بهترین مکان ها برای یک وعده غذای خوب در پوکت (قسمت دوم)

ویژه - در تور پوکت - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

غذاهای تایلندی بسیار معروف و خوشمزه هستند. غذاهای خیابانی این کشور در تور تایلند طرفداران زیادی دارد. بیشتر این غذاها جزو غذاهای دریایی هستند که با ادویه‌های مختلف طعم‌دار شده‌اند. همچنین رستوران‌های لوکسی نیز در شهرهای مختلف این کشور مشغول فعالیت هستند که توجه را به سمت خودشان جلب کرده‌اند. در تور پوکت باید چه غذاهایی را امتحان کنید؟ همراه نکست هالیدی باشید تا در ادامه قسمت اول، ۶ غذای فوق‌العاده در سفر به پوکت را به شما معرفی کنیم.


غذاهای تایلندی در جنوب این کشور هم بسیار خوشمزه هستند. در این بخش غذاهای محلی تایلند بیشتر به صورت غذای دریایی و چاشنی‌هایی هستند که با ادویه‌های هندی، مالزی، اندونزی و غیره طعم‌دار شده‌اند. در حالی که فروشندگان خیابانی همیشه سعی می‌کنند با ماهی تازه گریل شده و نودل‌های اسپایسی گردشگران را وسوسه کنند، غذاهای اعیانی نیز در حال رواج یافتن در منطقه پوکت هستند که باعث شده توجه‌ها به سمت بانکوک هم برود. در ادامه ۶ غذای خوب برای گذراندن یک مهمانی حسابی در تور پوکت را به شما معرفی خواهیم کرد تا به خودتان خوش بگذرانید.


فیل آبی، پوکتاین رستوران کلاسیک تایلندی در شهر پوکت قرار دارد. هنگام صرف غذا در این رستوران سعی کنید از هر چیزی مقداری امتحان کنید که منویی شامل گوشت بره و همچنین دسرهای فوق‌العاده پیشنهاد سرآشپز را دارد‌. در منوی نوشیدنی‌های آن نیز میتوانید نوشیدنی‌های خوبی را امتحان کنید. همچنین اگر وعده غذایی خود در این رستوران را دوست داشتید، می‌توانید در کلاس آشپزی مدرسه فیل آبی ثبت نام کنید تا بشقاب غذای مورد علاقه خود را بپزید. این مدرسه آشپزی در بانکوک یک شعبه دارد‌.


آدرس: پوکت، مانگ، تامون تالاد نوا، جاده کرابی ۹۶


تماس: : 66 7635 4355; blueelephant.com


ساعات کاری: هر روز از ۱۱:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و ۱۸:۳۰ تا ۲۲:۳۰


لا سیرنا، کیپ یامواین رستوران که در کنار استخر ساخته شده و در پانگ انگا بی در جزیره جیمز باند قرار دارد، به صورت تمام روز کار میکند. منوی صبحانه این رستوران شامل غلات خانگی، ماست و سبزیجات است که در ادامه آن منوی بی‌نظیر ناهار می‌آید. تمرکز منوی ناهار این رستوران روی غذاهای سرخ شده اما ساده است. یکی از غذاهایی که سرآشپز استرالیایی این رستوران در منوی شام خود در نظر گرفته، خرچنگ پوکت است که به سرعت در دهان آب می‌شود. همچنین برای قهوه ایلی، دولچی و فارمگی جا بگذارید.


آدرس: پوکت، تالانگ، پاکلوک، ۲۲۵ مو ۷، پوینت یامو بای کومو


تماس: 0 7636 0100; comohotels.com/pointyamu


ساعات کاری: هر روز صبحانه: ۶:۳۰ تا ۱۰:۳۰ ناهار: ۱۲ تا ۲:۳۰ شام ۶:۳۰ تا ۱۰:۳۰


سوآی، پوکتاین رستوران که در باغ‌های پر زرق و برق پوکت قرار دارد، غذاهای محلی تایلند به همراه غذاهای ملل را سرو می‌کند. یک میز در وارندا رزرو کنید و از سرآشپز آن بخواهید از منوی رستوران، بهترین را برایتان انتخاب کند. در منوی این رستوران، غذاهای دریایی گریل شده، سالاد میوه اسپایسی، ماهی مرکب و سیلسای چینی را خواهید دید.


آدرس: پوکت، مانگ، تالات نوا، تاکوپا RD ۵۲/۲


تماس: 08 7888 6990; suayrestaurant.com


ساعات کاری: هر روز از ۵ عصر تا ۱۲ شب


مرجع: lonelyplanet.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر