گوآ
/ /
کلیسای بانوی مقدس پانجیم گوآ
کلیسای بانوی مقدس پانجیم گوآ

کلیسای بانوی مقدس پانجیم گوآ

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://icchurchpanjim.com/
آدرس Church Square, Panjim ۴۰۳۰۰۱, India

این کلیسا واقع در پانجیم گوآ، هر روز مراسم عشا ربانی به زبان‌های انگلیسی، کُنکانی (یک زبان هندی – آریایی رایج در میان اقوام کُنکان ساکن جنوب شرق آسیا) و پرتغالی را برگزار می‌کند.

این کلیسای باروک متعلق به دوران استعماری پرتغال در سال 1541 به عنوان یک کلیسای کوچک در کنار تپه مشرف به محله پانجیم واقع است. این کلیسا در طول دهه 1600 به عنوان بخشی از پروژه پرتغالی‌ها برای گسترش مسیحیت در منطقه، به تدریج جای خود را به کلیسایی بزرگتر داد. کلیسا خانه ناقوسی است که در سال 1871 از خرابه‌های کلیسای آگوستینیان «بانوی بخشنده ما» در شهر گوآ قدیم آورده شده و پس از ناقوس طلایی کلیسای جامع در گوآ قدیم، دومین ناقوس بزرگ گوآ محسوب می‌شود.

باغ عمومی شهر (گارسیا دا اورتا) در ضلع جنوب شرقی کلیسا از بالای تپه دیده می‌شود.  این محوطه زمانی محل توقف اولیه کشتی‌هایی بود که بین  لیسبون و گوآ در رفت و آمد بودند. ملوانان پیش از ورود به الا (گوآ قدیم امروزی)، پایتخت گوآ در قرن نوزدهم، در این منطقه از کشتی پیاده می‌شدند. از این بندر، یک پیاده‌روی سنگ رس سرخ با پلکان‌های زیگ‌-‌زاگ از میان درختان بلند و نازک نخل به سوی کلیسا می‌رود.

کلیسا در دهه 1850 محوطه به تدریج محوطه پیرامون خود را خرید و پلکان مورب آن در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد. این کلیسا هشتم دسامبر هر سال جشن « بانوی مقدس ما» را برگزار می‌کند.

فاصله تا مکان های مهم

مسجد جامع ۰٫۳ کیلومتر
کلیسای سنت توماس ۰٫۶۵ کیلومتر

نقد و بررسی