10 رستوران برتر پنانگ، مالزی

ویژه - ۷ مهر ۱۳۹۷

در تور پنانگ مجبور نیستید برای یک غذای عالی قیمت بالا بپردازید، اما اگر دنبال غذایی گران‌تر از 5 رینگوت (1.25 دلار) بودید، 10 رستوران زیر با فضاها و سرویس‌های عالی در اختیار شما هستند.


 


1) رستوران لبنان


اینجا قیمت‌ها ارزان نیست، اما غذای عالی، فضای سرسبز و رومانتیک شما را متقاعد خواهند کرد که پولتان را جای درستی خرج کرده‌اید. سالاد میکس لبنانی ترکیبی فوق‌العاده از فاتوش (ترکیب سبزیجات با نان لوانتین (نام منطقه شامل سوریه، لبنان و فلسطین امروزی))، حمص (یک خمیر مرکب از نخود و کنجد، روغن زیتون، لیمو و سیر) ، برگ مو، تبوله (سالاد خاورمیانه‌ای از بلغور گندم، گوجه‌فرنگی خرد شده، سبزیجات، روغن زیتون و آب لیمو) موتابل (بادمجان با ترکیبات مشابه حمص) و ترکیب کباب‌ سالم گوشت‌های مختلف دهان هر غذا دوستی را آب می‌اندازد.

رستوران خاورمیانه‌ای

 فضا: شیک و دنج

هزینه: متوسط

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 8 تا 23

نشانی: مالزی، 11200، تانجونگ بونگاه پانانگ، یالان تانجونگ بونگاه


 


2) کارای‌کودی


اگر طرفدار غذاهای اسپایسی، تند و تاندوری باشید عاشق کارای‌کودی خواهید شد. از جوجه با کره ماسالای شیرین تا گوشت بره اسپایسی راگوی جاش، جوجه تاندوری قرمز تا فلفل سرخ‌شده لیدی فینگرز، این رستوران بهترین غذاهای هندی شهر را سرو می‌کند. توصیه می‌کنیم جوجه تاندوری و قارچ و نخود ماسالا را حتماً در تور مالزی امتحان کنید.

رستوران هندی

 فضا: خانوادگی و دنج

هزینه: ارزان

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 11 تا 23

نشانی: مالزی، 10200،پانانگ، جرج‌تاون، لبو پاسار


 


3) بلو ریف


اگر دوست دارید ماهی خود را به روشی که دوست دارید آماده کنید (بدون اینکه کاری بکنید)، به بلو ریف بیایید. یک رستوران دریایی عالی در مرکز خرید استرایت کوای مارینا. باراموندی، تیلاپیا، ماکرل اسپانیایی، اینجا همه نوع ماهی یافت می‌شود. می‌توانید ماهی مورد نظرتان را کباب کنید، سرخ کنید، سس بزنید یا در شیرینی انگلیسی نوش جان کنید.

رستوران آمریکایی

 فضا: خانوادگی و دنج

ساعت کار: یکشنبه  و شنبه: 11 تا 22:30 / باقی روزها: 10:30 تا 22:30  

نشانی: مالزی، 10470، پولائو پینانگ، سری تانجونگ پینانگ تاجونگ توکونگ، مرکز خرید استرایت کوای، طبقه همکف، 3A-G-20


 


4) وات د داک


این رستوران در میدان ناگوره به راحتی از نظر پنهان می‌ماند، اما اگر یکبار آن را بیابید به طور قطع دوباره و چندباره به این مغازه تاریخی که تبدیل به رستوران شده باز خواهید گشت. اردک در هر شکلی که بخواهید، برش خورده، آبگوشت و به سبک‌های مختلف دیگر با عطر و طعم فوق‌العاده خود شما را به یاد ریویرای فرانسه با اندکی طعم آسیایی خواهد انداخت. مقرون به‌صرفه‌ترین انتخاب شما منوی اردک در چهار طعم مختلف است.

رستوران آمریکایی

 فضا: خانوادگی و دنج

ساعت کار: یکشنبه و شنبه: 12:00 تا 2:30 / باقی روزها: 18 تا 22:30

نشانی: مالزی، 10050، پولائو پینانگ، جرج‌تاون، 40 یالان ناگور


 


5) خانه نودل 7 ویلیج


نودل دوست دارید؟ پس از این رستوران نیز در تور پنانگ خوشتان خواهد آمد. این رستوران محبوب محلی‌ها به خاطر کوای تئو تنگ (سوپ نودل آب گوشت، با کوفته‌ قلقلی‌های گوشت، گوشت خرد شده، جوانه لوبیا و سیر سرخ کرده) شهرت دارد. قیمت‌ها شبیه غذاهای خیابانی است و از 8 رینگوت (2 دلار) بالاتر نمی‌رود. در کنار نودلتان می‌توانید لور باک (گوشت و پیاز لای توفو که با سس قرمز سرو می‌شود) سفارش بدهید.

رستوران چینی

 فضا: شیک و دنج

هزینه: ارزان

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 8 تا 21

نشانی: مالزی، 10400، پولائو پینانگ، جرج تاون، لورونگ آبو سیتی 37


 


6) رستوران نونا بالی


اگر دلتان غذای اندونزیایی می‌خواهد اما نمی‌خواهید زحمت پرواز با تور اندونزی را بکشید، به نانو بالی بیایید. این رستوران با غذاهایی مثل باس دریایی (نوعی ماهی خاردار) کبابی روی سامبال اندونزی (خمیر اسپایسی میگو)، آیام ریکا-ریکا (جوجه اسپایسی با برنج سفید) و ببک ایجو معروف (ران اردک سرخ کرده با فلفل سبز به همراه برنج مخروطی) شما را به این صرافت می‌اندازد که بالاخره راهی بالی بشوید.  

رستوران خاورمیانه‌ای

 فضا: شیک و دنج

هزینه: متوسط

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 8 تا 23

نشانی: مالزی، 11200، تانجونگ بونگاه پانانگ، یالان تانجونگ بونگاه


 


7) هولی گواکامول


پنانگ خیلی دیر با آشپزی مکزیکی آشنا شد (تا چند سال گذشته هیچ رستوران مکزیکی در شهر نبود) اما بالاخره آشپزی مکزیکی از راه رسید و هولی گواکامول بهترین نمونه آن است. بوریتو‌های محبوب (پیراشکی گوشت و/یا لوبیا، پنیر و غیره با خمیر تورتیلا)، انواع ناچو (چیپس ذرت با طعم‌های مختلف)، فاجیتاس (نوارهای گوشت اسپایسی با سبزیجات در خمیر نرم تورتیلا) و کوئسادیلاس (تست پنیر با خمیر تورتیلا) بوریتو قارچ را حتما امتحان کنید.

کافه مکزیکی

 فضا: دنج، شلوغ، شاد

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 12 تا 2:30

نشانی: مالزی، 10200، پانانگ، جرج‌تاون، لاو لاین 65


 


8)  آراشی


شیک‌ترین رستوران فهرست ما ارزان نیست، اما غذاها و نمای داخلی ارزش این قیمت را دارد. این غذاخوری کره‌ای، ژاپنی با تهیه غذای به میل شما به آشپزی جلوه دیگری بخشیده است. اینجا می‌توانید، نودل یا برنج، ماهی یا گوشت، توفو یا قارچ و سبزیجات محبوب خود را انتخاب کنید. سالمون کبابی بیبیم‌باپ با کمی طعم‌دهنده روی ماهی و چای سبز پانا کوتا ترکیب فوق‌العاده‌ای را شکل می‌دهند.

رستوران ژاپنی/کره‌ای

 فضا: شیک و دنج

ساعت کار: یکشنبه – شنبه:10 تا 22

نشانی: مالزی، 10250، پولائو پینانگ، جرج‌تاون، پرسیاران گورنی


 


9) ایل باکارو


اگر در تور ارزان پنانگ به دنبال غذای ایتالیایی تازه و خوشمزه هستید، ایل‌باکارو بهترین گزینه شماست. پاستای گنوچی (پاستای سیب‌زمینی یا سمولینا) هر روز به صورت تازه تهیه می‌شود. خوراک خرچنگ لینگوئین (یک بشقاب پاستا جذاب با روغن زیتون، گوجه گیلاسی و برش‌های تازه گوشت خرچنگ) را حتما امتحان کنید. دسر شکلات آب شده مولتان با بستنی وانیلی را از دست ندهید.

رستوران ایتالیایی

 فضا: شیک و دنج

ساعت کار: یکشنبه – شنبه: 8 تا 23

نشانی: مالزی، 10200، پینانگ پولائو، جرج‌تاون، 106 لِبو کمپبل، کمپبل هاوس


 


10) کافی المنتز


شاید قهوه در اینجا یک مسئله روزمره باشد اما غذای کافه بدون شک شاهکار سرآشپز و دستیارانش است. صبحانه آمریکایی (خاگینه، سوسیس، تست، لوبیا پخته) با انواع ماست‌های میوه‌ای؛ با منویی گسترده از غذاهای شرقی و غربی و ماهی برای ناهار و شام. اگر در انتخاب تردید داشتید، جوجه توسکانی با گوجه و برنج سفید را امتحان کنید.

کافه آمریکایی

ساعت کار: جمعه، شنبه و یکشنبه: 9 تا 23:30/ باقی روزها: 11 تا 23

نشانی: مالزی، 11500، پولائو پینانگ، باندار بارو ایر اینام آیر ایتام


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.