کلیسای جامع کازان، مسکو

ویژه - در تور مسکو - ۱۶ آبان ۱۳۹۶

کلیسای جامع کازان یک کلیسای کوچک در مسکو روسیه است. عجیب است بدانید که این کلیسا برای زنده نگه داشتن تنفر ساخته شده است! تور مسکو فرصت مناسبی است تا از این کلیسا دیدن کنید. همراه نکست هالیدی باشید تا با این کلیسا آشنا شوید.


کلیسای جامع کازان، کلیسایی کوچک اما جذاب در قرن ۱۷، در بخش شمالی میدان در نزدیکی دروازه‌ی رستاخیز (Resurrection Gate) در مسکو ساخته شده است. این کلیسا به منظور زنده نگه داشتن تنفر مهاجمان لهستانی و به افتخار تندیس دختر باکره (ویرجین) کازان ساخته شده است. این تندیس یکی از مشهورترین تندیس‌های مسکو است که بیش از یک بار با مبارزه برای محافظت از روسیه در برابر دشمنان او مرتبط بوده است. در سال ۱۸۱۲، در طول جنگ‌های ناپلئونی، یک مراسم دعا برای درخواست امنیت کشور در مقابل این تندیس برگزار شد و حتی فرمانده بزرگ روسی، فیلد مارشال میخائیل کوتوزوو در آن شرکت کرده بود.این ساختمان مکعبی شکل است و چند گنبد دارد که توسط یک گالری احاطه شده است. در گوشه‌ی شمال غربی یک برج ناقوس قرار دارد و در شمال شرقی کلیسا، کلیسای کوچک Averkiy Ierapolskiy واقع شده است. کلیسای جامع کازان بین سال‌های ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۳ توسط معمار برجسته به نام Pyotr Baranovsky بازسازی شد. با این حال این امر مقامات شوروی را از تصمیم برای تخریب این کلیسا در سال ۱۹۳۶ متوقف نکرد.


خوشبختانه به لطف بارانوفسکی (Pyotr Baranovsky) نقشه‌ی کلی ساختمان جان سالم به در برد و در سال ۱۹۸۹ یکی از شاگردان او، Oleg Zhurin، مسئولیت اجرای پروژه‌ی بازسازی کلیسای جامع را به عهده گرفت. اینجا اولین کلیسایی بود که در دوران پست کمونیست در مسکو بازسازی شد. در ۴ نوامبر سال ۱۹۹۰، اسقف الکسی دوم اولین سنگ بنای ساختمان جدید کلیسا را گذاشت و سه سال بعد، کلیسای جامع به شکوه و عظمت سابق خود بازگشت.
  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر