بازار آخر هفته‌ای چاتوچاک، بانکوک (قسمت اول)

ویژه - در تور بانکوک - ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

تایلند به بازارهای محلی‌اش بسیار معروف است. یکی از بازارهای معروف تایلند، بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک است که می‌توانید در آن موارد مختلفی را پیدا کنید. این بازار یکی از بهترین بازارهایی است که می‌توانید در تور بانکوک از آن دیدن کنید. همراه نکست هالیدی باشید تا بدانیم در این بازار چه چیزهایی به فروش می رسد.


در میان بزرگترین بازارهای دنیا، چاتوچاک بازاری است که هر چیز قابل خریدنی در آن یافت خواهد شد. حتما به صورتی برنامه‌ریزی کنید که یک روز کامل در این بازار باشید چراکه در این بازار کارهای زیادی برای انجام دادن وجود خواهد داشت و موراد زیادی برای دیدن و خریدن موجود است. سعی کنید زود به این بازار بروید. ساعت 10 صبح بهترین زمان برای رفتن به بازار است و در این زمان جمعیت مردم و گرمای هوا مشکلی به حساب نخواهند آمد.در سمت شمالی بازار، مرکز اطلاعاتی و بانک همراه با سیستم خودپرداز و سیستم تبدیل ارز وجود دارد. نقشه‌های شماتیک و سرویس‌های بهداشتی در سراسر بازار وجود دارند.


شب‌های جمعه از ساعت 8 شب تا نیمه شب، فروشندگان بسیاری برای فروش غذا، لباس و وسایل جانبی به بازار خواهند آمد و کسب و کار خود را شروع خواهند کرد. در سمتی از بازار مغازه‌های مخصوص فورش میوه‌ها و غذاهای دریایی به چشم می‌خورد که محصولات بی‌نظیری برای ارائه دارد.هنگامی که برای اولین بار به بازار چاتوچاک می‌روید به نظر می‌رسد که هیچ نظم و ترتیب خاصی در آن وجود نخواهند داشت اما پس از گذرندان زمان در آن متوجه نظم خاصش خواهید شد.


سوغات دست ساز و عتیقه‌جات


در بخش 1 شما می‌توانید مجسمه بودا و سایر موارد آنتیک را مشاهده کنید. محصولات هنری از قبیل سازهای قبیله‌ای در بخش‌های 25 و 26 به چشم می‌خورد. ماسک‌های قدیمی تایلندی و اسباب بازی‌های قدیمی آن می‌تواند سوغات جالبی به شمار بیاید و از سوی دیگر سازهای قدیمی تایلندی مثل سوت و فلوت و طبل و همچنین سی دی‌های موسیقی کلاسیک تایلندی هم سوغات مناسبی هستند. از دیگر گزینه‌هایی که هدایای خوبی به شمار می‌آیند می‌توان به میوه‌های پلاستیکی تایلندی در اندازه واقعی یا مجسمه‌های مینیاتوری اشاره کرد.لباس و وسایل جانبی


لباس در اکثر بخش‌های چاتوچاک به چشم می‌خورد. از بخش 5 گرفته تا 24 همه و همه محصولاتی برای ارائه کردن در اختیار خواهند داشت. بخش‌های 5 و 6 از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و برای هر قشر و سلیقه‌ای محصولات خاصی دارند و بخش‌های 7، 12 و 14 بیشتر محصولات مد روز و مناسب جوانان را ارائه می‌دهند. برای خرید لوازم جانبی مغزاه‌های زیادی در بخش‌های 24 و 26 به چشم می‌خورد.


با قسمت دوم این مطلب با نکست هالیدی همراه باشید.


مرجع: lonelyplanet.com  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر