کوش آداسی
/ /
روستای کرازلی کوش آداسی
روستای کرازلی کوش آداسی

روستای کرازلی کوش آداسی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Kirazli, Kusadasi is a village in the District of Kusadasi, Aydin Province, Turkey

 کرازلی در ده کیلومتری مرکز  کوش‌آداسی قرار دارد. این روستا به خاطر اینکه در نزدیکی افه سوس و کوش‌آداسی قرار دارد، مورد توجه گردشگران است. کرازلی نمونه‌ای از روستاهای سنتی غیر توریستی با مزارع حاصل‌خیز، رستوران‌ها و کافه‌های معمولی روستایی است.

در سال‌های اخیر این منطقه توجه توریست‌ها را به خود جلب کرده است. حتی برخی خارجی‌ها برای لذت بردن از هوای پاک و منظره‌های چشم‌نواز، تجربه زندگی روستایی، کوهپیمایی و پیاده‌روی شروع به خرید و اجاره ملک در روستا کرده‌اند.

روستاییان، که بیشتر اعضای چند خانواده محدود هستند، در مزارع، باغ‌ها و دامداری‌ها به همراه هم کار می‌کنند و تولیدات خود را در یکشنبه بازار می‌فروشند.

یک اقامتگاه متعلق به سال 1427 در حاشیه کرازلی قرار دارد، این اقامتگاه به سه خانواده چوپانی متعلق است که این منطقه سرسبز مناسب برای چرای دام ها را پیدا کردند. و از آن زمان تا کنون تغییرات چندانی رخ نداده است.

درطول زمان زمین‌های اطراف روستا زیر کشت رفت. به تدریج کشاورزان دریافتند که حاصلخیزی خارق‌العاده و آب و هوای کاملاً مساعد این روستا بستری مناسب برای کشت درختان میوه است. امروزه تقریباً همه نوع درخت میوه‌ای ازقبیل آلبالو، گیلاس، آلو، زردآلو، انجیر، زیتون، انار، به، گردو، در باغات اطراف روستا یافت می‌شود. همچنین زمین‌های اطراف روستا برای کشت محصولات کشورزی مانند تنباکو، کنجد، نخود، ذرت و لوبیا همینطور پرورش گاو، گوسفند و بز مناسب است.

اما آلبالوها و گیلاس‌های درشت منطقه باعث شدند نام روستا به کرازلی به معنای "سرزمین گیلاس" تغییر کند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی