چطور مثل یک محلی در بانکوک زندگی کنیم

ویژه - ۱۲ آبان ۱۳۹۷

مارینی هیگز جهانگرد ساکن بانکوک به ما می‌آموزد چطور مثل یک محلی از جهان رنگارنگ سبک‌های مختلف آشپزی، بازارهای پرجنب‌و‌جوش و هزارتوی کوچه‌های این شهر شلوغ لذت ببریم.1. وقتی دوستی به دیدارم می‌آید ...


از شلوغی گراند پالاس می‌گریزیم و به دیدار بودای لمیده در معبد محبوب من معبد پو می‌رویم. این مجموعه بزرگ بهترین جا برای آشنایی با سنن و معماری تایلندی است. بازار گل «پاک کلونگ تالات» در نزدیکی معبد با پیاده‌روهای مملو از شکوفه‌های رنگارنگ بهترین مکان برای گرفتن عکس‌های یادگاری است.


 


2. بهترین بازار برای خرید ...


بازار تعطیلات آخر هفته چاتوچاک در تور تایلند، محبوب توریست‌ها و ساکنان بانکوک، جایی است که همه چیز، از انواع سوغاتی، لباس‌های کلاسیک یا مد روز گرفته تا گالری‌های هنری کوچک و انبوه تی‌شرت‌های با نوشته‌های انگلیسی بامزه در آن یافت می‌شود


 


3. غذای ارزان ...


بهترین جا برای غذا خوردن در تور بانکوک خیابان‌های مجاور ساختمان‌های اداری است. در ساعت ناهار می‌توانید انواع غذاهای محبوب تایلندی را با کیفیت خوب و قیمت زیر 100 بات نوش‌جان کنید. به علاوه این روش خوبی برای امتحان کردن غذاهای جدید نیز هست. مناطقی مثل پاهونیوتین 7 در «آری» یا کانونت رود در سیلوم، البته اگر بگردید در گوشه کنار شهر نیز اغذیه‌فروشی‌هایی پیدا می‌کنید. اگر هیچ چیز پیدا نکنم یا عجله داشته باشم به 7 – الوِن می‌روم و با 27 بات یک کوفته برنجی اونیگیری می‌خورم.غذاخوری‌های خیابانی... من همیشه دنبال دکه‌های غذاخوری با ظرف‌های سس و مخلفات تمیز می‌گردم. وقتی تازه به بانکوک آمده بودم، یک دوست به من توصیه‌ای کرد که، هر چند احتمال مسمومیت غذایی را به صفر نمی‌رساند اما خیلی کارآمد است. یک اغذیه‌فروشی با ظرف‌های مخلفات تمیز، احتمالاً بیشتر به نظافت محل تهیه غذا نیز رسیدگی می‌کند.


 


4. وقتی می‌خواهم به کافه بروم... 


در رابیت هول، در یک کافه مخفی در تونگ لور جا خوش می‌کنم. این کافه ساخته شده از پنل‌های چوبی مورب، بدون پنجره و نمای خارجی خاص به راحتی دیده نمی‌شود.شبگردی ...


اول به رستوران کونگی اند کوری می‌روم و یک خوراک کاری با قیمت مناسب سفارش می‌دهم. از آنجا راهی بیر کَپ در طبقه همکف کُمُنز می‌شوم، بعد از بین 12 x 12 یا تی – رکس یکی را انتخاب می‌کنم تا با فضای خنک و موسیقی‌های متنوع شب خوبی داشته باشم.


 


5. گردش در بیرون شهر ...


به کائو یای، یکی از پارک‌های جذاب در تور تایلند می‌روم که تنها چند ساعت با شمال بانکوک فاصله دارد. می‌توانید با ون از یادمان پیروزی (Victory monument) به آنجا بروید. اما برای دیدن تمام جاذبه های گردشگری این پارک وسیع حتما خودرو یا اسکوتر کرایه کنید. پیدا کردن میمون‌های شیطان ماکاکو در پارک کار سختی نیست اما  برای ملاقات با فیل‌ها و دیگر حیوانات، بهتر است راهنما بگیرید. بیرون پارک یک مرکز تفریحی عجیب خواهید یافت که در آن می‌توانید با ماکت آثار مشهور معماری اروپا مثل برج پیزا عکس بگیرید.


 


6. چیزی که از بانکوک متنفرم می‌کند ...


ترافیک! اگر با ترن هوایی BTS سفر کنید، خیلی راحت و سریع به مقصد خود می‌رسید، اما کافی است بخواهید روی زمین بمانید و مناظر بیشتری از شهر را در طول مسیر ببینید تا در ترافیک دیوانه‌کننده بانکوک اسیر شوید. اگر می‌خواهید به محله چینی‌ها یا شهر قدیمی بروید، یا هر برنامه جاده‌ای دیگری که دارید، حتما حساب ترافیک را هم بکنید.


 


7. چیزی که در مورد بانکوک دوست دارم...


در بانکوک همیشه چیزی برای کشف کردن وجود دارد. حتی اگر اهل خود بانکوک باشید، امکان ندارد بتوانید ادعا کنید همه جای آن را دیده‌اید یا  بهترین نقاط تمام محله‌ها را می‌شناسید. من در بانکوک همیشه جاهایی را پیدا می‌کنم که ارزش توصیه کردن دارند. تنوع و کیفیت غذاهای بانکوک نیز ستودنی است. یک شب می‌توان در رستوران محبوبی مثل «چاروکال تاندور گریل اند میکسولوژی» غذای هندی خورد و روز دیگر از غذاهای چینی در یک رستوران محبوب دیگر مثل سان مون لذت برد.


 


8. توصیه‌ای به مسافران...


از شلوارهای حرم که به نام شلوارهای فیلی نیز شناخته می‌شوند احتراز کنید. این شلوارهای در عین اینکه بسیار راحت هستند به وضوح نشان می‌دهند که شما خارجی و توریست هستید و از شما یک شکار آسان به ویژه برای رانندگان توک توک می‌سازد. در بانکوک پوشیدن هر لباسی آزاد است، اما همیشه به دوستانم توصیه می‌کنم این لباس را به عنوان سوغاتی و لباس خانه همراه ببرند.
  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.