دهگانه دیدنی تایلند؛ از شمال تا جنوب سرزمین سرسبز لبخندها! (قسمت دوم)

ویژه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

تور تایلند از کرانه‌های شمالی و زیبایی‌های بی‌نظیر تور چیانگ مای گرفته تا تور بانکوک پایتخت و سرزمین‌های سرسبز جنوبی‌اش که تور کرابی سفر بدان‌ها را پیشنهاد می‌کند، یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفرهای گردشگری در دنیا است. در بخش نخست این مقاله با دو جاذبه دیدنی تایلند, معبد وات آرون و پارک ملی خائو یای آشنا شدیم. با نکست هالیدی همراه باشید تا با دومین بخش از دهگانه مقاصد دیدنی تایلند همسفر شویم.


8. آیوتهایا
طی ۴۰۰ سال آیوتهایا از پایتخت سیاسی و تجاری پررونق پادشاهی سیام به شهری مخروبه، غارت شده، سوخته و متروکه تغییر چهره داد. سرگذشت پایتخت پیشین تایلند به نزاع میان تایلند و کشور همسایه برمه گره خورده بود. با این همه، امروزه آیوتهایا دیگر بار به عنوان مرکزی موفق برای تجارت‌های منطقه‌ای، شهری رو به رشد و محلی برای نمایش تلفیق هنر و فرهنگ تایلند، ایستاده است. معماری مثال زدنی این شهر با سبک‌ها و ظرافت‌های پیچیده، تلفیقی هنرمندانه از سبک و سیاق معماری لوپبوری، سوکوتایی، دواراواتی، یوتانگ و سبک معماری پارسی و ایرانی است. امروزه معبد آیوتهایا و ویرانه‌های کاخ آن، روایتگر سرگذشت با شکوه سیام قدیم و تایلند امروزین و البته خاطرات تلخ و فراموش‌نشدنی جنگ در دوره‌های سیاه تاریخ تایلند است.


7. ساحل ریلی
ساحل ریلی در شمار برترین جاذبه‌های گردشگری جهان و به عنوان یکی از منحصربه فردترین مقاصد دیدنی تایلند خود را به جهانیان شناسانده است. این کرانه ساحلی دیدنی که در جنوب ساحل آئو نانگ و بر دماغه‌ای صخره‌ای واقع شده ، تنها به وسیله قایق قابل دسترسی است. ساحل ریلی تجربه حضور در جهانی آرام و خارق‌العاده را پیش روی مسافران تور تایلند و گردشگران میهمان خود قرار می‌دهد. این شبه جزیره کوچک با سواحل شنی سپید فام شگفت‌انگیز، صخره‌های آهکی، مناظر طبیعی خارق‌العاده، غارها و تالاب‌هایی که در دل صخره‌ها جای گرفته‌اند و با تناوب جزر و مد تغییر چهره می‌دهند، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را در محیطی دنج و بکر برای بازدید‌کنندگان مهیا می‌کند. کرانه ساحل ریلی بدون داشتن هیچگونه مسیر دسترسی از خشکی به واقع بهشتی گرمسیری است که روزهایی خاطره‌انگیز از سفر با تور تایلند، ماجراجویی‌هایی فراموش‌نشدنی و غروب‌های خنک و دلپذیر در طبیعتی زیبا را به میهمانانش پیشکش می‌کند.


قسمت سوم این مطلب را از دست ندهید.


مرجع: thailand-guide.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.