بهترین مکان‌های سرسبز کوالالامپور (قسمت اول)

ویژه - در تور کوالالامپور - ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

کوالالامپور مکان‌های سرسبز بسیار زیادی دارد که در سفر به مالزی می‌توانید از این مکان‌های دیدنی بازدید کنید. اگر قصد دارید در تور مالزی از کوالالامپور هم دیدن کنید، همراه نکست هالید باشید تا سرسبزترین مکان‌های آن را به شما معرفی کنیم.


با در نظر گرفتن برج‌های مرتفع، آپارتمان‌های بلند و مراکز خرید بزرگ که خیابان‌ها و دورنمای کوالالامپور را تشکیل می‌دهند، اینکه طبیعت هنوز در خود و اطراف پایتخت مالزی نقش بسزا و قابل توجهی دارد باعث دلگرمی است. مثلا کدام شهر دیگر را می‌توان پیدا کرد که در قلب خود یک جنگل بارانی عظیم داشته باشد که در آن انواع و اقسام میمون‌های خاکستری زندگی کنند؟


پارک جنگلی کوالالامپورکمتر از ۱۶۰ سال قبل بود که ۸۷ تن از جویندگان طلایی که اهل چین بودند از رودخانه کلانگ برای یافتن محموله‌های طلا گذشتند و برای اولین بار زیست‌گاهی را که در آینده تبدیل به شهر کوالالامپور شد ساختند. اگر روح آن ۸۷ نفر امروزه به این شهر بازگردد یکی از نقاطی که احتمالا هنوز بشناسند جنگل بارانی کوالالامپور خواهد بود. یک جزیره جنگلی زیبا که توسط گران‌ترین ساختمان‌ها و خانه‌های شهر محاصره شده است.


این پارک ۹.۳ هکتار از Bukit Nanas را اشغال می‌کند، تپه‌ای که زمانی محل استقرار یک قلعه نظامی بود. دلیل نام آن درخت‌های آناناسی بود که در اطراف آن رشد می‌کرد و به دلیل تیز بودن نوک آن‌ها باعث ایجاد یک دیوار دفاعی طبیعی می‌شد. گردشگران امروزه اجازه بازدید این نقاط را دارند و حتی مسیری مخصوص برای‌ آن‌ها ایجاد شده که از کنار یکی از بزرگ‌ترین نمادهای بصری شهر یعنی برج کوالالامپور عبور می‌کند.


با در نظر گرفتن نمای پانوراما از شهر و محیط اطراف آن، پیشنهاد می‌شود که خیلی راحت از پارک خارج نشوید چرا که مسیرهای کوچک پیاده‌روی دیگری نیز در آن وجود دارند؛ مثلا مسیرهایی وجود دارد که شما را از بالای درختان جابه‌جا می‌کند. از این‌ها می‌توان به Jelutong و Merawan Batu اشاره کرد که قدمت آن‌ها تقریبا به اندازه شکل‌گیری خود این جنگل‌هاست.


می‌توانید به سراغ باغ‌های گیاهی که در پشت مرکز اطلاعات جنگل (Forest Information Centre) واقع است سر بزنید که در آن صورت ممکن است با گونه‌های میمون خاکستری نیز روبه‌رو شوید. مشاهده این حیوانات آن هم در حالی که در میان شاخه‌ها جا به جا می‌شوند – ترکیب شده با صدای زیبای آواز پرندگان – باعث می‌شود تصویری ذهنی از زمانی که این جنگل‌های بارانی تا جایی که چشم می‌دید گسترده بودند برایتان بوجود بیاید.


پارک میراثی Tun Abdul Razakرام کردن طبیعت و تبدیل کردن آن به زیبایی چیزی بود که آلفرد ونینگ، گنجیاب سلانگور (یکی از ایالات مالزی)‌ را به درخواست اجازه برای ایجاد باغ‌های گیاهی در نزدیکی نهر Sungi Bras ترغیب کرد. ثمره این پروژه که در سال ۱۸۸۸ کلید خورد منطقه Lake Gardens است که حال با نام پارک میراثی Tun Abdul Razak (دومین نخست وزیر مالزی) شناخته می‌شود. در قلب این پارک باغ گیاهی پردانا قرار گرفته است که نماد خوبی از زیست بوم محلی ایالت محسوب می‌شود. همچنین در قسمت کوچکی می‌توانید موش‌های خانگی و آهوان را تماشا کنید. گردشگرانی که عاشق پرندگان هستند باید بلافاصله به محل نگهداری پرندگان پارک یاKL Bird Park (پارک پرندگان کوالا لامپور) مراجعه کنند. در کنار شترمرغ‌ها، عقاب‌ها، فلامینگوها و طوطی‌ها  شما همچنین می‌توانید جفتی از نوک‌شاخ‌های کرگدنی را تماشا کنید که نماد پرنده ملی مالزی هستند. یکی از آن‌ها معمولا در کنار درختان نزدیک بالکن رستوران هورنبیل پرسه می‌زند که مکان خیلی مناسبی برای عکس‌برداری است.


قسمت دوم این مطلب زیبا رو از دست ندهید.


مرجع: lonelyplanet.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر