تجربه دبی مانند یک محلی

ویژه - ۱ آبان ۱۳۹۷

هایلی سکیرکا نویسنده متن حدود یک دهه است که در دبی به سر می‌برد. او پس از تجربه جاذبه های گردشگری مرسوم و شناخته‌شده دبی، به دنبال کشف چیزهایی است که دبی را تبدیل به یک شهر قابل زندگی می‌کنند.


 


وقتی در شهر مهمان دارم...


آنها را برای صرف صبحانه دیروقت بیرون می‌برم. اغلب از دیدن بوفه‌های خوراکی و نوشیدنی هیجان‌زده می‌شوند. برای میهمانی‌های شادتر و بزرگتر به  رستوران سافرون (زعفران) در جزیره مصنوعی آتلانتیس می‌رویم. ال‌سور در وستین مینا سِیاهی منوی بسیار حرفه‌ای دارد. پس از صرف غذا برای خرید سوغاتی‌ و یادگاری‌های واقعی به دبی قدیمی می‌رویم. در آنجا می‌توانیم از نوشیدن شیر نارگیل خنک با تکه‌های نارگیل تازه لذت ببریم. سپس با قایق‌ از آبراه دیره به بر دبی می‌رویم تا، به ویژه در ماه‌های گرم سال، سینمای گلد – کلاس را تجربه کنیم. پس از آن روز را با تماشای غروب آفتاب از بالای برج خلیفه به پایان می‌بریم.


 


وقتی شب را بیرون می‌گذرانیم...


ابتدا برای شام به رستوران ماین می‌رویم تا صدف تازه با پیش‌غذای ایتالیایی آپرول اسپریتز بخوریم. خدمات همیشه سروقت است و رستوران به ویژه در تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ می‌شود. سپس به کافه کوپر داگ می‌رویم که شبیه به کافه‌ای با همین نام در کناره رودخانه اسپی در ارتفاعات اسکاتلند ساخته شده است. برای غذای ارزان...


در تور دبی، راوی بهترین گزینه است، به تازگی چندین شعبه در دبی افتتاح کرده است. اما راوی اصلی در ساتوا با غذاهای اصیل و قیمت‌های بسیار ارزان توجه بسیاری از محلی‌ها و توریست‌ها و غذادوستان را به خود جلب می‌کند. انواع غذاهای هندی و پاکستانی را تجربه کنید. به ویژه نان کره پنیر مخصوص راوی به قیمت تنها 20 درهم را از دست ندهید. 


تعطیلات آخر هفته عادی...


صبح زود در کنار ساحل روی تخته‌های شنای پدل‌بورد پارو می‌زنیم. خط ساحلی کنار کلوب دریانوردی دبی، یکی از معدود سواحل در تور دبی است که هنوز شلوغ نمی‌شود. ناهار را به مایسون ماتیس می‌رویم تا بهترین پیتزاهای شهر در این منطقه را امتحان کنیم. شام را در غذاخوری نولا و سوشیال هاوس و همراه با موسیقی زنده صرف می‌کنیم.


 


بهترین جاها برای قرار ملاقات...


پیر 7 با هفت رستوران و کافه در هفت طبقه گزینه‌های فراوانی در اختیار شما می‌گذارد. تمام رستوران‌ها و کافه‌ها رو به نمای زیبای دریا قرار دارند. اگر یک رستوران یا کافه شلوغ بود یا فضای آن مورد پسندتان نبود، خیلی راحت سوار آسانسور شوید و به طبقه دیگری بروید. به سختی می‌توان بدون سر و کله زدن با رانندگان تاکسی و سفر در سرتاسر شهر، نقطه‌ای را در دبی پیدا کنید که بتوانید یک بعدازظهر آرام را در آن بگذرانید. من طبقه اول فومه با غذاها و نوشیدنی‌های متنوعش را ترجیح می‌دهم. کنار پنجره میز رزرو کنید تا لحظات رومانتیکی را در مقابل منظره‌های زیبای آبی دریا داشته باشید.


 


سفر خارج از شهر...


به فجیره در ساحل شمالی امارات متحده عربی می‌روم. هوا همیشه کمی خنک‌تر از دبی است و منظره کوه‌ها به شما این حس را می‌دهد که وارد کشور دیگری شده‌اید.


 


برای روز تولد سی سالگی‌ام...


یک قایق مجهز به جکوزی روی عرشه اجاره می‌کنم و به همراه تمام دوستانم اطراف جزایر مصنوعی جهان گردش می‌کنیم.من اهل دبی هستم زیرا...


همیشه فراموش می‌کنم تا در زمان بازگشت به خانه در اسکاتلند بنزین بزنم و دیگر وضعیت آب و هوا را بررسی نمی‌کنم و هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم منتظر درخشش آفتاب هستم.


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.