دهگانه دیدنی تایلند؛ از شمال تا جنوب سرزمین سرسبز لبخندها! (قسمت چهارم)

ویژه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

با هفت مورد از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور تایلند آشنا شدیم و در سه قسمت پیشین این سری از مقالات نکست هالیدی همسفر زیبایی‌هایی که در تورهایی همچون تور پوکت، تور چیانگ مای و تور بانکوک بدان بر می‌خوریم شدیم. با آخرین بخش از دهگانه مقاصد گردشگری دیدنی تایلند، سرزمین سرسبز لبخندها همراه ما باشید.


۳. جزایر سیمیلان
جزایر سیمیلان تایلند مجموعه‌ای بکر و دیدنی از صخره‌ها و جزیره‌های کوچک و بزرگ است که به فاصله نود دقیقه‌ای با قایق موتوری سریع‌السیر از ساحل استان پهانگ نگا و هشت ساعت یا بیشتر با قایق‌های معمول مسافری از جزیره پوکت قرار گرفته است. این مجموعه جزایر شگفت‌انگیز در سال ۱۹۸۲ میلادی به عنوان پارک ملی دریایی تایلند رسمیت یافت و به تبع آن تا حد زیادی از ساخت و سازهای انسانی مصون مانده است. این جزایر که نام خود را از واژه مالایی سیمیلان به معنای شماره نه برگرفته‌اند نه جزیره بکر و دیدنی در کرانه آب‌های اقیانوسی تایلند هستند. آب‌های شفافی که گرداگرد این 9 جزیره را فرا گرفته‌اند مامن شمار زیادی از ماهی‌های گرمسیری، مرجان‌های رنگارنگ و دیگر موجودات و آبزیانی استثنایی هستند که چشم‌اندازی شگرف زیر آب‌های شفاف اطراف جزایر به وجود می‌آورد. زیبایی بی‌حد و حصر آب‌های اطراف جزایر سیمیلان درشمار بهترین و لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های غواصی برای گردشگران در دنیا قرار می‌گیرد.


۲. خلیج فانگ نا
خلیج زیبای فانگ نا که در شمال شرقی جزیره پوکت واقع شده است، کرانه‌ای ساحلی متمایز در جهان است که شاید تنها خلیج هالانگ در ویتنام با آن برابری کند. ویژگی منحصر به فرد این خلیج صخره‌های آهکی آن است که در جای جای آب‌های زمرد فام آن سر از آب بر آورده‌اند. جزیره جیمز باند و کوپانی دو مقصد پرآوازه تایلند در این خلیج واقع شده‌اند. با این حال بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی‌های خارق‌العاده این خلیج و همچنین اجتناب از ازدحام همیشگی جزیره جیمز باند و کوپانی سفری دریایی با قایق از منتهای کرانه شمالی جزیره پوکت است. سفر دریایی لذت‌بخش در کنار جزایر آهکی بکر و توقف‌های گاه و بیگاه و تماشای جزایر آرامش‌بخش آن. افزون بر این، دیدن این مناظر حیرت‌انگیز هنگامی که مسافر اتوبوس‌های دریایی تور پوکت باشید، هیجانی دو چندان دارد.


۱. گرند پالاس و معبد وات پارکیو
اگر قرار باشد در سفرتان با تور بانکوک تنها از یک جاذبه از این شهر دیدن کنید، به طور قطع بنای زیبا و حیرت‌انگیز گرند پالاس بهترین گزینه برای انتخاب شما خواهد بود. مقصدی که بی‌شک مشهورترین بنای پایتخت زیبای تایلندی‌ها محسوب می‌شود. گرند پالاس در سال ۱۷۸۲ میلادی ساخته شده و برای زمانی حدود ۱۵۰ سال مرکز اقامت پادشاهان تایلند، درباریان پادشاه و اعضای بلندپایه بخش اجرایی و اداری دولت تایلند بوده است. این بنای خارق‌العاده با معماری خیره‌کننده و ظرافت‌های حیرت‌انگیزی نمایانگر خلاقیت و تبحر مثال‌زدنی مردم تایلند است، بازدیدکنندگانش را به تحسین خود وا می‌دارد. این کاخ زمانی وزارت جنگ تایلند، ادارات دولتی و حتی ضرابخانه کشور تایلند را نیز را در دل خود جای داده بود. امروزه این بنا قطب روحانی پادشاهی تایلند به شمار می‌رود. برای بازدید از این کاخ زیبا بهتر است لباس آراسته و موجه بر تن داشته باشید، چرا که از ورود آن بازدیدکنندگانی که لباسی نامناسب بر تن دارند به کاخ معمانت به عمل می‌آید.


مرجع: thailand-guide.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.