عکس های منتخب نشنال جئوگرافیک از تجربه سفر

ویژه - ۵ آذر ۱۳۹۷

موسسه نشنال جئوگرافیک یا جغرافیای ملی یکی از معتبرترین نهادهایی است که در زمینه معرفی جهان، جاذبه­ های گردشگری، سفر و مستندهای طبیعی فعال است. این موسسه هر ساله از عکاسان و جهانگردان می‌خواهد که عکس‌­های منتخب خود از سفرهایی که داشته‌­اند را به این موسسه بفرستند تا مورد رقابت قرار گیرد. ما در اینجا قصد داریم چند عکس منتخب از جاذبه­‌های گردشگری و تجربه­‌های فرهنگی که گردشگران در تورهای مسافرتی خود ثبت کرده‌­اند و توسط نشنال جئوگرافیک منتشر شده است را به شما نشان بدهیم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.گردشگرانی که در این مسابقه شرکت کرده‌­اند در تورهای مسافرتی خود مقاصد گردشگری متنوعی از سریلانکا تا ایرلند را مورد بازدید قرار داده‌­اند و صحنه‌­های بسیار بی‌نظیری از سفر خود در این مقاصد گردشگری را عکاسی کرده‌­اند.داور اصلی این دوره از مسابقات یکی از ویراستاران ارشد مجله نشنال جئوگرافیک به نام پات ریدل بود که در دفتر انگلیس این مجله مشغول به کار است بوده. به باور او عکس­‌های منتخب گردشگران از تورهای مسافرتی خود منعکس‌کننده تفاوت­‌های جغرافیایی و فرهنگ­‌های متمایزی است که در جهان وجود دارد.1. عکاسی از مناظر شهریبن گودوین: در سایه مسیح نجات دهنده. ریو دو ژانیرو. برزیل


بن گودوین در یک لحظه مناسب توانسته است شاهد یک صحنه باورنکردنی از انعکاس سایه مجسمه مسیح نجات دهنده بر روی ابروهایی باشد که در حال عبور از فراز شهر ریودوژانیرو هستند. او با عکاسی از این صحنه بی‌نظیر یکی از منحصر‌به‌فردترین عکس­‌های جهان را از این مقصد گردشگری محبوب ثبت کرده است.


 


مت پری: انعکاس نور در ساختمان­‌های سفید. جزیره اویا. یونان


این عکاس در لحظات پایانی روز شاهد صحنه‌­ای بوده است که ساختمان­‌های زیبای یکی از مقاصد گردشگری محبوب یونان به انعکاس نور غروب آفتاب مشغول هستند. این صحنه بدون شک یک تبلیغ مناسب برای جاذبه‌­های گردشگری یونان است.


 


توبی ترومن: ترافیک در سوگو. هنگ کنگ


هنگ کنگ یکی از پرترافیک‌­ترین مقاصد گردشگری جهان است و همین مسئله ممکن است هر گردشگری را در این شهر بزرگ و جهانی به دردسر بیاندازد. اما توبی ترومن با استفاده هوشمندانه از تکنیک­‌های عکاسی به شکل زیبایی به انعکاس این ترافیک پرداخته است.


2. حرکت


 


اندرو هون: بازی فوتبال در غروب آفتاب ساحل نگاپالی. میانمار


چه چیزی می‌­تواند زیباتر از ترکیب به موقع حرکت و سکوت زیبای لحظات پایانی روز در ساحل باشد؟ اندرو هون این لحظه زیبا را در بخشی از تور مسافرتی خود در میانمار ثبت کرده است.


 


ساجیت بودیخا ویتهاناگی: مارمولک در برابر مار، پارک ملی یالا. سریلانکا


این عکاس محلی در هنگام گشت و گذار در یکی از جاذبه­‌های گردشگری مشهور سریلانکا موفق به ثبت یک لحظه دیدنی از حیات وحش و تلاش شکار برای در امان ماندن از دست شکارچی مخوف شده است. این تصویر دیدنی به باور ویراستاران مجله نشنال جئوگرافیک یکی از بهترین صحنه‌های حیات وحش است که توسط یک عکاس غیرحرفه­‌ای ثبت شده است.


 


دیود کندیش؛ شعله آتش. سنگاپور


تور سنگاپور یک فرصت بی‌نظیر برای عکاسانی است که دوست دارند زیباترین لحظات سفر را در قالب ثبت کنند. دیوید کندیش در بخشی از تور مالزی خود فرصت حضور در یکی از جشن­‌های سنتی مردم چینی تبار سنگاپور را یافت و موفق شد یکی از زیباترین عکس‌­های آیینی سال 2017 میلادی را ثبت کند.


3. طبیعت


 


استوارت دون؛ سایه روشن اسب و سوار. ربع الخالی. عمان


کشور همسایه و دوست، عمان یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که هر ایرانی می­‌تواند به راحتی به آن سفر کند و یک تور مسافرتی بی‌نظیر در میان مناظر زیبای آن داشته باشد. یکی از بهترین جاذبه­‌های گردشگری عمان بیابان مشهور ربع الخالی است که به سبب منظره­‌های طبیعی خود بسیار محبوب است. استوارت دون یکی از گردشگرانی است که در تور مسافرتی خود با ثبت این عکس سایه روشن بی‌نظیر در بیابان ربع الخالی موفق شده است به فهرست برترین عکاسان سال 2017 جغرافیای ملی راه یابد.


 


رشید خایدانوف: ابرهای بالای قلعه دونکل. ایرلند شمالی


یک عکاس روس در تور مسافرتی ایرلند شمالی موفق شده است این عکس بی‌نظیر را از یکی از جاذبه­‌های گردشگری محبوب ایرلند شمالی ثبت کند. این عکس نمایانگر دقت در کادربندی و زمان‌بندی عکاسی است.


 


دارن بیکر: انعکاس نور در آب‌های نیو فارست. انگلیس


یکی دیگر از شاهکارهای عکاسانه گردشگران عکس بالا است که نشانه ذکاوت عکاس در بهره‌برداری مناسب از انعکاس نور در عکاسی است. شما هم اگر علاقمند به عکاسی هستید می‌­توانید از این تکنیک عکاسی برای ثبت چند عکس دیدنی از تور مسافرتی خود استفاده کنید.  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.