دانستنی های ضروری پیش از سفر به استانبول!

ویژه - ۵ تیر ۱۳۹۷

پیش از آمدن به استانبول برای تعطیلات و بازدید از جاذبه های گردشگری، چیزهای زیادی درباره این شهر وجود دارد که باید بدانید. در ادامه 9 نکته ضروری برای برنامه‌ریزی تور استانبول را با هم مرور می‌کنیم.1. کی به استانبول برویم؟


همانطور که می‌دانید استانبول یک مقصد توریستی پرطرفدار است. پس، اگر قصد سفر در فصل شلوغ تعطیلات یا زمان فستیوال‌ها را دارید، حتماً پیش از سفر هتل و تور مناسبی انتخاب کنید و اتاق رزرو نمایید. برای کسب اطلاعات درباره فصل‌های شلوغ به این سایت http://en.istanbul.com/en/explore/info/weather-in-istanbul مراجعه کنید.


 


2. از کدام فرودگاه استفاده نماییم؟


استانبول سه فرودگاه اصلی دارد. که یکی از آنها فرودگاه Hazerfen خصوصی است. دو فرودگاه دیگر، فرودگاه آتاتورک (در یاشیل کوی در بخش اروپایی شهر) و فرودگاه صبیحا گوکچن (در بخش آسیایی شهر) هستند.


 


3. جابه‌جایی در استانبول


در طول اقامت خود از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید زیرا امن هستند و قیمت مناسبی دارند. سیستم حمل و نقل عمومی استانبول شامل تراموا، مترو، مترواتوبوس (اتوبوس سریع‌السیر)، فونیکولار (يك سيستم حمل و نقل ريلي است كه به منظور جابه‌جايي در شيب‌هاي تند به كار مي‌رود)، خودرو کابلی، تاکسی‌های اشتراکی (dolmuş)، قایق و اتوبوس‌های دریایی می‌شود. 


 


4.مناطق تماشایی استانبول


حتما کفش پیاده‌روی با خود ببرید. می‌توانید استانبول را پیاده بگردید و مسیر حرکت خود را بین نقاط برجسته و توریستی تنظیم کنید.


 


5. در استانبول چه بپوشیم؟


هر چیزی که در سفر به یک شهر اروپایی می‌پوشید. سبک لباس اروپایی، در ترکیه مرسوم است. اما روسری سر کردن نیز مانعی ندارد و رایج است.  در بازدید از مساجد و  معابد لباس مناسب بپوشید. در اغلب این مکان‌ها لباس مناسب در ورودی به شما داده می‌شود.  


 


6. پول


سکه داشته باشید. پول خرد برای انعام دادن به خدمتکارها یا خرید از دستگاه‌های خوراکی و نوشیدنی خودکار همراه داشته باشید تا مجبور به  پرداخت هزینه اضافی نشوید.7.هشدارها


مانند هر شهر شلوغ دیگری، مراقب اموال شخصی خود در مکان‌های پر ازدحام باشید. مراقب باشید که وسایلتان را در اتوبوس، تراموا ،مترو یا تاکسی جا نگذارید.8. خرید در استانبول


اگر قصد یک خرید حسابی در تور ترکیه را دارید، استانبول شهر شماست. مراکز خرید متعدد، خیابان‌های پر از مغازه، بازارهای سنتی، بازار بزرگ و بازار ادویه با قدمت فراوان احتمالاً توجهتان را جلب می‌کنند. سعی کنید با فروشندگان چانه بزنید. با وجود اینکه اکثر جاها دلار یا یورو را می‌پذیرند، حتما لیر ترکیه همراه داشته باشید. حساب جیبتان را نگهدارید و از سفر لذت ببرید.


 


9. غذا در استانبول


و اما خوراکی‌ها در این تور ... هزاران غذاخوری در استانبول وجود دارد که بهترین غذاهای دنیا، غذاهای سنتی ترکیه و غذاهای عثمانی را به شما ارائه می‌دهند.  یکی از آنها را که متناسب با بودجه شماست انتخاب کنید و از غذایتان لذت ببرید.


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.