پنجاه و ششمین شرکت هوایی بین المللی وارد ایران شد

ویژه - ۱۱ مهر ۱۳۹۵

پنجاه و ششمین شرکت هوایی بین المللی وارد ایران شد


از امروز به بعد برای خرید تور تایلند می توانید روی بلیت هواپیمای پنجاه و ششمین شرکت هوایی بین المللی، شرکت  تای ایرویز اینترنشنال نیز حساب ویژه باز کنید.تای ایر ویز اینترنشنال (Thai Airways International) و یا هواپیمایی بین المللی تایلند، بزرگترین شرکت هواپیمایی مربوط به کشور تایلند است. این شرکت به شصت مقصد بین المللی در سی و پنج کشور پرواز دارد که بیشتر آنها کشور های آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا هستند. البته این آمارها تا به امروز تغییراتی داشته است برای مثال مقاصد این شرکت هوایی به 80 مسیر بین المللی افزایش یافته است. اما مقصد های داخلی این شرکت فقط یازده شهر است که آنها نیز عمدتا دارای فرودگاه بین المللی هستند. تای ایرویز اینترنشنال شرکت حامل پرچم کشور تایلند است و تاریخچه آن به 1960 می رسد. ناوگان این شرکت تا سال 2011 شامل 91 هواپیما می شده است. تای ایرویز اینترنشنال در سال های اخیر خدمات پروازی با کیفیتی ارائه داده است و به همین دلیل، برنده چندین جایزه بین المللی کیفیت شده است از جمله کسب عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان و بهترین خدمه پروازی درون کابین در سال 2006.


این شرکت هواپیمایی به عنوان ششمین شرکت هواپیمایی از لحاظ خدمات در طول پرواز در سال 2015 انتخاب شده است.فرودگاه سوارنابومی در بانکوک مقر اصلی هواپیما های این شرکت است. فرودگاه های چیانگ می و پوکت دو فرودگاه اصلی مورد استفاده این شرکت هستند. از میان شرکت های هواپیمایی شرق آسیا، تای ایرویز یکی از شرکت های دارای بیشترین مقصد پروازی به کشور های اروپایی است.


نخستین پرواز این شرکت هوایی ملی تایلند دیروز مورخ 10 مهر 1395 ساعت 19 در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به زمین نشست.


مدیر منطقه ای شرکت تای ایرویز در مراسم افتتاح این خط هوایی گفت: این شرکت با هواپیمای بوئینگ 200-777 پرواز های خود را از بانکوک به تایلند آغاز کرد که اکنون 4 پرواز در هفته در این مسیر برقرار شده است و امیدواریم بزودی پرواز های این شرکت به ایران به صورت روزانه انجام شود. برقراری این پرواز آغازی برای توسعه همکاری های اقتصادی بین ایران و تایلند است تا همواره شاهد افزایش پرواز ها بین دو کشور باشیم.وی اعلام کرد: شرکت هوایی تای ایرویز با 94 هواپیمایی ملکی به 80 مسیر بین المللی در جهان پرواز می کند و عمر متوسط ناوگان این شرکت کمتر از 12 سال است.


شرکت تای ایرویز قیمت بلیت های خود در مسیر بانکوک- تهران و برعکس را 16 میلیون ریال تعیین کرده است.


وی افزود: در مرحله نخست، پرواز های این شرکت از تایلند به مقصد تهران انجام می شود و در مراحل بعدی پرواز ها به مشهد و اصفهان در ایران و منطقه پوکت که مرکز گردشگری در تایلند برای خانواده هاست، برقرار می شود.اکنون شرکت هوایی ماهان در مسیر ایران به تایلند هر هفته 6 پرواز دارد و با احتساب پروازهای تای ایرویز، شمار پروازهای دو شرکت در مسیر ایران به تایلند و برعکس به 10پرواز افزایش می یابد.


مرجع: ایرنا


NextHoliday.ir مرجع تور | تور کیش | تور کوش آداسی | تور لحظه آخری  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.