کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت http://www.muziumnegara.gov.my/
آدرس Jabatan Muzium Malaysia, Jalan Damansara, Tasik Perdana, ۵۰۵۶۶ Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

موزه ملی در جاده دامانسارا کوالالامپور در مجاورت باغ‌های دریاچه پردانا قرار دارد. گردشگران می‌توانند شاهد چشم‌اندازی کلی از تاریخ و فرهنگ مالزی در این موزه باشند. موزه ملی ساختمانی مجلل با نمایی مرکب از عناصر سنتی مالائی و معماری مدرن است که به سبک رام گادانگ، شاخه‌ای از معماری مینغکاباو (Minangkabau؛ یکی از اقوام مالزی) بنا شده. نمای موزه شامل عناصر سنتی مالایی و ویژگی‌های مدرن است. این در تاریخ 31 اوت سال 1963 افتتاح شد و میزبان میراث فرهنگی و تاریخی غنی مالزی است.

ساختمان موزه ملی با 110 متر طول و 1/15 متر پهنا و 6/37 متر در مرکز در سه طبقه بنا شده است. چهار گالری اصلی موزه به قوم شناسی و تاریخ طبیعی تعلق دارد. نمایشگرها از تبلت‌های آزادی که بخش‌هایی از مناسک فرهنگی جامعه سنتی مالزی مانند ازدواج، فستیوال‌ها و مراسم سنتی، تا سلاح‌های سنتی، سازها، هنر و صنایع‌دستی، سرامیک‌ها و گل‌ها و گیاهان تشکیل شده است.

گالری‌های مدرن تصویری فوق‌العاده از روند تاریخی مالزی از ماقبل تاریخ تا کنون را به تصویر می‌کشند. ویژگی‌های جغرافیایی و ماقبل تاریخ در یک گالری جمع شده‌اند (به دیل مهمترین کشف باستان شناختی مالزی مرد پراک 11000 ساله نیز در این گالری قرار دارد.). گالری تاریخ مدرن با بازسازی دیوار معابد، تخت‌های سلطنتی و پوشش‌های سنتی از قرون مختلف، به خودی خود یکی از جذاب‌ترین گالری‌های موزه است.

فاصله تا مکان های مهم

موزه سلطنتی ۳ کیلومتر
استادیوم Merdeca ۳ کیلومتر
موزه پلیس سلطنتی ۰٫۵ کیلومتر
باغ گیاه‌شناسی Perdana ۰٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی