گوآ

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس ساحل کاولوسیم

روستایی در منطقه جنوبی گوآ با ساحلی شناخته شده در جنوبی‌ترین نقطه ساحل سالکته که از ماجوردا در شمال تا کاوِلوسیم در جنوب امتداد دارد. رودخانه سال از جنوب این روستا به دریای عربی می‌ریزد. کاوِلوسیم در 5/1 کیلومتری جنوب مارگائو ، مرکز ایالت گوآ، قرار دارد و از شمال با ساحل کارمونا و از جنوب با ساحل موبار همسایه است.

این روستا محل سکونت‌گاه اصلی الهه هندی شری شانتادورگا در کاولم، یکی از بزرگترین معابد ایالت گوآ است. در طول تفتیش گوآ توسط مهاجمان پرتغالی، مجسمه الهه از کاوِلوسیم به پوندا تالوکا (آنتروز محل) منتقل شد. کاولم یکی از چندین معبدی است که چاتراپاتی شاهو هزینه بازسازی آنها را پرداخت. یکی دیگر از جاذبه‌های این ساحل کنتراست بین صخره‌های آتشفشانی سیاه و ماسه‌های سفید آن است. در فهرست سال 2016سایت TripAdvisor از «بهترین جزایر آسیا» کاوِلوسیم در مقام نوزدهم آسیا و پنجم هند قرار دارد.

آرامش ساحل کاوِلوسیم جاذبه اصلی است که مسافران را به اینجا می‌کشاند. آب‌های آرام و مناسب برای شنا، قایق‌سواری روی رودخانه سوا و تماشای دلفین‌ها، ماهیگیری و عکس گرفتن از گونه‌های نادر پرندگان و دلفین‌های جزیره تنها بخشی از جاذبه‌های دیگر کاوِلوسیم هستند.

ایستگاه مارگائون با 15 کیلومتر فاصله نزدیکترین ایستگاه راه آهن و فرودگاه بین‌المللی دابولیم با 33 کیلومتر فاصله نزدیک‌ترین فرودگاه به جزیره است. می‌توانید از آنجا سوار اتوبوس، تاکسی یا ریک‌شاو (ارابه سنتی جنوب شرق آسیا) بشوید یا خودرو یا دوچرخه اجاره کنید.

فاصله تا مکان های مهم

ساحل Mobor ۱٫۱ کیلومتر

نقد و بررسی