بهترین مکان ها در ترکیه برای دوچرخه سواری (قسمت اول)

ویژه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

اگر در سفر به ترکیه به دنبال تفریحات هیجان‌انگیز بیشتری هستید، می توانید دوچرخه سواری را امتحان کنید. ترکیه مسیرهای فوق العاده‌ای برای دوچرخه سواری دارد که نکست هالیدی برخی از آنها را به شما معرفی می‌کند تا در تور ترکیه این فهرست را مد نظر داشته باشید.


با اینکه شهرهای بزرگ ترکیه در مقایسه با شهرهای برلین یا آمستردام، کمتر به عنوان شهرهای دوستدار دوچرخه شناخته می‌شوند، در این کشور مسیرهای فوق‌العاده‌ای برای دوچرخه سواری وجود دارد. فرقی نمی‌کند نماهای بی‌نظیر سواحل ترکیه باشد یا بخش‌های تاریخی که ویرانه‌های آن باقی مانده است، در هر حال این فهرست را یادداشت کنید تا در سفر خود به ترکیه در این مکان‌ها دوچرخه سواری کنید.


کاپادوکیامسیر نوشهر (Nevşehir) که 43 کیلومتر است، از آوانس شروع شده، از گورمه و اورتاحصر عبور می‌کند و سپس به مصطفی پاشا می‌رسد. در این مسیر، دودکش‌های جن و پری کاپاودوکیا و همچنین شهر زیرزمینی آن را ببینید.


بویوک آدایکی دیگر از مکان‌های مناسب برای دوچرخه سواری در استانبول بویوک آدا است. در این مسیر که فقط مختص دوچرخه است، ورود ماشین‌ها غیر مجاز است.


برای دوچرخه سواری در این مسیر می‌توانید از دوچرخه خودتان استفاده کنید یا اینکه از مکان‌های مختلفی که در مرکز شهر وجود دارند، یک دوچرخه کرایه کنید. در این مسیر می‌توانید خانه‌هایی به سبک عثمانی را ببینید و بخش‌های دیگری از بویوک آدا را که طبیعت قدرتش را به رخ می‌کشد مشاهده کنید.


کاپیداگ پنینسولااین مسیر ۹۵ کیلومتر است و از سواحل مهم حاشیه‌ای ترکیه و همچنین برخی از مناطق طبیعی اطراف ترکیه می‌گذرد. این مسیر از اردک شروع و بعد از گذر کامل از دور ساحل پنینسولا پایان مییابد. اگر می‌خواهید این مسیر را برای دوچرخه سواری انتخاب کنید، همراه خودتان ملزومات و وسایل شنا نیز داشته باشید تا اگر دوستدار تفریح بیشتری هستید، در یکی از ساحل‌های این مسیر شنا کنید.


فتیه پنینسولااگر به دنبال مسیر کوتاه‌تری هستید که از یکی از سواحل زیبای ترکیه نیز عبور کند، بنابراین ساحل فتیله بهترین انتخاب برای شما است. این مسیر ۱۸ کیلومتری در مرکز شهر فتیه آغاز می‌شود و پایان می‌یابد که در مسیر خود به طور کامل از کایاکوی عبور می‌کند. اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید می‌توانید در این مسیر به پیاده‌روی یا غواصی هم بپردازید.


بزبوران پنینسولا، مارماریساین مسیر یکی دیگر از مسیرهای فوق‌العاده در ترکیه برای دوچرخه سواری است که در طول مسیر چشم‌انداز زیبایی به دریا دارد. شروع و پایان این مسیر در مرکز شهر مارماریس قرار دارد و تمام مسیر آسفالت است. این مسیر ۱۰۶ کیلومتر طول دارد و در طی آن روستاهای حاشیه‌ای بسیار زیبایی را خواهید دید که می‌تواند مکانی برای استراحت بیشتر شما باشد.


با قسمت دوم این مطلب همراه ما باشید.


مرجع: theculturetrip.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.