بهترین صبحانه‌ها و عصرانه‌ها در ایروان

ویژه - ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

تعداد توریست‌هایی که در طول سال برای بازدید از جاذبه های گردشگری با تور ارمنستان سفر می‌کنند، در طول دو دهه گذشته سیر صعودی داشته که با افزایش سریع تعداد غذاخوری‌ها در ایروان و باقی شهرهای ارمنستان همراه بوده است. نقاط زیادی برای صرف صبحانه و ظهرانه (صبحانه دیرهنگام) وجود دارد. رستوران‌هایی که غذاهای معمولی غربی را با غذاهای سنتی قفقازی ترکیب می‌کنند. در ادامه 10 محل برتر برای صرف صبحانه و عصرانه را با هم بررسی می‌کنیم.


 


گناک‌واله پاندوک (Genacvale Pandok)


رستوران گرجی، هزینه متوسط


در این رستوران سراغ صبحانه‌های سنتی‌تر قفقازی بروید. گناک‌واله پاندوک چهار شعبه فعال در ایروان دارد و محبوبیت آن مثال‌زدنی است. تمام غذاها همراه با پیش‌غذاهای ارمنی مانند نان، پنیر و سالاد صبحانه مرکب از گوجه‌فرنگی، خیار و پیاز به همراه مقدار زیادی ریحان ارمنی سرو می‌شوند. ستاره اصلی منوی این رستوران خاچاپوری یک نان ارمنی پرشده با تخم‌مرغ و پنیر است که معمولاً صبح‌ها خورده می‌شود. این غذایی است که نمی‌خواهید از دست بدهید.


سرویس‌ها: بیرون‌بر، ظهرانه، ناهار، شام، غذای آخر شب.


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 10 تا 12


نشانی: ارمنستان، کنترون ایروان، خیابان 23 واهرام پاپازیان


فضا: سنتی، دنج


 


کرومبز برد فاکتوری (کارخانه نان کرومبز) (Crumbs Bread Factory)


کافه، رستوران، اروپایی، قیمت ارزان


این گوشه دنج مکانی عالی برای صرف صبحانه‌های سالم و لذیذ به سبک غربی است. مشتریان سوپ‌ها، ساندویچ‌ها، آب‌میوه‌ها، شِیک‌ها و بالتبع نان‌های این رستوران را تمجید کرده‌اند. کرومبز مواد طبیعی و تازه ارمنی را به انواع مختلفی از نان‌های سالم مانند نان گردو، چاودار و زیتون تبدیل می‌کند. به عنوان دسر یک برش کیک یا شیرینی سفارش بدهید، کرومبز به خاطر شیرینی‌های عالی معروف است. اگر زمانی به یک کیک زیبا برای موقعیتی ویژه نیاز داشتید، کرومبز به کمکتان خواهد آمد.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار، شام، غذای آخر شب


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:30 تا 12


نشانی: ارمنستان، ایروان، مسروپ ماشتوت اوینیو 37


فضا: فضای باز، آرام، معمولی


 


باگت و کو (باگت و شرکا) (Baguette & Co)


کافه، رستوران، فرانسوی، اروپایی، قیمت متوسط


روزتان را با باگت‌های گرم و ترد و شیرینی‌های جذاب این رستوران آغاز کنید. باگت اند کو ایروان یک مغازه بامزه با دیوارهای سبز و آبی است که گزینه‌های لذیذی برای صبحانه و ظهرانه دارد. باگت مشهور را امتحان کنید، یا اگر شیرینی خواستید سراغ کروسان و تارت‌های میوه بروید. سالاد یونانی و املت با کره از سفارش‌های سالم دیگری است که می‌توانید در این رستوران صرف کنید.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار، شام، غذای آخر شب


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:30 تا 12


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان آبویویان 20


فضا: مدرن، معمولی، فضای باز


 


گرین بین (Green Bean)


کافه، رستوران، اروپایی، آمریکایی، بدون گلوتن، گیاهخواری، خام‌خواری، قیمت ارزان


گرین بین کافه رستورانی عالی برای صبحانه و ظهرانه است. این کافه دوستدار محیط زیست، تنها از بادوام‌ترین محصولات کشاورزان و باغداران  محلی ارمنی استفاده می‌کند. به همین دلیل قهوه و خوراکی‌ها، به ویژه وافل بلژیکی، آن بسیار سالم و لذیذ هستند. دکور کافه نیز احساس ثبات و نزدیکی به محیط زیست را ایجاد می‌کند: صندلی‌های دست‌ساز چوبی، در فضایی با دیوارهای آجری سفید و بطری‌های شیشه‌ای که پس از مصرف به عنوان گلدان بازیافت می‌شوند. گرین بین در مرکز کاسکِید (آبشار) یکی از زیباترین نقاط ایروان قرار دارد.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار، شام، غذای آخر شب


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:30 تا 12


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان ایساهاکیان 38


فضا: مدرن، شیک، تجاری، فضای باز


 


بریوچ بولانگری (Brioche Boulangerie)


کافه، رستوران، فرانسوی، اروپایی، هزینه متوسط


این نانوایی زیبا به سبک پاریسی، یکی از بهترین نقاط برای صرف صبحانه در تور ایروان است. قهوه و چای خوش‌طعم به همراه نیمرو، بیکن، شیرینی، بگل (کیک‌های حلقه‌ای) یا کروسان‌های پرفروش، گرسنگی صبحگاهی شما را رفع خواهند کرد. فضای دوست‌داشتنی و آرام رستوران باعث می‌شود، دلتان بخواهد که تمام صبح را همانجا بنشینید و به خیابان‌های شلوغ نگاه کنید. بریوچ بولانگری یک پاسیو فضای باز وسیع نیز دارد که برای لذت بردن از اولین وعده غذای روزانه عالی است.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار


ساعت صبحانه: دوشنبه تا جمعه: 8 تا 11/ شنبه و یکشنبه: 9 تا 11


نشانی: ارمنستان، ایروان، مسکوویان 31


فضا: تجاری


 


کافه لوئیس شاردن (Louis Charden)


نانوایی، کافه، رستوران، فرانسوی، اروپایی، معاصر، هزینه متوسط


کافه لوئیس شاردن یکی دیگر از گزینه‌های زیبا برای سحرخیزانی است که به دنبال صبحانه در یک رستوران شیک و جذاب می‌گردند. این نانوایی سبک فرانسوی با محصولات جذاب متعدد مثل کروسان، انواع نان، ساندویچ‌های مختلف، شیرینی‌ها و غیره در خدمت مشتریان است. همچنین آنها سوپ‌های فوق‌العاده‌ای دارند و قهوه مطبوع کافه شما را برای تمام روز سرحال نگه می‌دارد. دکور لوئیس شاردن با میزهای پایه کوتاه، طرح رنگ طبیعی و طراحی‌های زیبا بر روی میزها شما را دعوت می‌کند تا یک صبح آفتابی را در آنجا بگذارنید.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار، شام، غذای آخر شب


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:30 تا 11:30


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان امیریات 19 – 11


فضا: مدرن، تجاری، رومانتیک


 


کافه مالوکو (Malocco Café)


کافه، رستوران، اروپایی، هزینه ارزان


کافه مالوکو بدون شک یکی از زیباترین ساختمان‌ها در تور ارزان ایروان است. این کافه در قلب کاسکِید شما را ترغیب می‌کند که بارها به آنجا برگردید. صبحانه لذیذ کافه از مواردی مثل سوپ جو با میوه تازه و شیرینی‌های خوشمزه تشکیل می‌شود. قهوه، اسپرسو و به ویژه لاته‌های کافه را امتحان کنید. لیموناد کافه نیز برای سرحال آوردن شما در یک روز گرم تابستانی گزینه خوبی است. یکی از امتیازات مالوکو، دکور زیبای آن است، سایه‌روشن‌های سفید، صورتی، بنفش و آبی روشن به شکل صندلی‌های کنگره‌دار، گلدان‌ها، اثاثیه کوچک و شومینه‌های زیبا تصویری است که به طور قطع نمی‌خواهید از دست بدهید.


خدمات: بیرون‌بر، صبحانه، ظهرانه، ناهار، شام


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 10 تا 12


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان تامانیان 1


فضا: رومانتیک، مدرن، بوتیک، معمولی


 


آچاجور (Achajour)


کافه، رستوران، ارمنی، اروپایی، هزینه متوسط


کلمه Achajour به معنای «منبع آب» است. اولین کافه فضای باز آکاجور در سال 2009 در پارک لاورز، که محل بستر رودخانه مینرال درای و آبشار مینرال است افتتاح شد. این نام نیز به واسطه محل کافه بر روی آن گذاشته شد. آچاجور غذاهای خانگی، تازه و طبیعی سرو می‌کند و منوی صبحانه آن با انواع غذاهای مبتنی بر تخم‌مرغ مانند املت‌های مختلف، انواع ساندویچ‌، خاگینه با نان تست و خاچاپوری خانگی آجاریان، از سنت آشپزی  منطقه آجارا در غرب گرجستان، بسیار متنوع است.


خدمات: صبحانه، بیرون‌بر


ساعت کار: دوشنبه تا یکشنبه: 10 تا 20


نشانی: ارمنستان، ایروان، لاورز پارک، باغ‌رامایان آوینیو 21


 


ایت اند فیت (Eat&Fit)


کافه، اروپایی، سالم، قیمت متوسط


ایت اند فیت برای کسانی که به دنبال تغذیه سالم هستند، بهترین گزینه است. در این رستوران صبحانه از ساعت 8:30 تا 11:00 سرو می‌شود. گرانولای خانگی با شیر، گرانولا با ماست و میوه‌های فصل، تست آووکادو، املت سبزیجات و پن‌کیک موز بخشی از منو را تشکیل می‌دهند. ایت اند فیت با انواع اسنک، لقمه‌های متنوع، ساندویچ‌های مختلف و غذاهای اصلی در تمام روز، علاوه بر صبحانه، برای ظهرانه و ناهار نیز گزینه مطلوبی محسوب می‌شود.


خدمات: صبحانه، ناهار، شام


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:30 تا 12


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان آرام 80


 


رستوران لواش (Lavash)


رستوران اروپایی، قیمت متوسط


لواش یکی از نان‌های سنتی پرکاربرد در آشپزی ارمنی است و این رستوران تلاش دارد غذاهای سنتی را با ابداعات و سر و شکل مدرن به مشتریان عرضه کند. یکی از اهداف اصلی رستوران لواش، احیا کردن لقمه‌های صبحانه فراموش شده سنتی ارمنستان است. این لقمه‌های سرشار از کالری تمام مواد مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند. رایج‌ترین لقمه از گردو و عسل تشکیل شده است. یک صبحانه محلی همراه با یک لیوان چای. در این رستوران می‌توانید حالوا (کره تخمه آفتابگردان)، مربای محلی و پنیر خامه‌ای با کشمش و میوه خشک نیز نوش‌جان کنید.


خدمات: صبحانه، ظهرانه، شام


ساعت صبحانه: دوشنبه تا یکشنبه: 8:00 تا 11


نشانی: ارمنستان، ایروان، خیابان تومانیان 21


   •   استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.