دهگانه دیدنی تایلند؛ از شمال تا جنوب سرزمین سرسبز لبخندها! (قسمت اول)

ویژه - در تور بانکوک - تور پاتایا - تور پوکت - تور سامویی - تور کرابی - ۱۹ مرداد ۱۳۹۶

تور تایلند با مجموعه‌ای از سفرهای گردشگری بی‌بدیل برای بازدید از مقاصد دیدنی حیرت‌انگیز چون کاخ گراند پالاس، غروب خورشید بر فراز ساحل زیبای ریلی، بازدید از فیفیدان و یا گذر از خلیج آهکی پهانگ نگا، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای مسافران تورهای رنگارنگ خود رقم می‌زند. از تور چیانگ مای در شمال تایلند گرفته تا سفر به سرسبزی‌های جنوب تایلند با تور کرابی، تایلند، کشوری یگانه برای سفرهای گردشگری است. با نکست هالیدی همراه باشید تا با دهگانه دیدنی تایلند؛ سرزمین سرسبز لبخندها آشنا شویم.


10. خائو یای نشنال پارک (پارک ملی خائو یای)
خائو یای نشنال پارک یا پارک ملی خائو یای که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده، دومین پارک ملی بزرگ تایلند با مساحتی معادل با  2,168 کیلومتر مربع است که در شمار یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری تایلند قرار می‌گیرد. پارک ملی خائو یای از چهار طرف به شهر سارابوری از سمت غربی، ناخون نایوک از سوی شرقی، ناخون راتچاسیما در شمال و پراچین بِری محدود می‌شود. مرتفع‌ترین نقطه در کوهستان خائورام ارتفاعی برابر با 1351 متر بالاتر از سطح دریا دارد. خائو یای نشنال پارک با دیدنی‌های منحصربفردی چون منظره‌های شگفت‌انگیزی از کوهستان‌های سرسبز، دره‌ها و جلگه‌های حاصلخیز، آبشارهای خروشان، تنوع زیستی و جانوری غنی و فاصله‌ای سه ساعته با شهر بانکوک هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند. افزون بر این، خائو یای مامن شمار متعددی از حیوانات شامل 320 گونه پرنده، 67 گونه جانوری از پستانداران و هزاران نمونه از گیاهان محلی تایلند است.


9. معبد وات آرون (معبد پگاه خورشید)
معبد وات آرون که محلی‌ها از آن به نام وات چائنگ یاد می‌کنند، در کرانه غربی رودخانه چائو فرایا و در منطقه تانبری واقع شده است. به باور عموم مردم محلی، پادشاه تاکسین پس از نبردی نفس‌گیر در آیوتایا که در محاصره نیروهای ارتش برمه بوده است، هنگامه سپیده دم به این معبد رسید. بعدها ادشاه تاکسین این معبد را بازسازی کرده و نام وات چائنگ یا معبد سپیده دم را بر آن نهاد. در دوران فرمانروایی پادشاه تاکسین که به دوره تانبری نیز شناخته می‌شود، وات آرون معبد اصلی پادشاهی تایلند تلقی می‌شد. این معبد زمانی مجسمه زمردین بودا و دیگر مجسمه‌های مهم بودایی‌ها چون تندیس فرا بنگ را در خود جای داده بود که هر دو از بندر وینتیان، مهم‌ترین کشور لائوس بدین جا آورده شده بودند.


در قسمت دوم این مطلب با ما همراه باشید.


مرجع: thailand-guide.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر