باشکوه‌ترین پل‌ها در جهان

ویژه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

پل‌های واقعاً بسیار زیبایی در جهان وجود دارد. تعداد آن‌ها بسیار زیاد است، پل‌های معلق، پل‌های تاریخی و بسیاری انواع دیگر که در مقاله زیر تعدادی از آنها را می‌بینیم.


پل میلنیوم گیت‌شید- انگلستاناین پل، بامزه‌ترین پل در این لیست است  که برخی پل چشمک‌زن هم به آن می‌گویند. این پل که شکل هلالی و مورب دارد، روی رودخانه تاین در نیوکاسل قرار گرفته و واقعاً انگار درحال چشمک‌زدن به شما است.


پل آسمان لنگکاوی – مالزیاگر تابه‌حال در رویاهای فانتزی خود، پل را تصور کرده باشید احتمالاً شبیه به این پل خواهد بود. این پل کابلی معلق، هزاران پا بالاتر از سطح دریا قرار دارد و فقط می‌توان به‌صورت پیاده از روی آن عبور کرد و با عبور از روی آن بادهای فوق‌العاده و وحشتناکی که از جنگل انبوه مالزی می‌وزد را می‌توانید حس کنید.


پل Millau Viaduct – فرانسهاین پل که فقط 400 میلیون دلار صرف ساخت آن شده، بلندترین و طولانی‌ترین پل در جهان است که بر روی دره Tarn  در جنوب فرانسه قرار گرفته و بلندترین بخش‌های آن حدوداً به 1200 پا (370 متر) بالاتر از سطح دره می‌رسد.


پل الله وردی خان (سی و سه پل) – ایرانتلفظ نام این پل زیبای ایرانی ممکن است برای توریست‌های خارجی مشکل به‌نظر برسد و آن را با نام "33 Bridge" می‌شناسند و این به‌دلیل 33 قوس داخلی به‌کار رفته در این پل باشکوه است که در دهه 1600 میلادی ساخته شده است.


پل Rialto - ونیز – ایتالیااین پل دارای معماری بسیار نفس‌گیر و باشکوهی است که از سال 1588 تاکنون پابرجاست و به آن قلب ونیز نیز می‌گویند. هم‌چنین تنها مسیر گذر از کانال اصلی شهر برای حدود نیم قرن بوده است. و از همه مهم‌تر اندازه فشرده آن باعث شده تبدیل به یک قاب بسیار زیبا برای عکس‌های سلفی اینستاگرام شود!!


پل هفت مایل – فلوریدابا عبور از روی این پل که در شهر فلوریدا قرار دارد، می‌توانید از آب‌های کریستالی و زیبای اطراف آن نهایت لذت را ببرید.


NextHoliday.ir مرجع تور | تور چین | تور کوش آداسی | تور ترکیه  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر