گوانجو
/ /
بایون گوآنگجو
بایون گوآنگجو

فرودگاه بایون گوآنگجو

معرفی

کد فرودگاه CAN
وب سایت https://www.guangzhouairportonline.com/
سایت برنامه پرواز https//www.flightradar24.com/data/airports/can

فرودگاه بین‌المللی بایون گوانگجو، فرودگاه اصلی گوانگجو، پایتخت ایالت گوانجوی چین است. کد IATA از کانتون، نام تاریخی گوانگجو در زبان لاتین، برداشته شده است. فرودگاه بایون آشیانه خط هوائی جنوبی چین، FedEx اکسپرس، 9 Air، خط هوائی Hainan و خط هوائی Shenzen است.

در سال 2017، فرودگاه بین‌المللی بایون گوانگجو با 65.806.977 مسافر سومین فرودگاه چین و سیزدهمین فرودگاه جهان از لحاظ ترافیک مسافر بوده است. از لحاظ ترافیک بار نیز این فرودگاه در مقام سوم چین و نوزدهم جهان قرار دارد. همچنین فرودگاه بایون از لحاظ ترافیک پرواز مفام سوم در چین را داراست.

در آگوست 2008 ، طرح توسعه فرودگاه به تصویب کمیته ملی بازسازی و توسعه رسید.

این طرح شامل 13 باند پرواز و فرود با 3800 متر طول و 60 متر عرض در چهارصد متری شرق باند شرقی فعلی می شود. امکاناتی از قبیل پارکینگ داخلی و خارجی جدید و یک مرکز حمل و نقل با مترو و سرویس های ترن داخل شهری از دیگر جزئیات این طرح هستند. ساخت باند پرواز سوم در سال 2012 آغاز و در اواخر سال 2015 عملیاتی شد. کل پروژه شامل یک ترمینال جدید می‌شود که طبق برنامه در سال 2018 به پایان می‌رسد. با این طرح توسعه ظرفیت فرودگاه به 80 میلیون مسافر و 2.5 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

ایستگاه جنوبی فرودگاه در خط سوم مترو گوانگجو در فرودگاه بین‌المللی بایون گوانگجو ایستگاه دارد. ایستگاه شمالی فرودگاه نیز همراه با ترمینال 2 در سال 2018 افتتاح خواهد شد. بر مبنای این طرح، در آینده نزدیک خط 18 مترو گوانگجو فرودگاه را به مرکز شهر وصل خواهد کرد.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی

۳۱ نقد و بررسی ، ۱ فالور
۲ سال قبل
امتیاز ۲
فوق العاده
دوستان تگ شده: آزمایشی
اشتراک گذاری
زاکروت ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
خوب
زاکروت ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
عالی