هالربوس، جنگل افسانه ای و آبی رنگ بلژیک

ویژه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

دوست دارید در یکی از تورهای مسافرتی خود چند روز جادویی را در یکی از افسانه­‌ای‌ترین جنگل­‌های جهان سپری کنید؟ اگر جواب شما بله است باید به شما بگوییم که شما باید از جنگل هالربوس در بلژیک دیدن کنید که یکی از برترین مقاصد گردشگری اروپا برای طبیعت‌دوستان است. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا با این جاذبه گردشگری سحرانگیز آشنا شوید.
جنگل هالبروس که در 20 کیلومتری شهر بروکسل پایتخت بلژیک قرار دارد یکی از مناطق حفاظت‌شده در این کشور اروپایی است. این جنگل که در فهرست جنگل­‌های باستانی اروپا ثبت شده است علاوه بر درختان کهنسال خود به سبب پوشش آبی رنگ کف جنگل در میان گردشگران بسیار محبوب است. این پوشش آبی رنگ به سبب رویش گل‌­های آبی رنگی که در لابه‌لای درختان رشد می­‌کنند و نور مورد نیاز خود را از اشعه­‌های نوری که از لابه‌لای برگ­‌های درختان به زمین می­‌رسد تامین می­­‌کنند. پال مک کارتنی که یکی از گیاه‌شناسان مشهور است از این جاذبه گردشگری این‌گونه تعریف می­‌کند: شما هنگام گشت و گذار در جنگل هالبروس حس کسی را خواهید داشت که در اولین روز بهار به ضیافت رنگ­‌های گل­‌های بهاری دعوت شده است.
ترکیب درختان سر به آسمان کشیده، نور زرد رنگ خورشید در هنگام غروب و درخشش آبی رنگ گل­‌های کف جنگل یک حس زیبایی‌شناسانه بی‌نظیر به گردشگران می‌دهد. بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد از ابتدای بهار تا اواخر اردیبهشت ماه است. در طی این مدت به سبب بارندگی و دمای مناسب شرایط بسیار مساعدی برای رویش گل‌­های وحشی جنگل هالربوس وجود دارد و حس طراوت در این جاذبه گردشگری جنوب بروکسل موج می‌­زند.
هنگام گشت و گذار در این جاذبه گردشگری نیاز است که شما به توصیه‌­های راهنمای تور گردشگری خود توجه کنید. سعی کنید که از بر پا کردن کمپ در اینجا خودداری کنید و تحت هیچ شرایطی نیز حق آن را ندارید که در اینجا آتش بر پا کنید. برای حفظ زیبایی این جاذبه گردشگری از جهانگردان خواسته شده است که از چیدن گل­‌ها خودداری کنند و سعی کنند که در این جاذبه طبیعی تنها یک رهگذر باشند و به غیر از رد پای شما هیچ اثری از بازدید شما بر جای نماند.

  •   استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.