بهترین نقاط برای غواصی در هند

ویژه - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

اسنورکلینگ یا غواصی با لوله بهترین روش برای نزدیک شدن به جهان زیر آب است. شما وارد دنیای جدیدی با مناظر خیره‌کننده از حیات زیر آب می‌شوید. در ادامه بهترین نقاط  در تور هند برای تجربه این شگفتی فراموش نشدنی را با هم مرور می‌کنیم.1) جزیره هاولاک، آندامان و نیکوبار


اگر تصمیم دارید در تور ارزان هند، به آندامان و نیکوبار سفر کنید، حتماً غواصی در جزیره هاولاک را به برنامه خود بیافزایید. این جزیره یکی از بهترین نقاط برای تجربه اسنورکلینگ است. به ویژه اگر بین ماه‌های دسامبر تا آپریل راهی این سفر شوید. جزیره نیل، ساحل الفانت و جزیره سینکو از دیگر سایت‌های غواصی مشهور در منطقه آندامان هستند.


 


2) کادمات، لاکشادویپ


از اختاپوس و سفره‌ماهی گرفته تا خرچنگ و لاک‌پشت‌های صورت‌عقابی، حیات زیر آب در این صخره‌های مرجانی بسیار زیبا و خیره‌کننده است. همچنین کادمات به خاطر سواحل شن سفید آرام و آب زلال و شفاف شهرت دارد.  پس اگر به دنبال یک تجربه غواصی بی‌نظیر هستید، حتماً به کادمات بروید. به غیر از کادمات، بانگرام و آگاتی نیز به عنوان سایت‌های اسنورکلینگ و غواصی شهرت خاص خود را دارند. بهترین فصل برای غواصی در این منطقه بین ماه‌های نوامبر تا مارچ است.3) نترانی، کارناتاکا


جزیره نترانی مشهور به جزیره کبوتر (پیجئون) در تور هند، شناخته‌شده‌ترین مقصد اسنورکلینگ است که به عنوان «قلب غواصی هند» نیز شناخته می‌شود.  این منطقه امکانات ایده‌آلی برای غواصان تازه‌کار و باتجربه دارد. تنوع بالای ماهی‌ها و دیگر ساکنان جهان زیر آب در طول فصل اسنورکلینگ، بین ماه‌های اکتبر و آپریل، در این منطقه بسیار بالا است. می‌توانید از مورودایشوار یا گوآ به نترانی بیایید.


 


4) دیوار آراویند، پوندیچری


دیوار آراویند، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زیر آبی هند با وال‌ها، شیرماهی‌ها، مارماهی‌ها، سفره‌ماهی‌ها، طوطی ماهی‌ها، خرچنگ‌ها و مارهای دریایی یکی از محبوب‌ترین سایت‌های اسنورکلینگ هند و جهان است. گذشته از دیوار آراویند، صخره مرجانی تمپل نیز محبوبیت ویژه‌ای در میان غواصان دارد. بهترین زمان برای غواصی در این منطقه بین ماه‌های ژانویه و ژوئن و همینطور از سپتامبر تا نوامبر است.


 


5) تارکارلی، ماهاراشترا


ساحل تارکارلی، در منطقه سیندهوردورگ ایالت ماهاراشترا با تنوع زیستی بالای حیات زیر آب با انواع کوسه‌ها، دلفین‌ها و گیاهان و ماهی‌های گرمسیری رنگارنگ یکی از زیباترین نقاط هند و منطقه‌ای کم‌نظیر برای غواصی است. فصل غواصی در آب‌های زلال تارکارلی از اکتبر آغاز می‌شود و در مارچ به پایان می‌رسد. علاوه بر غواصی و اسنورکلینگ، انواع امکانات ورزش‌های آبی دیگر نیز در این منطقه از ساعت 9 صبح تا 16 عصر در اختیار گردشگران است.


   •   استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.