هفت شهر زیبای قاره کهن؛ دیدنی ترین مقاصد تورهای آسیایی کدامند؟

ویژه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

طرفداران تورهای آسیایی سهم قابل توجهی از درآمد و رونق صنعت گردشگری را متوجه خود ساخته‌اند. از تورهای مشهور و پرطرفداری چون تور بانکوک و تور پوکت تایلند که بگذریم، آسیا از حیث شهرهای زیبا پیشنهادهای بسیار زیادی برای گردشگران دارد. مجله مشهور گردشگری کنده ناست در رده بندی 50 شهر زیبای سال 2017 خود، نام 7 شهر زیبای قاره آسیا را در خود جای داده است. با نکست هالیدی همراه باشید تا با 7 شهر دیدنی آسیا و جهان آشنا شویم.


7. هوشی مینه ویتنامبزرگترین شهر ویتنام ترکیبی از هم‌زیستی تضادهای میان نمادهای مدرنیته و یادگارهای سنت را در خود جای داده است. برج‌های سر به سپهر ساییده هوشی مینه در کنار معابد و تندیس‌های باستانی شاکله‌ایی از چشم‌اندازهای دیدنی این شهر را شکل داده‌اند سباستین مداک نویسنده این مجله، هوشی مینه را 48 مین شهر زیبای دنیا معرفی کرده است.


6. بوسان کره جنوبیبوسان کره جنوبی شهری است که آسیایی می‌توانند آن را برای مقایسه با لس‌آنجلس و میامی آمریکا به بحث بگذارند. شهری که کرانه گسترده‌ای سواحل ماسه‌ای و شنی، دیدنی‌ها و جاذبه‌های تفریحی دریایی و مراکز پر هیاهو و پر زرق و برق شهری را در کرانه سواحلش جای داده است. بوسان کره جنوبی سی و سومین شهر زیبای جهان لقب گرفته است. در رده‌ایی بالاتر از شهرهای سرشناسی چون دوبریک (محل لوکیشن فیلم‌برداری سریال مشهور بازی تاج و تخت)، وین اتریش و کبک کانادا.


5. شانگهای چینرم ایتالیا، استکهلم سوئد و سان فرانسیسکو ایالات متحده نیز نتوانستند در رده‌بندی زیباترین شهرهای دنیا، بالاتر از شانگهای؛ پرجنب و جوش‌ترین، شلوغ‌ترین و البته زیباترین شهر چینی‌ها جایی برای خود پیدا کنند. شانگهای که رده بیست و سوم دنیا را در میان زیباترین شهرهای دنیا به خود اختصاص داده، مجموعه‌ی تمام عیاری است از چشم‌اندازهای زیبای افق که در دورنمای آن مناظری بی‌بدیل از آسمان‌خراش‌ها، بناهای دوران استعمار چین و معابد و مراکز فرهنگی و سنتی قرار می‌گیرند.


4. جیپور هندزیباترین شهر هندی‌ها در این رده‌بندی؛ جیپور رده بیست و یکم دیدنی‌ترین شهرهای دنیا را از آن خود کرده‌ست. شهر صورتی هند، ماهیت رنگارنگش را که نمادی از فرهنگ هزار رنگ و روی هندی‌هاست پیش چشم ساکنان و مسافران تور هند می‌گذارد. جیپور همچنین یکی از بیست شهری است که دولت هند در نظر دارد، در برنامه انقلاب تکنولوژی خود از آن شهری هوشمند بسازد.


3. سنگاپورچنان که ماریا شلنبرگر می‌گوید، زیبایی سنگاپور آمیخته‌ای از دست هنرمند طبیعت و ذوق بشر در خلق بناهای مدرن آن است. سنگاپور به پاس همین زیبایی‌ها، عنوان پانزدهمین شهرهای زیبای دنیا و سومین شهر دیدنی آسیایی را به نام خود ثبت کرده است.


2. کیوتوشهری با 1600 معبد بودایی و 400 زیارتگاه پیروان آیین شینتو، از حیث زیبایی‌های طبیعی هم چیزی کم ندارد. دومین شهر زیبای آسیا، رتبه دوازدهم زیباترین شهر دنیا را نیز از آن خود کرده است. استقبال بی‌نظیر سرمایه‌داران چینی از شهر باعث شده، تا قیمت زمین‌ها و خانه‌های مسکونی شهر زیبای آسیایی به موازات توکیو پایتخت ژاپن افزایش سرسام آوری را تجربه کند.


1. هنگ کنگبه فاصله‌ای نزدیک و در تعقیب ونیز ایتالیا، هنگ کنگ آسیایی رده دومین شهرهای زیبای دنیا را به خود اختصاص داده است. زیباترین شهر آسیا را از هر منظری که بنگریم شگفت‌زده می‌شویم، چه بر فراز آسمان‌خراش‌ها به تماشای دورنمای زیبای آن نشسته باشیم، چه سوار بر قایقی در اسکله ویکتوریا حوالی شهر را بگردیم و چه زیباتر از همه از بلندی‌های حومه شهر منظره‌ای تمام عیار از همه زیبایی‌های ممکن جمع شده در یک شهر را نظاره‌گر باشیم.


مرجع: property-report.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.