پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان

ویژه - ۱۰ آبان ۱۳۹۷

به صورت متوسط هر گردشگری بیش از 80 درصد از مدت زمان تور مسافرتی خود را به گشت و گذار در میان جاذبه­ های گردشگری مقصدی که به آن سفر می‌کنند اختصاص می‌­دهد. این جاذبه‌­های گردشگری شامل آبشارهای مشهور تا بناهای تاریخی زیبایی می­‌شود که در گوشه و کنار جهان پراکنده شده‌­اند. اهمیت این جاذبه‌­های گردشگری به قدری زیاد است که در سال 2017 میلادی بیش از 91 میلیون نفر از گردشگران مقصد سفر خود را بر اساس آنها انتخاب کرده­‌اند. تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا با 10 جاذبه گردشگری پر بازدید در سراسر جهان آشنا شوید.برابر گزارش سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل متحد در سال 2017 میلادی گردشگری رشد زیادی داشته است. در این سال در سراسر جهان بیش از 369 میلیون نفر با هدف توریسم به سفرهای خارجی رفته‌­اند. عوامل زیادی در جذب گردشگران تاثیرگذار است که شامل ارتقای امنیت، هزینه پایین گردشگری در مقصد سفر، نرخ برابر ارز، شهرت جاذبه­‌های گردشگری و دسترسی آسان می­‌شود.مجله سفر و فراغت با هدف شناسایی پربازدیدترین جاذبه‌­های گردشگری جهان طیف گسترده‌­ای از اطلاعات را از طریق سازمان‌­های دولتی، گزارش‌های اقتصادی شرکت‌­های گردشگری، اطلاعات تورهای مسافرتی و اطلاعات جاذبه‌­های گردشگری جمع‌آوری کرده است. این مجله جاذبه‌­های گردشگری را در سه گروه سایت­‌های فرهنگی و تاریخی، جاذبه­‌های طبیعی و فضاهای تفریحی رسمی طبقه­‌بندی کرده است. بر اساس این تعریف بازار فونئیل هال شهر بوستون (سال ساخت 1742) به عنوان یک جاذبه فرهنگی-تاریخی معرفی شده است، در حالیکه مرکز خرید بزرگ آمریکا (که بازدیدکنندگان بیشتری نیز دارد) جاذبه گردشگری محسوب نمی‌­شود. این امر به سبب آن است که شهر بوستون در گردشگری و روابط بین‌­الملل از اهمیت بالایی برخوردار است در حالی که مرکز خرید بزرگ آمریکا از این ویژگی محروم است.در این رتبه­‌بندی سواحل، پل­‌ها و اماکن مذهبی از رتبه‌بندی استثنا نشده‌­اند و به همین دلیل واتیکان و مکه مورد ارزیابی قرار نگرفته­‌اند. اطلاعات بسیار زیادی در نتیجه این تحقیق ارزشمند جمع‌آوری شده است اما نکته جالب آن است که ساعت بیگ بن که مشهورترین جاذبه گردشگری لندن است اطلاعات مستندی نتوانسته است ارائه دهد. به هر صورت رتبه­‌بندی این جاذبه­‌های گردشگری به شرح زیر است. در قسمت­‌های بعدی ما سعی خواهیم که هر یک از این جاذبه­‌های گردشگری را به صورت مفصل به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید.10. ایستگاه قطار گرند سنترال، نیویورک. آمریکا (Grand Central Terminal. New York. USA)


تعداد بازدید کننده: 21 میلیون و 600 هزار نفر9. آبشارهای نیاگارا، نیویورک. آمریکا و اونتاریو. کانادا (Niagara Falls, New York. USA and Ontario. Canada)


تعداد بازدید کنندگان: 22 میلریون نفر


این جاذبه گردشگری چون بین دوکشور کانادا و آمریکا مشترک است. یعنی رتبه‌­های 9 به صورت مشترک به آبشارهای نیاگارا اختصاص یافته است که بخشی از آن در خاک ایالت اونتاریو کانادا واقع شده است و بخش دیگر آن در زمین‌­های ایالت نیویورک آمریکا واقع است.7. معبد سنسوجی، توکیو. ژاپن (Sensoji Temple, Tokyo. Japan)


تعداد بازدید کننده: 30 میلیون نفر


رتبه مشترک با حرم میجی جینگو7. حرم میجی جینگو، توکیو. ژاپن (Meiji Jingu Shrine, Tokyo. Japan)


تعداد بازدید کننده: 30 میلیون نفر


رتبه مشترک با معبد سنسوجی6. نواره لاس وگاس، لاس وگاس. آمریکا (Las Vegas Strip, Las Vegas. USA)


تعداد بازدید کننده: 30 میلیون و 500 هزار نفر4. ایستگاه اتحادیه (یونیون استیش)، واشینگتن دی. آمریکا (Union Station, Washington DC. USA)


تعداد بازدید کننده: 40 میلیون نفر


رتبه مشترک با پارک مرکزی نیویورک4. پارک مرکزی نیویورک، نیویورک. آمریکا (Central Park, New York City. USA)


تعداد بازدید کننده: 40 میلیون نفر


رتبه مشترک با یونیون استیشن شهر واشینگتن دی سی3. میدان تایمز، نیویورک. آمریکا (Times Square, New York City. USA)


تعداد بازدید کننده: 50 میلیون نفر2. میدان مرکزی مکزیکو سیتی/ زوکالو، مکزیکو سیتی. مکزیک (Mexico City’s Central Square/ The Zocalo, Mexico City. Mexico)


تعداد بازدید کننده: 85 میلیون نفر


میدان مرکزی شهر مکزیکو سیتی مهم‌­ترین جاذبه گردشگری پایتخت مکزیک است. این جاذبه گردشگری در میان مردم محلی و گردشگران خارجی بیشتر با نام زوکالو شناخته می­‌شود.1. بازار بزرگ، استانبول. ترکیه (Grand Bazaar, Istanbul. Turkey)


تعداد بازدید کننده: 91 میلیون و 250 هزار نفراکنون که با این ده جاذبه گردشگری پربازدید در سراسر جهان آشنا شدید به احتمال زیاد شما خواهید توانست که مقصد گردشگری را انتخاب کنید که دوست دارید در تور مسافرتی آینده خود به آنجا سفر کنید.  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.