گوآ

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس ساحل آگوندا

آگوندا روستایی بزرگ واقع در کاناکونا در ناحیه جنوبی گوآ هند است. ساحل معروف آگوندا یکی از چهار ساحلی است که در قوانین مصوب سال 2011 به عنوان محوطه حفاظتی لانه‌سازی لاکپشت‌ها اعلام شد. در آن سوی صخره آگوندا، ساحل کولا در حاشیه یک دریاچه قرار دارد. این ساحل در حدود 9 کیلومتری شمال ساحل پالولم در منطقه جنوبی گوآ واقع است.

آگوندا ساحلی کشیده، زیبا و بکر و محلی عالی برای آفتاب گرفتن، استراحت و شنا است که کمتر مورد استقبال گردشگران قرار گرفته. هرچند شاید آب‌های نسبتاً ناآرام آن (در مقایسه با گزینه‌های بهتر با آب‌های آرام‌تر در گوآ)،  مناسب‌ترین مکان برای شنا نباشد. آگوندا بهترین جا برای کسانی است که می‌خواهند صبح دوشنبه در دسترس نباشند. بیشتر آنتن‌های تلفن همراه در اینجا کار نمی‌کنند (از میان سیم کارت‌های در دسترس خارجیان فقط Vodafone کار می‌کند)، و این یک مزیت برای کسانی است که به دنبال تعطیلاتی آرام هستند. می‌توانید با 15 دقیقه موتورسواری به پالولم بروید اما به طور کلی آگوندا ساکت‌تر و ارزان‌تر است. سایت TripAdvisor در سال 2016 این ساحل را به عنوان چهارمین ساحل برتر آسیا و برترین ساحل هند انتخاب کرد.

می‌توانید از صاحبخانه‌ها یا جوانان موتورسوار کنار کلیسا موتورسیکلت و اسکوتر اجاره کنید. فروشگاه‌های ساحل، مایحتاج اولیه و همینطور خدماتی مثل اینترنت، سیم کارت و تبدیل ارز را به مسافران عرضه می‎کنند. البته چندین دستگاه خودپرداز، شنبه بازار و مغازه‌های بیشتر در شهر کوچک چائودی نزدیک ساحل (حدود 20 دقیقه فاصله) نیز وجود دارند.

فاصله تا مکان های مهم

معبد Shri Agondeshwar ۳٫۸ کیلومتر
ساحل ماه عسل ۳ کیلومتر

نقد و بررسی