جزیره کلئوپاترا، ساحلی از شن‌های سفید منحصربه‌فرد در مارماریس ترکیه

ویژه - ۲۴ مهر ۱۳۹۶

اگر دوست دارید یک روز آرام را در قایقی بگذرانید و از روی آن به تماشای ساحل منحصربه‌فرد جزیره کلئوپاترا بنشینید، تور یک روزه این جزیره از مارماریس در انتظار شما است. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و تور مارماریس هم در سفر شما وجود دارد، این تور را می‌توانید از این شهر انتخاب کنید و همراه آنها شوید. برای آشنایی با این جزیره همراه نکست هالیدی باشید.


تورهای جزیره کلئوپاترا در مارماریس هر روز صبح در ساعات ۹:۳۰ صبح آغاز می‌شوند و ساعت ۱۸:۳۰ بازمی‌گردند. هزینه‌ای که می‌پردازید برای هتل، سفر با قایق، ورودی‌ها، ناهار و راهنما است.کلئوپاترا جزیره‌ای ساحلی و کوچک در مارماریس است که تماما با شن‌های سفید نرم پوشیده شده است. این شن باعث شده که جزیره بسیار خاص شود. کلئوپاترا بخشی از مجمع‌الجزایری است که به فاصله بسیار نزدیکی از مارماریس ترکیه قرار دارند.


عموما این ساحل شنی مملو از صدف‌های ریزی است که بسیار شبیه به شن هستند. میلیون‌ها سال طول کشیده است تا این ساحل به این شکل تشکیل شود. این ساحل بسیار کوچک و درخشان است. ساحل کلئوپاترا تحت نظر و حفاظت دولت است؛ زیرا زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا چنین شن‌هایی ایجاد شوند. همواره به یاد داشته باشید که اصلا اجازه ندارید زمانی که این جزیره را ترک می‌کنید از شن‌های ساحل همراه خودتان ببرید. همچنین اجازه ندارید در این جزیره حوله همراه خود داشته باشید. دلیل آن هم این است که شن‌ها به حوله شما خواهند چسبید.در مورد این جزیره، افسانه‌ای بر اساس ملکه کلئوپاترا و معشوقه او مارک آنتونی وجود دارد. این افسانه به این شکل است که جزیره کلئوپاترا مکانی برای ملاقات ملکه کلئوپاترا و مارک آنتونی بوده است. کلئوپاترا همواره می‌خواسته این جزیره‌ی کوچک و منزوی، بهشت رازآلود او بماند. باور بر این است که مارک آنتونی بارهای کشتی از شن سفید را از مصر به عنوان هدیه و پیشکشی برای کلئوپاترا به این جزیره پنهان می‌آورده است.


این شن‌ها آنقدر متحیرکننده هستند که با قدم زدن روی آنها به نظر می‌رسد روی ابرها راه می‌روید. درست شبیه به بهشت است. پابرهنه روی شن‌ها قدم بزنید و تازه آن موقع این حس را درک خواهید کرد. این نوع شن در هیچ کجای دیگری در دنیا پیدا نمی‌شود. حتی باور برخی بر این است که این شن‌ها مجدد مانند خودشان را تولید می‌کنند!این مکان با درختان آناناس و صخره‌های ساحلی پوشیده شده است. زمانی که به جزیره رسیدید، چیزهای جذاب دیگری هم وجود دارد که می‌توانید ببینید برای مثال یک آمفی تئاتر و ویرانه‌هایی دیگر وجود دارد که ارزش بازدید دارند.


برای اینکه از مارماریس به جزیره کلئوپاترا بروید، ابتدا باید حدود نیم ساعت (از طریق مسیرهای اطراف شهر) به سمت خلیجی به نام Gelibolu برانید. بعد از آن فقط یک قایق نیاز دارید تا سفر هیجان‌انگیزتان را آغاز کنید.می‌توانید قایق‌های دو طبقه را سوار شوید که قایق‌های سنتی چوبی ترکیه هستند. این قایق‌ها از این نظر فوق‌العاده هستند که می‌توانید در طبقه دومشان حمام آفتاب بگیرید و در طبقه اول هم میزهایی در سایه وجود دارند.


قبل از اینکه به مستقیم به جزیره بروید می‌توانید در خلیج‌های بی‌نظیر گردش کنید. در آب‌های فیروزه‌ای شنا کنید یا با لوله‌های تنفسی مخصوص، زیر آب غواصی کنید. مطمئن باشید منظره زیر آب را دوست خواهید داشت.قبل از اینکه به جزیره کلئوپاترا برسید، در قایق با باربکیو به عنوان ناهار از شما پذیرایی خواهند کرد.


بعد از ناهار به جزیره کلئوپاترا خواهید رسید. از قایق می‌توانید مستقیم به ساحل قدم بگذارید و با پنج دقیقه راه رفتن از میان درختان زیتون، به جزیره برسید. سه ساعت در این جزیره توقف خواهید داشت که می‌تواند با حمام آفتاب، شنا یا هر تفریح جالب دیگری پر شود. جاذبه دیگری که می‌توانید با کمی پیاده‌روی از آن دیدن کنید، آمفی تئاتر باستانی، معبد و دیوارهای شهری مورد استفاده متعلق به دوران بیزانس است.


مرجع: marmaris.org  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.