقیم طولانی برای سرعت گرفتن تشکیل شده است. امنیت مسئله اصلی است و همه چیز برای حفظ امنیت کودکان تنظیم شده است. اعضای پیست دقیق هستند و بایدها و نبایدها را به وضوح توضیح می‌دهند. به علاوه مسیر مسابقه با پهنای کافی طوری طراحی شده است که میدان دید کامل داشته باشد. تایرهای قرمز و سفید در هر دو طرف مسیر به کودکان امکان می‌دهد خودروی خود را در کمال امنیت متوقف کنند.


ساعت کار: 10:00 تا 19:00
نشانی: پاتونگ، مجاور تایگر کینگ‌دام؛ کاتو، پای تپه پاتونگ


 


9) تراپز پرنده کیدزسول


(چهارسال به بالا)


تراپز کیدز سول فلایینگ مجموعه‌ای هیجان‌انگیز در محوطه هتل ساحلی میکی مانکی در ساحل مای کائوست. جایی که می‌توانید هیجان پرواز با روشی بی‌خطر و ساده را تجربه کنید. این نمونه کوچک‌تر قلاب مشهور آپاراتوس سیرک یک ستون افقی معلق از دو لاین را دارد و به عقب و جلو تاب می‌خورد. تنها چند دقیقه آموزش اصول پایه کافی است تا از زمین به هوا بلند شوید و با سرعت بالا تاب بخورید.


ساعت کار: 11:00 تا 18:00
نشانی: مای کائو؛ ساحل میکی مانکی
وبسایت: https://www.facebook.com/KidzSole


 


10) فلایینگ هانومان پوکت (Flying Hanuman)


اگر دوست دارید در 40 متری بر فراز جنگل سوار زیپ لاین شوید، هانومان پرنده در کاتو مناسب شماست. فلایینگ هانومان با طراحی هماهنگ با زیست بوم، شما را به تماشای جنگل کانوپی از بالا می‌برد. تمام پلاتفرم‌ها از چوب ساخته و با کابل‌های صنعتی محکم شده‌اند. زیپ‌لاین می‌تواند تا چندین تن وزن را تحمل کند و به طور منظم برای نشانه‌های پارگی یا پوسیدگی بررسی می‌شود.
نشانی: کاتو؛ سوی نامتوک؛ 6 مو 16/89


 


11) زوربینگ  با رولربال


(شش سال به بالا)


شرکت‌کنندگان مسیر 190 متری از فراز تپه‌های مشرف به ساحل کالیم بیچ را داخل توپ‌های پلاستیکی نرم با قطر 3 متر طی می‌کنند. توپ‌ها (زورب) از نظر اندازه و شکل خیلی جذاب هستند: توپ‌های دولایه با یک لایه هوا بین توپ داخلی و توپ خارجی که با رشته‌های متعدد نایلونی کوچک به هم متصل شده‌اند و یک ورودی تونل مانند دارند. پیش از غلط خوردن به پائین، توپ داخلی با چهل لیتر آب پر می‌شود تا شرکت کننده بتواند در طول غلت‌ها سرپا بماند. حوله و مایو فراموش نشود.


ساعت کار: 10:00 تا 18:00
نشانی: پاتونگ؛ کالیم سوی 7
وبسایت: https://www.facebook.com/zorbingthailand


 


12) آکواریوم پوکت


تعطیلات جزیره بدون ماهی‌ها کامل نمی‌شود. برای یک بعدازظهر جذاب خانوادگی و شناختن آنچه می‌خورید یا ممکن است شما را بخورد، جایی بهتر از آکواریوم پوکت پیدا نمی‌کنید. این آکواریوم که اخیراً نوسازی شده، با هزاران آبزی گرمسیری، رنگارنگ و شگفت‌انگیز برای کوچکترها تجربه‌ای دست‌ اول و فراموش‌نشدنی خواهد بود.


ساعت کار: 08:30 تا 16:30
نشانی: کیپ پانوا
وبسایت: https://www.facebook.com/phukettaq


 


13) پارک پرندگان پوکت


این پارک زیبا در دامنه تپه با پوشش گل و گیاه چشم‌نواز، مسیرهای بادگیر، بناهای یادبود عجیب، سه کافه، یک فروشگاه سوغاتی و صدها پرنده زیبا از سرتاسر جهان گرمسیری در انتظار شماست. این تجربه کم‌نظیر با یک پل زیبای چوبی آغاز می‌شود که پروانه‌های رنگارنگ بر فراز آن پرواز می‌کنند و نظیر آن را تنها در دنیای کارتون‌ها دیده‌اید. پس از آن با نمایشگاهی از ماسک‌های مختلف روبه‌رو خواهید شد که در واقع دیجیرودو (ساز بومی استرالیایی از نی بلند) هستند.


ساعت کار: 9:00 تا 17:00؛
سانس‌های نمایش: 10:30، 13:30، 15:30
نشانی: نزدیک وات چالونگ؛ جاده چائوفا وست
  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.