برج گالاتا، یادگاری قرون وسطایی در استانبول

ویژه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

برج گالاتا ساختمان زیبایی است که سال‌های سال گردشگران در تور استانبول از آن بازدید می‌کنند. این برج نمای زیبایی از استانبول را به رخ بازدیدکنندگان می‌کشد. در این برج می توانید مراکز خرید بسیاری نیز ببینید. همراه نکست هالیدی باشید تا در مورد این برج بدانید.


برج گالاتا در سال ۱۳۴۸ میلادی ساخته شده است. این ساختمان در طول قرن‌های زیادی، بلندترین ساختمان شهر استانبول بوده است. برج گالاتا در قسمت شمالی ساحل طلایی قرار گرفته است.در بخش بالایی این برج، بالکنی وجود دارد که از آن می‌توانید دیدی ۳۶۰ درجه به شهر و زیبایی‌های آن داشته باشید. البته این را هم در نظر داشته باشید که برای مشاهده چنین نمایی، هزینه زیادی باید بپردازید که مطمئن نیستیم این هزینه ارزشش را داشته باشد.


بازدید از این برج هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۸:۳۰ شب امکان‌پذیر است. همچنین بهتر است این را هم بدانید که صف‌های بازدید از این برج بسیار طولانی هستند و ممکن است بالکن آن بسیار شلوغ شود. آسانسور عظیم این برج، شما را تا طبقات بالایی و نزدیک به بالکن خواهد برد، اما یک طبقه آخر را باید از پله‌ها استفاده کنید و بالا بروید.برج گالاتا بازمانده‌ای از قرون وسطا در استانبول است. بلندی برج ۶۶ متر است. این برج برای نظارت بر حمل و نقل کشتی‌ها و همچنین تشخیص کشتی‌های دشمن ساخته شد. اکنون این برج یکی از نمادهای شهر استانبول است که با بالا رفتن از آن می‌توانید نمای زیبایی از ترکیه و تنگه بسفر را ببینید.


اگر میخواهید به بالکن این برج بروید و البته فرصت و تحمل شلوغی صف‌های بازدیدکنندگان را دارید، پیشنهاد ما این است که در هنگام غروب به اینجا مراجعه کنید، چرا که منظره غروب در تنگه بسفر از بلندای این برج بسیار تماشایی است.


مرجع: lonelyplanet.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.