راهنمای سفر به بلغارستان

راهنمای سفر - ۵ دی ۱۳۹۴  • پیش شماره: +359

  • زبان رایج: بلغاری

  • واحد پولی: لف

  • شهرهای مهم: صوفیه، وارنا

  • اخلاف ساعت با ایران: 1:30-


بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با جمعیتی بالغ بر 7 میلیون  نفرمی باشد، که هر ساله ۱٪ از جمعیت آن کاسته می‌شود. بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد. پایتخت این کشور صوفیه است.  
اطلاعات لازم برای سفر به بلغارستان


 


بهترین زمان سفر به بلغارستان :


بلغارستان کشوری با 4 فصل آب و هوایی مشخص می باشد. بهترین زمان سفر به این کشور ماه ژوئن است، زمانی که مغازه ها پر از محصولات و سبزیجات تازه هستند، و اگر از علاقمندان به رنگ های پاییزی هستید، سپتامبر به بلغارستان سفر کنید.


آب و هوا :


بلغارستان تابستان های بسیار گرمی دارد، در ماه جولای دمای هوا به بیش از 40 درجه سانتی گراد می رسد ولی بطور متوسط دمای هوای بلغارستان در تابستان بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد. در زمستان نیز میانگین دمای هوا بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد است.


ساعات اداری :


فروشگاه ها معمولا دوشنبه تا جمعه از 9:00 یا 10:00 تا 19:00 ، شنبه ها از 9:00 تا 13 و یکشنبه ها تعطیل هستند. بانک ها و ادارات معمولا بین 12:30 تا 13:00 یا 14:00 برای ناهار تعطیل هستند ولی بعد از آن تا 17:00 مشغول بکارند. اغلب موزه ها روزهای دوشنبه تعطیل هستند.


خدمات پزشکی :


اگر در شهر صوفیه به خدمان پزشکی نیاز پیدا کردید بهتر است به بیمارستان Vita مراجعه کنید. در غیر اینصورت با شماره 150 تماس بگیرید.


تلفن های ضروری:


اورژانس: 150


آتش نشانی: 160


پلیس: 166


برق :


ولتاژ برق مصرفی در بلغارستان 220 ولت بوده و پریز های برق آنها دو شاخه می باشند و نیازی به همراه داشتن مبدل نیست.


انعام :


معمولا 10  یا 15 درصد مبلغ صورتحساب هایی که پرداخت می کنید، برای انعام مناسب است.


آب:


آب لوله کشی بلغارستان قابل شرب و گوارا است.


سرویس بهداشتی:


سرویس های بهداشتی در مکان های عمومی بلغارستان عموما خیلی تمیز نیستند، همچنین برای استفاده از آنها باید مبلغی را پرداخت کنید.