بهترین مکان ها در ترکیه برای دوچرخه سواری (قسمت دوم)

ویژه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

اگر در سفر به ترکیه به دنبال تفریحات هیجان‌انگیز بیشتری هستید، می توانید دوچرخه سواری را امتحان کنید. ترکیه مسیرهای فوق العاده‌ای برای دوچرخه سواری دارد که نکست هالیدی برخی از آنها را به شما معرفی می‌کند تا در تور ترکیه این فهرست را مد نظر داشته باشید.


با اینکه شهرهای بزرگ ترکیه در مقایسه با شهرهای برلین یا آمستردام، کمتر به عنوان شهرهای دوستدار دوچرخه شناخته می‌شوند، در این کشور مسیرهای فوق‌العاده‌ای برای دوچرخه سواری وجود دارد. فرقی نمی‌کند نماهای بی نظیر سواحل ترکیه باشد یا بخش‌های تاریخی که ویرانه‌های آن باقی مانده است، در هر حال این فهرست را یادداشت کنید تا در سفر خود به ترکیه در این مکان‌ها دوچرخه سواری کنید.


با اینکه شهرهای بزرگ ترکیه در مقایسه با شهرهای برلین یا آمستردام، کمتر به عنوان شهرهای دوستدار دوچرخه شناخته می‌شوند، در این کشور مسیرهای فوق‌العاده‌ای برای دوچرخه سواری وجود دارد. فرقی نمی‌کند نماهای بی نظیر سواحل ترکیه باشد یا بخش‌های تاریخی که ویرانه‌های آن باقی مانده است، در هر حال این فهرست را یادداشت کنید تا در سفر خود به ترکیه در این مکان‌ها دوچرخه سواری کنید. در ادامه قسمت اول می‌خوانیم...


ساحل آنتالیادر ساحل آنتالیا با بیش از هشتاد بین آنتالیا و سواحل و کوه‌های زیبایش، در این مسیر که یکی از محبوب‌ترین مسیرهای ترکیه نیز هست، چیزهای بسیاری وجود دارد که بتوانید کشف کنید و از آنها لذت ببرید. اگر مسیرهای شیب‌دار را دوست دارید و می‌خواهید خودتان را به چالش دعوت کنید، می‌توانید مسیر ۲۱ کیلومتری را انتخاب کنید که از منطقه کنیالتی شروع می‌شود و از آبشارهای دودن و ناحیه لارا عبور می‌کند.


مسیر هیتییکی از بهترین مسیرها برای علاقه‌مندان به تاریخ، مسیر هیتی در کروم است. این مسیر ۳۹ کیلومتر است و از بخشی از مهم‌ترین مکان‌های تاریخی ترکیه عبور می‌کند. در پایان نیز به هاتوسا خواهید رسید که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است‌.


رایزاین مسیر دوچرخه‌سواری، ۱۰۲ کیلومتر طول دارد و در مسیری کوهستانی قرار گرفته که بیشتر مختص افراد حرفه‌ای است. این مسیر در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد و شیب آن تا سه هزار متر می‌رسد. همچنین در این مسیر، از آب و هوای مرطوب و خنک کنار دریا نیز لذت خواهید برد. تور دوچرخه‌سواری خود را از ایکیزدره آغاز کنید، از آبشار تکواندو عبور کنید و ناحیه یدیکومور و سمکوات را پشت سر بگذارید تا در نهایت در ناحیه کاملیهنسین به پایان برسد. جایزه شما در پایان این مسیر، منظره بی‌نظیر  طبیعت است که با کوه‌های آلپ قابل مقایسه است‌.


مرجع: theculturetrip.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.