بهترین جاذبه‌ها و تفریحات وارنا

ویژه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

اگر در فصل تابستان با تور به وارنا سفر کنید باید بدانید که وارنا به جز سواحل زیبا برای آفتاب گرفتن چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. در ادامه فهرستی از بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحات در پایتخت ساحلی بلغارستان را مرور می‌کنیم.


 


در باغ دریایی ورزش کنید


این باغ آرایش شده برای کسانی که در تابستان گرم وارنا به دنبال جایی خنک می‌گردند و همینطور کسانی که می‌خواهند تناسب اندام داشته باشند و در هوای تازه صبحگاهی به ورزش بپردازند مکان ایده‌آلی است. نیمکت‌هایی رو به چشم‌انداز دریا و زیر سایه درختان، پل کوچکی که گفته می‌شود اگر روی آن با چشمان بسته و عقب عقب راه بروید آرزوهایتان برآورده می‌شود و چند مکان دیگر مانند یک رصدخانه، آکواریوم، موزه ناوال (موزه دریایی) و جاده‌ای مستقیم به ساحل پر از کافه‌ها و مراکز تفریحی از دیگر جاذبه‌های این باغ زیبا هستند.


 


فواره‌های آوازه‌خوان را ببینید و بشنوید


فواره‌های آوازه‌خوان جایی است که می‌توانید در حال تماشای نورهای رنگارنگ رقصان در آب به یک موسیقی زیبا گوش دهید. این فواره‌ها کمی دورتر از خانه تئاتر و اپرای وارنا قرار دارند و در طول روز (بدون رقص نور) نیز فعال هستند.


 


در صومعه آلادزا از یک غار مکاشفه بازدید کنید


صومعه آلادزا بزرگترین صومعه غارمانند در ساحل دریای سیاه است، جایی که می‌توانید تصور کنید که زندگی زاهدان قرون وسطی چگونه بوده است. این مجموعه غار دو طبقه در قرون 13 و 14 محل سکونت زاهدان و راهبان مسیحی بوده و برج‌های مرتفعی بر روی یک صخره آهکی 40 متری داشته است. کلیسا، چند حجره عبادت، یک آشپزخانه و یک فضای غذاخوری مجموعه صومعه را تشکیل می‌دهند. به روایت افسانه‌های محلی، برخی شب‌ها، هنوز می‌توانید اشباح راهبانی که در این صومعه می‌زیسته‌اند را ببینید. امروزه، صومعه در پارک طبیعی گلدن سندز در 15 کیلومتری وارنا و در میان جنگلی از گونه‌های درختی نادر قرار دارد.


 


ساحل


در تور بلغارستان و وارنا می‌توانید از شهر شلوغ به آرامش دریا سفر کنید و از آنجا راهی ساحل ماسه‌ای و گرم در روز و خنک در شب بشوید. در تابستان گروه‌های موسیقی و دی‌جی‌های مختلفی در ساحل وارنا کنسرت برگزار می‌کنند. همچنین چند ساحل بکر طبیعی مانند فیکوزا برای فرار از جمعیت و ملاقات آدم‌هایی که به دنبال آرامش و طبیعت هستند نیز وجود دارد.


 


زندگی زیر سایه کمونیسم را تجربه کنید


موزه ریترو یک موزه خصوصی است که در آن می‌توانید گوشه‌ای از زندگی در بلغارستان تحت استیلای کمونیسم را ببینید. در این موزه می‌توانید از میان ردیف اشیاء روزمره مانند لوازم خانگی یا برندهای غذایی آن دوران بگذرید و برخی شعارهای حزب کمونیسم را ببینید. 50 خودروی دوران کمونیسم که در خیابان‌های بلغارستان 30 سال پیش می‌راندند، مهم‌ترین مجموعه این موزه را تشکیل می‌دهند.


نشانی: بلغارستان، وارنا، خیابان آکادمیک آندره ساحاروف، 2، موزه ریترو


 


پیاده‌روی در جنگل سنگی


برای رفتن به جنگل سنگی باید خودرو کرایه کنید یا در تور ثبت‌نام کنید، زیرا جنگل سنگی تا شهر 20 کیلومتر فاصله دارد. اما رفتن به این جنگل جادوئی که از دل قصه‌ها بیرون آمده است، ارزش طی این مسافت را دارد. ستون‌های سنگی را انگار یک غول با چکش در زمین کوبیده باشد (به روایت افسانه محلی) اما توجیه واقعی و تاریخچه این ستون‌ها هنوز نامعلوم است.


 


کمی غذای بلغاری بخورید


آشپزی بلغاری از  آشپزی بالکان، مدیترانه و آسیا تاثیر گرفته است و همین باعث می‌شود تا غذاهای بلغاری طعم‌های نادری داشته باشند. گوشت و سالاد تازه در غذاهای بلغاری فراوان است و البته نوشیدنی سنتی راکیا که در پخت و پز نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. به یکی از غذاخوری‌های ساحلی بروید یا از میان گزینه‌های متنوع در منطقه پیاده‌روی شهر انتخاب کنید.


 


کمی آدرنالین در پارک آبی


زلاتی پیاساکی (گلدن سندز) شهرک مجاور وارنا یک ساحل ماسه طلایی (که نام خود را نیز از آن وام گرفته است) فضایی شاد و مفرح دارد. اگر در تور بلغارستان دلتان کمی هیجان آبی می‌خواهد؛ آکواپولیس با سرسره‌های آبی مختلف، از قبیل دو تونل سرپوشیده و یک سرسره کریزی کامیکازه (کامیکازه دیوانه) در خدمت شماست.


   • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.