موزه تای هوآ در پوکت؛ روایتی از تلفیق فرهنگ ها! (قسمت اول)

ویژه - در تور پوکت - ۲۶ تیر ۱۳۹۶

تورهای تایلند، همچون تور بانکوک، تور پاتایا و تور پوکت هر کدام، با مجموعه‌ی بیشماری از جاذبه‌های گردشگری، پای گردشگران بین‌المللی با هرسلیقه و هدفی را به خود باز کرده‌اند. اما اگر تاکنون تایلند را به جاذبه‌های طبیعی و سواحل تفریحی‌اش می‌شناختید، باید جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی را نیز وارد معادله کنید. پادشاهی سیام که امروزه تایلند نام گرفته، سرزمین لبنخندها و قلمرو زندگی مردمانی است که در سده‌های پیشین تاریخ و فرهنگی پربار در حافظه تاریخ آسیای جنوب شرق بر جای گذاشته‌اند. اگر قصد سفر با تور پوکت یا یکی دیگر از تورهای تایلند را دارید و از طرفداران هنر و فرهنگ نیز هستید، با نکست هالیدی همراه باشید تا با موزه تای هوآ بیشتر آشنا شویم.
موزه تای هوآ در پوکت با فضای داخلی دیدنی و فضای بازی پرطروات و جذاب یکی از برجسته‌ترین اماکن گردشگری پوکت به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های بارز این موزه، سبک معماری ساختمان‌های چینی پرتغالی آن است. در این نوع معماری، وجود حیاط روباز نقش مهمی را در گردش جریان هوای تازه در محیط خانه ایفا می‌کند، طراحی که به ویژه در فصل تابستان به اهمیت آن پی می‌بریم. افزون بر این، بوستانی زیبا نیز در این موزه وجود دارد که در آن ابزارآلات و دستگاه‌های بزرگ و سنگین متعلق به دوره استخراج قلع از معدن پوکت برای بازدید مسافران تور پوکت در معرض نمایش قرار داده شده است. در سال ۲۰۰۸، موزه تای هوآ به پاس نقش برجسته خود در پاسداری از آثار هنری معماری موفق به دریافت جایزه انجمن معماری سیام در بخش بناهای عمومی و ورزشی شد، انجمنی که مستقیما زیر نظر پادشاه تایلند اداره می‌شود.
 بیش از دوازده اتاق نمایش، اجرای تئاتر و نمایش فیلم کوتاه به زبان چینی و تایلندی با زیرنویس انگلیسی در هر دو طبقه این موزه وجود دارد. از هر بعد که بنگریم، موزه تای هوآ رسالت خود را در معرفی تاریخ شهر پوکت به خوبی انجام داده است. در این موزه از ابعاد و منظرگاه‌های متفاوت، توضیحاتی در خصوص سرگذشت روابط دوجانبه چینی‌ها و ایالت پوکت، دیباچه موزه تای هوآ به عنوان اولین مدرسه زبان آموزش زبان چینی در پوکت، بناهایی با سبک معماری چینی پرتغالی در این جزیره، جشنواره‌ها و آیین‌های سنتی شهر پوکت و نیز معرفی غذا‌های محلی به چشم می‌خورد. از جمعیت چینی‌هایی که در حال حاضر در شهر پوکت زندگی می‌کنند، شما قریب به اتفاق آنها، سرزمین مادری خود را به علت مشکل فقر ترک کرده‌اند. درصد غالبی از جمعیت چینی‌های پوکت از فوژو، شیامین و سایر شهرهای استان فوژیان راهی پوکت شده‌اند.قسمت دوم این مطلب را مطالعه نمایید.


مرجع: phuket.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر