رستوران گردی در جواهر تور ارمنستان؛ ایروان (قسمت سوم)

ویژه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

رستوران گردی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های سفر با تور ارمنستان و به ویژه تور ایروان پایتخت این کشور را شکل می‌دهد. خیابان به خیابان و قدم به قدم رستوران‌های بیشماری دیوار به دیوار با غذاهایی متنوع و لذیذ از مسافران تور ارمنستان پذیرایی می‌کند. تنوع غذایی و شمار زیاد غذاهای محلی ارمنی که برخاسته از فرهنگ غنی غذایی مردم این کشور است، به همراه شمار زیادی سر آشپز بین‌المللی و نیز رستوران‌های پرشماری که غذاهای حلال به گردشگران ارائه می‌دهند، سفر به ایروان را به روزها و شب‌هایی برای تجربه بهترین غذاها بدل می‌کند. با نکست هالیدی همراه باشید تا با شمار دیگری از برترین رستوران‌های تور ارمنستان آشنا شویم.


7. رستوران مالخاسرستوران مالخاس محلی مناسب برای آنهایی است که علاقه دارند به همراه صرف شام به موسیقی جاز نیز گوش بسپارند. این رستوران با قدمت که در تور ایروان می‌توانید وعده‌ای را در آن صرف کنید، طرفداران بسیاری داشته و برای اطمینان همیشه باید پیش از اینکه بدان جا بروید میز خود را تلفنی رزرو کنید. کیفیت عالی غذاهای این رستوران و نوای موسیقی زنده جاز باعث شده تا نه تنها گردشگران تور ارمنستان که محلی‌های زیادی هم این رستوران را انتخاب اول خود قرار دهند. از غذاهای محبوب و پرطرفدار این رستوران باید به پاستا و استیک اشاره کرد. نام رستوران برگرفته از نام مالک آن و بهترین نوازنده جاز ارمنستان، لوون مالخاسیان است که به طور منظم دقایقی پس از نیمه شب در رستورانش به اجرای زنده موسیقی می‌پردازد.


8. رستوران مرکیوقرستوران مرکیوق که یکی از بهترین مکان‌ها برای صرف غذاهای سنتی، محلی و البته خانگی ارمنستان است، به مسافران تور ایروان این فرصت را می‌دهد تا در فضایی گرم و صمیمی به صرف غذاهای سنتی نظیر پنیر و کوفته ارمنی بپردازند. جایی که احساس می‌کنید در خانه خودتان غذا می‌خورید، آن هم غذاهایی محلی و نوشیدنی‌هایی که روستاییان ارمنی تهیه کرده‌اند، موسیقی زنده در فضای این رستوران نیز طنین‌انداز می‌شود و فضای به یاد ماندنی را در خاطر مسافران تور ارمنستان به جای می‌گذارد. طراحی و چیدمان داخلی این رستوران به سبک تمام ارمنی طراحی شده و فرش‌های دست‌بافت و صنایع‌دستی ارمنستان در جای جای رستوران به چشم می‌خورد.


قسمت پایانی این مطلب زیبا رو از دست ندهید.


مرجع: theculturetrip.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.