بهترین رستوران‌های چینی در سنت‌پترزبورگ

ویژه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

مهم نیست در کدامیک از شهرهای بزرگ دنیا باشید، همیشه یک رستوران چینی پیدا خواهید کرد. گاهی این رستوران‌ها با سلیقه غذایی کشور میزبان تطبیق یافته‌اند. خوراک‌های چینی در این رستوران‌ها، به ویژه رستوران‌های سنت پترزبورگ، همیشه شگفت‌آور و البته لذیذ هستند. چاپ‌استیک‌هایتان را بردارید تا با هم برخی رستوران‌های چینی خوب در سنت پترزبورگ و تور روسیه را امتحان کنیم.


 


تسه فونگ (Tse Fung)


رستوران آسیایی، قیمت متوسط


این رستوران چینی لوکس، یکی از شعبه‌های یک رستوران سوئیسی مشهور در جنواست. که دهه‌های متمادی با این نام در قلب سنت‌پترزبورگ به کسب و کار موفق مشغول است. تسه فونگ منوی رنگارنگی از غذاهای چینی را شامل می‌شود. این رستوران یکی از معدود جاهایی است که می‌توانید خوراک مشهور پکینگ داک را نوش‌جان کنید. این غذای سنتی با دقت تمام و بر مبنای دستورالعمل‌هایی که انجام آنها گاهی تا چند روز زمان می‌برد تهیه می‌شود. پس جای تعجب نیست که یکی از گرانترین گزینه‌های منو باشد.


ساعت کار: دوشنبه تا یکشنبه:  12 تا نیمه‌شب


نشانی: روسیه، سنت‌پترزبورگ، خیابان رابین‌اشتاین 13


فضای رستوران: بوتیک، شیک


 


چاینا گراموتا (China Gramota)


رستوران چینی، آسیایی، قیمت متوسط


در چاینا گراموتا می‌توانید غذاهای سنتی کانتونی سفارش بدهید. ژانگ زیان‌چن سرآشپز رستوران در عین حفظ اصالت خوراک‌های سنتی رستوران به آنها رنگ و بوی مدرن داده است. چاینا گراموتا در یکی از بلندترین برج‌های سیتی سنتر سنت‌پترزبورگ علاوه بر منویی پر از غذاهای جذاب منظره بدیعی نیز دارد که می‌تواند تور مسافرتی شما را لذت‌بخش‌تر کند.


ساعت کار: یکشنبه تا پنج‌شنبه: 12 تا نیمه شب؛ جمعه و شنبه: 12 تا 1:00 بامداد


نشانی: روسیه، 191186، سنت‌پترزبورگ، 7 امبارکمنت ریور مویکا


فضای رستوران: شیک، پشت بامی


 


چاینا ساد (China Sad)


رستوران چینی، قیمت متوسط


راز موفقیت این رستوران با سابقه 15 ساله، مجموعه‌ای گسترده از غذاهای به یادماندنی چینی است که مشتریان مشتاق را به برگشتن به چاینا ساد ترغیب می‌کنند. اغلب غذاها با دقت از روی دستورالعمل‌های سنتی تهیه می‌شوند اما چند غذای ابداعی هم در منو موجود است. منوی چاینا ساد محدود به یک منطقه نمی‌شود و ایالت سی‌چوان و دیگر مناطق را نیز در بر می‌گیرد.


ساعت کار: یکشنبه تا دوشنبه: 11:30 تا نیمه شب


نشانی: روسیه، سنت‌پترزبورگ، 15 مورسکایا نابرژنایا


فضای رستوران: عادی


 


میت‌لاین (MeatLine)


رستوران چینی، آسیایی، قیمت متوسط


در میت‌لاین فاصله بین سرآشپز و مشتریان تنها یک تِپان‌یاکی (کباب به سبک ژاپنی روی اجاق/ظرفی به همین نام) است. کباب نقطه‌ای است که آشپزهای با‌استعداد مهارت خود را در برابر چشمان مشتری به نمایش می‌گذارند تا علاوه بر مشاهده فرآیند آماده‌سازی غذا از طبیعی و تازه بودن مواد اولیه نیز مطمئن شود. منو ترکیبی از غذاهای اروپایی و آسیایی است که تنها به گوشت خلاصه نمی‌شود و گیاهخواران می‌توانند از بشقاب‌های سبزیجات متعدد میت‌لاین لذت ببرند.


