کوالالامپور
/ /
مرکز خرید استار هیل گالری کوالالامپور
مرکز خرید استار هیل گالری کوالالامپور

مرکز خرید استار هیل گالری کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰
وب سایت http://www.starhillgallery.com/
آدرس ۱۸۱ Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur ۵۵۱۰۰, Malaysia

این مرکز خرید لوکس در منطقه خرید بوکیت بینتانگ کولالامپور در سال 1996 با نام مرکز خرید استار هیل گالری آغاز به کار کرد.

همزمان با رکود اقتصادی در سال 1999 شرکت TYL استارهیل را خرید و تصمیم گرفت با اجاره فضای آن به فروشگاه‌های اصلی و پرچمدار، این مرکز خرید را به مرکزی لوکس با برندهای متنوع تبدیل کند. نوسازی مجموعه زیر نظر آرشیتکت دیوید راک‌ول حدود شش سال به طول انجامید و سرانجام در جولای 2005، مجموعه تحت نام استارهیل گالری بازگشایی شد.

مرکز خرید با یک «تونل زمانی» به هتل جی.وی ماریوت و هتل ریتز کارلتون کوالالامپور وصل می‌شود.

سالن اصلی یک محوطه آزاد است که با مجموعه‌ای از کافه‌های خاص پیرامون آن نقش پیشخوان و ورودی را بازی می‌کند. پله‌های برقی در این قسمت و آسانسورها در پشت کنار سرویس‌های بهداشتی بسیار تمیز مرکز خرید قرار دارند. طبقه اول بیشتر به برندهای جواهرات و ساعت‌های لوکس مانند موریس لاکرویس، ام میسونی، کارلوف، دیویدوف، رادو و غیره تعلق دارد؛ استار هیل گالری میزبان بزرگترین نمایشگاه سالانه ساعت‌های لوکس و جواهرات آسیا است.

اگر دلتان خواست وسط روز کمی استراحت کنید، طبقه سوم با یک مرکز اسپا و تمرکز اعصاب به مساحت حدود 4650 متر مربع (معروف به محوطه پامپر) با 93 اتاق درمان و بهترین درمانگران کوالالامپور در خدمت شماست.

دهکده خوراکی‌ها در طبقه پائین‌تر یک فودکورت با سطحی بالاتر از غذاخوری‌های معمولی است؛ این فودکورت وسیع میزبان تعدادی از رستوران‌های برنده جایزه با طراحی‌ها و سبک‌های روز است. فیشرمن کوو (خلیج فیشرمن) یک رستوران قایقی (اثاثیه از چوب بامبو، بادبان‌های مصنوعی، دکل‌ها و تور ماهیگیری) با منویی از غذاهای دریایی تازه است که حس نشستن در سایه‌سار درختان بامبوی ساحلی را زنده می‌کند. این رستوران در سال‌های 2006، 2008 و 2010 برنده جایزه مجله تایم اوت و مجله مالائی تاتلر شده است.

فاصله تا مکان های مهم

مرکز خرید پاویلیون ۰٫۰۰۱ کیلومتر
مرکز خرید Fahrenheit۸۸ ۰٫۰۵۴ کیلومتر
هتل Grand Millennium ۰٫۱۳ کیلومتر
هتل The Ritz-Carlton ۰٫۲۱ کیلومتر
مرکز خرید Lot ۱۰ ۰٫۳۵ کیلومتر
هتل Royale Chulan ۰٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی