کوالالامپور
/ /
معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان کوالالامپور
معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان کوالالامپور

معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری ۰۷:۰۰ تا ۲۲:۰۰ برای مریدان
۱۳:۰۰ تا ۱۷:۰۰ برای گردشگران
وب سایت
آدرس No٫۲۲ Lorong Satu | Tebrau, Johor Bahru, Malaysia

این معبد شیشه‌ای یک معبد هندو در شهر جوهور بهرو (Johor Bahru) است. معبد در 12 می 2010 به عنوان اولین و تنها معبد شیشه‌ای کشور ثبت شد و یکی از جاذبه‌های گردشگری مشهور مالزی محسوب می‌شود.

ده مجسمه طلای خالص پرداخت شده سر به سقف می‌سایند. از دو مجسمه سمت چپ یکی روی زمین دراز کشیده است و دیگری در حال خزیدن است. مجسمه سمت راست خمیده به نظر می‌آید. این مجسمه‌ها نماد چرخه زندگی از تولد و جوانی تا پیری و مرگ است.

10 مجسمه مرمر ایستاده 120 سانتی متری وجود دارند که بر اساس نام پلاک‌ها، نماد گوتاما بودا (Gautama Buddha)، گورو نانک (بنیانگذار آئین سینک؛ Guru Nanak Dev Ji)، سای بابا و مادر ترزا هستند. به باور گوروها پیام‌آوران خدا هستند و بازدیدکنندگان از دیگر ادیان از دیدن مجسمه‌های آنها در این مکان خوشنود خواهند شد.

در بال چپ، هنرمندانی نخبه بر روی دو پنل سقفی بزرگ پیام جهانی هماهنگی نژادی و اجتماعی را نقش کرده‌اند. در یک تصویر گاوی در کنار یک دختر هندی، یک سگ کنار یک دختر چینی و یک گربه در آغوش یک دختر مالائی نقش شده‌اند.

در تصویر دیگر، یک جوان مسلمان به یاری موتورسواری هندی که از روی موتور خود سقوط کرده، شتافته است، در حالیکه یک بودائی کلاهخود او را بر می‌دارد و یک مسیحی موتورش را بلند می‌کند.

درهای معبد از 7 صبح تا 10 شب به روی مریدان باز است اما گردشگران از ساعت 13 تا 17 می توانند از معبد بازدید کنند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی