۹ جایی که باید در مارماریس ترکیه ببینید (قسمت اول)

ویژه - ۱ مهر ۱۳۹۶

مارماریس یکی از شهرهای ترکیه است که دیدنی‌های زیبایی دارد. در تور مارماریس می‌توانید زمان زیادی را صرف گشت و گذار و گردش در این شهر کنید. در ادامه ۹ کاری که می‌توانید در تور ترکیه و سفر به مارماریس انجام دهید را فهرست کرده‌ایم. همراه نکست هالیدی باشید.


مارماریس یکی از معروف‌ترین مقصد‌های گردشگری در ترکیه است. دلیل‌های زیادی از جمله تاریخ غنی و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای شهرت دارد که باعث می‌شود تمام روز درحال ماجراجویی، تفریح و یادگیری باشید. از ساحل شنی سفید  و دریای درخشان تا خرابه‌های باستانی، مارماریس شهری است که مانند هیچ جای دیگر نیست.


تفریح‌گاه ساحلی مارماریسچه بخواهید که تفریحی قدم بزنید و از قایق‌های تفریحی کنار اسکله دیدن کنید و یا بخواهید آنقدر خرید کنید که از خستگی نتوانید روی پاهاینتان بایستید، تفرج‌گاه ساحلی مکانی عالی و پر از سرگرمی است. نعداد زیادی اجرای زنده موسیقی لب ساحل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. همچنین رستوران‌های متنوع و عالی نیز در این محل یافت می‌شود. به علاوه فروشگاه‌های برند‌های معتبر ترکیه نیز وجود دارد که می‌توانید لباس و سوغاتی‌های خود را خریداری کنید.


فواره‌های رقص آبفواره‌های رقص آب نمایشی زیبا برای افرادی است که به نمایش‌های شبانه علاقه دارند. این نمایش حدودا نیم ساعت طول دارد و شامل رقص نور و موسیقی همراه با آب است. همچنین رایگان است و خیلی از افراد را در شب سرگرم می‌کند. فرواره‌ها در روز نیز طبق معمول کار می‌کنند و همراه مجسمه افسونگر دریایی که در وسط قرار دارد منظره‌ی زیبایی به وجود می‌آورد. پس چرا مقداری پول خورد در آن نریخت و آرزو نکرد؟


کوه‌های مارماریساین رشته کوه‌های سربه فلک کشیده قطعا توجه شما را با زیبایی‌اش به خود جلب می‌کند. شرکت‌های توریستی زیادی با تور‌های اختصاصی شما را به این کوه‌ها می‌برند تا از مسیر‌های پیاروی و منظره‌ی خیره‌کننده‌ی گیاهان و جانوان بومی لذت ببرید. همچنین می‌توانید در این مکان از آبشار و دریاچه‌ها نیز دیدن کنید و حتی به نوک قله بروید و به تماشای غروب خورشید بنشینید.


مقبره‌های سنگی کاریانبرای حفظ این اثر تاریخی ، گردشگران قادرند فقط از داخل کشتی این مقبره‌ها را تماشا کنند. مطمئنا زیبایی اعجاب‌انگیز این سنگ‌نگاره‌ها از فرشتگان چشم هر تماشاگری را به خود خیره می‌کند. راهنمای توری که در قایق حضور دارد شما را در جریان تمامی اطلاعات مربوط به این آثار تاریخی قرار می‌دهد.


مکان‌هایی که در بالا معرفی شد چند جاذبه دیدنی تور مارماریس بود که نباید آنها را از دست بدهید. در بخش بعدی، نکست هالیدی چند جاذبه دیگر را به شما معرفی می‌کند.


با قسمت دوم این مطلب با ما همراه باشید.


مرجع: theculturetrip.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.