کوش آداسی
/ /
شهر باستانی پرینه کوش آداسی
شهر باستانی پرینه کوش آداسی

شهر باستانی پرینه کوش آداسی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Camikebir Mahallesi, Kemal Arikan Sk٫ No:۲۲, ۰۹۴۰۰ Kusadasi/Aydin, Turkey

یک شهر باستانی یونانی ایونا در پرتگاهی در کوه‌های میکاله (Mycale)، حدود شش کیلومتری شمال در بستر رودخانه مائیاندر (بیوک مندرس یا "مائیاندر بزرگ" امروزی)، 67 کیلومتری شهر باستانی آنتیا (Anthea)، 15 کیلومتری شهر باستانی آنئون (Aneon) و 25 کیلومتری شهر باستانی میلتوس (Miletus) قرار دارد. شهر از ساحل دریا تا دامنه‌ها و تراس‌های مشرف به اقیانوس، 380 متر بالاتر از سطح دریا بنا شده است و نزدیک به روستای مدرن Güllübahçe Turun در منطقه Söke ایالت آیدین ترکیه قرار دارد.

پرینه یا پریه‌نه پر از آثار هنری و معماری عصر هلنی است. مکان اصلی شهر در کوهستان میکاله هرگز پیدا نشد؛ هرچند باور بر این است که پریه‌نه شبه جزیره‌ای با دو بندر بوده است. کوچکی شهر باعث شد که هرگز از اهمیت سیاسی چندانی برخوردار نباشد. تخمین‌ها نشان می‌دهند که شهر در حدود 4 تا 5 هزار نفر جمعیت داشته است که در چهارمنطقه زندگی می‌کرده‌اند. منطقه سیاسی محل مجلس (bouleuterion) و دولت (prytaneion)، منطقه فرهنگی محل سالن‌های تئاتر، منطقه تجاری محل بازار (Agora) و منطقه مذهبی محل معابد زئوس، دِمتِر و مهمتر از آنها آتنا بوده است. در اطراف بازار، در میدان اصلی که خیابان اصلی از آن می‌گذرد، تالارهایی قرار دارد. ساختمان‌های شهرداری، دولت و مجلس در شمال بازار قرار دارند، در قسمت‌های شمالی‌تر ورزشگاه، حمام‌های رومی و سالن تئاتر هلنی (که به خوبی حفظ شده) قرار دارند. معابد آسکلیپوس خدای شفابخشی و درمان و خدایان مصری مانند ایزیس، سراپیس و آنوبیس قابل مشاهده هستند. در جنوبی‌ترین نقطه داخل دیوارها، یک استادیوم بزرگ متصل به یک ورزشگاه مربوط به دوره هلنی وجود داشته است.

پرینه در جنوب کوش‌آداسی قرار دارد اما بهتر است مسیر پر پیچ و خم 23 مایلی آن را با ماشین اجاره‎‌ای یا در قالب تور طی کنید. محوطه باستانی هر روز از 8 صبح تا 18:30 دقیقه بعدازظهر (زمستان ها تا 17:30 دقیقه بعدازظهر) با ورودی 2 لیر ترکیه به ازای هر نفر،  پذیرای گردشگران است.

فاصله تا مکان های مهم

فروشگاه Lc Waikiki ۰٫۲۶ کیلومتر

نقد و بررسی