ساعت کار: یکشنبه تا دوشنبه: 10:00 تا نیمه شب


نشانی: روسیه، 191040، سنت‌پترزبورگ، 30 لیگوفسکی آونیو


 


جک اند چان (Jack & Chan)


رستوران چینی، آسیایی، آمریکایی؛ قیمت متوسط


رستوران جک اند چان گزینه مناسبی برای روزهایی است که نمی‌توانید تصمیم‌ بگیرید کجا غذا بخورید. این رستوران با ترکیبی از غذاهای آمریکایی، چینی، تایلندی و به طور کل آسیایی تقریبا هر نوع سفارشی را برای شما آماده دارد. جک اند چان با منویی از غذاهای سرخ‌کردنی آسیایی، رولت اسپرینگ (یک اسنک چینی شامل پن‌کیک که با سبزیجات و گوشت پر شده و به شکل رولت در روغن سرخ می‌شود) و خوراک‌های متنوع کاری از یک طرف و انواع برگرها، بال کبابی و دیگر سرخ‌کردنی‌های آمریکایی از طرف دیگر شما را به ضیافتی رنگین از بهترین‌های شرق و غرب دعوت می‌کند.


ساعت کار: یکشنبه – پنج‌شنبه: 12 تا نیمه شب، جمعه – شنبه: 12ظهر  تا 2:00 بامداد.


نشانی: روسیه، سنت‌پترزبورگ، خیابان ایژنرنایا


فضای رستوران: دنج، معمولی


 


رستوران چین (Chin)


رستوران چینی، آسیایی؛ قیمت متوسط


رستوران چین در مجموعه لِن‌اکسپو در جزیره واسیلیفسکی، بخشی از پارک تجاری روسی – چینی است. خود رستوران به مساحت 6000 متر مربع در چهار طبقه بنا شده است و می‌تواند همزمان از 1000 میهمان پذیرایی کند. وو زومین، سرآشپز رستوران، با تمام پرسنل و اسباب آشپزخانه‌اش به سنت‌پترزبورگ آمد. او مالک چندین رستوران در چین است که یکی از آنها در قهرست 50 رستوران برتر چین قرار دارد. در سنت‌پترز‌بورگ او میهمانانش را به سفری در دنیای غذاهای باستانی چین به ویژه غذاهای مخصوص ژی‌آن (مرکز ایالت شانکسی، یکی از کهن‌ترین بخش‌های چین) دعوت می‌کند.


ساعت کار: همه روزه غیر از شنبه‌ها: 11:00 تا 23:00


نشانی: روسیه، سنت پترزبورگ، بولشوی پروسپکت 6/103


فضای رستوران: تجاری


 


چوفالنیا (Chufalnya)


رستوران چینی؛ قیمت متوسط


رستوران چوفالنیا به واسطه وسواس زیادی که در رعایت اصالت غذا دارد مشهور است: آشپزها؛ مالکان؛ منو و تمامی محصولات، حتی سس سویای روی میز و بطری‌های نوشیدنی چینی هستند. نیازی به گفتن نیست، اما اگر در تور روسیه علاوه بر جاذبه های گردشگری، به دنبال یک تجربه چینی خالص می‌گردید، اینجا یک رستوران واقعاً چینی است.


ساعت کار: 10 تا 22


نشانی: روسیه، سنت پترز‌بورگ، زاگورودنی پروسپکت 10


اتمسفر: دنج، غیر معمول، متغیر


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.