کوش آداسی
/ /
پارک ملی دلتا بیوک مندرس کوش آداسی
پارک ملی دلتا بیوک مندرس کوش آداسی

پارک ملی دلتا بیوک مندرس کوش آداسی

معرفی

ساعت کاری ۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰
وب سایت
آدرس Güzelçamlı / Kuşadası/Aydın Province

پارک ملی شبه جزیره دیلک – دلتا بیوک مندرس، 19 مِی 1966 در غرب ترکیه افتتاح شد. کل شبه جزیره دیلک و همینطور دلتای بزرگ رودخانه بیوک مندرس درون مرزهای این پارک ملی قرار دارند. پارک واقع در کوش آداسی در ایالت آیدین، بخشی از منطقه اژه ترکیه است. در غرب پارک شهرک ساحلی Güzelçamlı قرار دارد، از آنجا می‌توانید با اتوبوس یا قایق به مرکز شهر کوش آداسی در سی کیلومتری پارک ملی رفت و آمد کنید.

این پارک با صدها گونه پرنده بومی و مهاجر، پستانداران، گیاهان و گونه‌های دریائی که برخی از آنها تنها در این پارک قابل مشاهده هستند، یکی از بالاترین سطوح تنوع بیولوژیک را در میان پارک‌های ترکیه داراست. به همین دلیل پارک تحت حمایت معاهده های حیات وحش و تالاب‌ها قرار دارد و از اهمیت ملی و بین‌المللی فراوانی برخوردار است.

بهار و تابستان شلوغ‌ترین فصل‌های پارک هستند. ساعت کار پارک به وقت محلی از 8:00 صبح تا 19:00 بعدازظهر است. در پائیز و زمستان پارک در ساعت 17:00 تعطیل می شود.

برای بازدید از پارک باید ورودی پرداخت کنید، کمپ زدن، آتش روشن کردن یا چادر زدن برای گذراندن شب، به منظور حفاظت از اکوسیستم پارک اکیداً ممنوع است. می توانید از مرکز کوش آداسی با تاکسی های اشتراکی دلموش (dolmuş) به Güzelçamlı نزدیکترین شهر به پارک ملی بروید. اخیراً سرویس خدمات قایقی بین کوش آداسی و Güzelçamlı نیز افتتاح شده است تا رفت وآمد برای 700.000 بازدیدکننده خارجی و داخلی سالانه پارک آسانتر شود.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی