کرم ضدآفتاب را در سفر فراموش نکنید

ویژه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

قصد دارید در آینده به یک مقصد گردشگری جدید سفر کنید و به دنبال آن هستید تا وسایل سفر خود را ببندید؟ اگر تور مسافرتی آینده شما نزدیک است بهتر است که قبل از هر چیز مقالات سایت ما را که قصدشان راهنمایی شما در سفر است را مطالعه کنید. ما در این مطلب که جدیدترین بخش از این سری مطالب ما است قصد داریم به صورت علمی به معرفی یکی از ملزومات سفر بپردازیم که برای دلپذیر شدن تور مسافرتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. با ما همراه شوید.دکتر مار اشمیتس یکی از متخصصان سلامت است که اخیرا در یک مقاله که در روزنامه شیکاگو تریبون منتشر شده است یک توصیه مهم به همه مردم کرده است اگر من تنها بتوانم یک پیشنهاد برای آینده به شما بدهم این است: هرگز کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. اهمیت حفاظت از پوست در هنگام سفر و در زندگی روزمره از اهمیت زیادی برخوردار است. به خصوص این که بسیاری از افراد در هنگام تورهای مسافرتی خود مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب سپری می­‌کنند. درست است که نور آفتاب نقش مهمی در تامین ویتامین­‌های مورد نیاز بدن دارد اما نباید از یاد برد که عدم آمادگی برای قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب می‌­تواند تور مسافرتی شما را به یک خاطره ناخوشایند تبدیل کند.آیا همه کرم­‌های ضد آفتاب مفید هستند؟


به صورت کلی دو گروه کرم ضد آفتاب در بازارهای جهان وجود دارد که از ترکیب اکسید زینک و دی اکسید تیتانیوم برای مقابله با اشعه­‌های UVB و UVA استفاده می­‌کنند. گروه اول کرم­‌ها یک محافظت‌کننده شیمیایی هستند که در برابر UVB استفاده می­‌شوند، گروه دیگر کرم‌­های ضد آفتاب یک محافظت‌کننده فیزیکی هستند که بیشتر در مقابل UVA موثر هستند.آیا همه کرم‌­های ضد آفتاب پاک هستند؟


در این زمینه تحقیقات زیادی صورت گرفته است که نشان می­‌دهد که برخی از کرم­‌های ضد آفتاب موجود در بازار دارای یک عنصر شیمیایی به نام اوکسیبنزون هستند که تاثیرات مخربی بر روی بدن دارند. به همین علت لازم است که قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب از اصالت شرکتی که این محصول را تولید کرده است و همچنین از کیفیت بهداشتی آن مطمئن شوید. به همین علت به شما توصیه می­‌کنیم که از کرم­‌هایی استفاده کنید که توسط اداره غذا و دارو آمریکا یا سایر نهادهای مسئول نظارتی و بهداشتی مجوز بهداشتی و سلامت دریافت کرده باشند.شما چه توصیه‌­ای برای شیوه استفاده از کرم‌­های ضد آفتاب دارید؟


مهم­‌ترین نکته­‌ای که هر فردی چه در هنگام سفر و چه در هنگام زندگی روزمره باید در مورد کرم­‌های ضد آفتاب بداند آن است که بداند چه مقدار و چه زمان از آن استفاده کنید. به صورت کلی توصیه ما این است که 15 دقیقه قبل از خارج شدن از خانه کرم‌­های ضد آفتاب را استفاده کنید. سعی کنید از این کرم­‌ها تنها برای قسمت­‌هایی از بدن خود که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند استفاده کنید. اگر در تور مسافرتی خود به یکی از مقاصد گردشگری آفتابی سفر کرده­‌اید حتما به یاد داشته باشید که هر ۲ ساعت یک بار باید کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اگر در بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر که اوج تابش نور خورشید است مشغول گشت و گذار در میان جاذبه ­های گردشگری هستید یا در ساحل مشغول گرفتن حمام آفتاب هستید استفاده منظم از کرم‌­های ضد آفتاب اهمیت بسیار بیشتری می‌­یابد.آیا تاریخ انقضای کرم‌­های ضد آفتاب اهمیت دارد؟


بله قطعا اهمیت دارد. به یاد داشته باشید که ترکیبات شیمیایی دارای یک نیمه عمر هستند که بعد از گشت زمان باعث کاهش کارایی ترکیبات آنها می­‌شود. به عبارت دیگر هر چه قدر به تاریخ انقضای یک کرم ضد آفتاب نزدیک می­‌شوید این مواد کارایی خود را بیشتر از دست می­‌دهند و بعد از تاریخ انقضا کارایی آنها به حداقل ممکن می­‌رسد. بنابراین سعی کنید که از محصولاتی استفاده کنید که تاریخ انقضای آنها مشخص است و هنوز می‌­توان از آنها استفاده کرد.بسیاری از خوانندگان ما افرادی هستند که قصد دارند در آینده به سفر بروند. شما چه توصیه‌­ای برای آنان دارید؟


به عنوان یک متخصص دانشگاهی مهم­‌ترین توصیه من آن است که افراد حتما از کرم­‌های ضد آفتابی که سطح SPF آنها 30 است استفاده کنند. فرقی نمی­‌کند روزی که شما در حال سپری کردن آن هستید برفی است یا آفتابی. شما باید بدانید که اشعه‌­های خورشید حتما در هوای ابری هم به پوست شما می­‌رسد. پس بهتر است که در هر شرایطی از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. از طرف دیگر باید بدانید که اشعه آفتاب تاثیرات بسیار مثبتی نیز بر روی سیستم ایمنی بدن دارد و نباید از در معرض نور خورشید قرار گرفتن هراس داشته باشید. در نتیجه بهترین توصیه برای شما آن است که حتما از کرم­‌های ضد آفتاب مناسب و موثر استفاده کنید تا همزمان با محافظت پوست خود در برابر اشعه‌­های مضر خورشید از ویتامین دی آفتاب نیز بهره‌مند شوید.
  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.