ساخت این کلبه 55 سال زمان برد!

ویژه - ۱۲ آبان ۱۳۹۷

استراحت در یک کلبه چوبی که در کنار یک دریاچه زیبا قرار داشته باشد آرزوی هر گردشگری است. به همین خاطر است که تعداد زیادی از گردشگران دوست دارند در یکی از تور های مسافرتی خود در یکی از کلبه‌­ها اقامت داشته باشند. اما یک معمار آمریکایی به نام جیم اولسن نه تنها آرزو داشت که یکی از این کلبه­‌ها را برای خود داشته باشد، بلکه دوست داشت که کلبه کنار دریاچه او دقیقا طبق سلیقه او و به دست خود ساخته شود. او از سال 1959 مشغول ساخت این کلبه در کنار دریاچه واشینگتن شد و پس از 55 سال موفق شد به صورت کامل این کلبه زیبا را بسازد. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا با این جاذبه گردشگری ایالت واشینگتن آشنا شوید.دریاچه پوگت ساند یکی از خیره‌کننده‌­ترین مناظر گردشگری را در ایالت متحده آمریکا دارد. جیم اولسن در طول چند دهه مختلف عملیات ساخت، باسازی و طراحی یک کلبه چوبی منحصربه‌فرد را در کنار این دریاچه انجام داده است تا بتواند دقیقا برابر نیاز و حس زیبایی‌­شناسانه خود یک کلبه تفریحی برای خود و خانواده اش بسازد.در تمام مدت انجام این پروژه اولسن به دنبال آن بود که این کلبه با زیبایی‌­های محیطی که در آن قرار گرفته است هماهنگ باشد و یک اثر حافظ محیط‌‌زیست باشد. برای همین او هیچ وقت از چوب درختان زنده برای ساخت این کلبه استفاده نکرد. او مدت­‌ها به گشت و گذار در این جنگل می‌پرداخت تا درختانی را که خشک شده­‌اند بیابد. سپس آنها را قطع می­‌کرد و از فواصل مختلف به محل ساخت کلبه حمل می­‌کرد.
اولسن درمورد این کلبه شگفت‌انگیزی که ساخته است می‌گوید: این کلبه دقیقا بر اساس انتخاب دقیق رنگ و بافت انجام گرفته است و در تمام انجام این پروژه به دنبال آن بودم تا جایی که ممکن است وسایلی از خارج از محل انجام عملیات ساخت به جنگل وارد نکنم. تمام دیوارها، سقف و حتی بخش عمده‌­ای از اثاثیه مورد استفاده در این کلبه از جنس درخت‌­های مرده ساخته شده است و جز در مواقعی که نیاز بوده است اصلا از رنگ‌آمیزی ساختمان استفاده نشده است.

علاوه بر این، اولسن می‌­خواست که ساختمان این پرژه در هماهنگی کامل با محیط طبیعی باشد. برای همین در تمام ساختمان این کلبه از پنجره‌های متعددی استفاده شده است تا ساکنان آن بتوانند از تمام نقاط این کلبه زیبا مناظر زیبای طیبعت اطراف را تماشا کنند.علاوه بر این، ساختمان این جاذبه گردشگری به نوعی بازنمایی اندیشه، احساسات و نگرش اولسن نسبت به محیط طبیعی بوده است. برای همین او سعی کرده است که در فرآیند ساخت نه تنها هیچ آسیبی به محیط اطراف نرسد، بلکه بتواند در هماهنگی با طبیعتی باشد که این کلبه را در بر گرفته است.به هر صورت، به سبب نبوغ، خلاقیت و حس طبیعت دوستی که معمار این کلبه در فرآیند ساخت آن به کار برده است، این کلبه کنار دریاچه به یکی از برترین جاذبه­‌های گردشگری شمال شرق ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است و سالانه چند صد گردشگر برای تماشای این کلبه و حتی الگوبرداری از آن به این بخش از خاک آمریکا سفر می­‌کنند.  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.