گردش در جواهر ارمنستان؛ ایروان (قسمت پنجم)

ویژه - در تور ایروان - ۲۶ تیر ۱۳۹۶

تاکنون با هفت جاذبه دیدنی جواهر ارمنستان، که در تور ارمنستان و به ویژه تور ایروان، باید از آنها دیدن کنید، آشنا شدیم. در این مقاله به استقبال دیگر زیبایی‌هایی که باید در تور ایروان دید، می‌رویم. برای آشنایی بیشتر با تئاتر اپرای ایروان، نگارخانه ملی ارمنستان و موزه اربونی با نکست هالیدی همراه باشید، تا سفر بعدیتان با تور ارمنستان، فهرستی تمام عیار از جاذبه‌های پایتخت زیبای این کشور را به خود ببیند. در ادامه قسمت چهارم این مطلب ...


8.  تئاتر اپرای ایروان
تئاتر اپرای ایروان (Yerevan Opera Theatre) از دو سالن مجزا تشکیل شده، سالنی برای کنسرت که ظرفیتی معادل ۱۴۰۰ نفر دارد و سالن ملی اپرا و باله که ۱۲۰۰ نفر را در خود جای می‌دهد. اولین باله‌ای که در این تالار اجرا شده، باله معروف دریاچه قو بود. محبوبیت تئاتر اپرای ایروان سهم به سزایی در رشد تئاتر و باله در ارمنستان داشته است.


9. نگارخانه ملی ارمنستان
نگارخانه ملی ارمنستان (National Gallery of Armenia) که در قسمت مرکزی ایروان و در میدان جمهوری واقع شده، بزرگترین موزه هنری ارمنستان به شمار می‌رود. این نگارخانه نه تنها بزرگترین مجموعه از آثار هنری ارمنستان را در خود جای داده، بلکه مامن گنجینه‌ای ارزشمند از آثار هنرمندان روس و اروپایی است. این موزه بیش از ۵۰ گالری و تالار مجزا دارد که روی هم رفته ۲۶۰۰۰ اثر هنری را پیش روی بازدیدکنندگان قرار داده‌اند اگر به آثار هنری علاقمندید، در سفر با تور ارمنستان حتما سری به نگارخانه ملی ارمنستان بزنید.


10. موزه اربونی
بر دامنه تپه‌ای که از سال ۷۸۲ پیش از میلاد تا کنون، بر فراز آن قلعه اِربونی قرار گرفته، موزه اربونی (Erebuni Museum) واقع شده است. پس از کاوش‌های باستان‌شناسی در دامنه این تپه و بازسازی برخی از قسمت‌های آن، شهر اِربونی به موزه‌ای با فضای باز تبدیل شد. آثاری که در زمان حفاری در اربونی کشف شدند شامل کوزه، ظروف شیشه‌ای و سرامیکی و دیگر آثار باستانی است که روایتگر زندگی مردمانی است که سال‌ها پیش در این قلعه میزیسته‌اند. این اشیاء تنها بخشی از گنجینه بزرگ این موزه شامل ۱۲,۲۳۵ قطعه اثر باستانی هستند. موزه اِربونی به دلیل اهمیت تاریخی آن و این مسئله مهم که شهر زیبای ایروان از دل این مکان تاریخی بوجود آمده است جاذبه‌ای بسیار پرطرفدار نزد ارمنی‌ها است. بدون بازدید این موزه تاریخی ارزشمند که نمایانگر ارمنستان باستانی و جواهر شهری چون ایروان است نباید تور ارمنستان را ترک گفت.


مرجع: ravelerati.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر