کوالالامپور
/ /
خیابان پتالینگ کوالالامپور
خیابان پتالینگ کوالالامپور

خیابان پتالینگ کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Jalan Petaling, Kuala Lumpur, Malaysia

خیابان چینی‌ها در کوالالامپور مانند خیابان بوکیت بین تانگ در بخش قدیمی‌تر شهر است. شلوغی در این خیابان انتها ندارد. روز یا شب فرقی نمی‌کند،  گردشگران گاهی برای صرف غذای خیابانی مشهور این منطقه تا یک چانه‌زدن حسابی روی قیمت یک کالا به اینجا سرازیر می‌شوند. خیابان پتالینگ، بهشت خریدارانی است که می‌خواهند بر سر خریدهای ارزان‌تر چانه بزنند. در این خیابان تقریبا همه چیز، از لباس و سوغاتی رفته تا لوازم الکترونیکی و پارچه یافت می‌شود. به غیر از کالاهای ارزان‌قیمت، خیابان پتالینگ برای فروش کالاهای بدلی، مانند کیف‌های دستی، کیف‌های جیبی، ساعت و کفش برندهای مشهور مانند آدیداس، لوئیس، ویتون، کلوین کلاین، نایک و غیره نیز بازسازی شده است. غذا در این خیابان همیشه به وفور یافت می‌شود.

در بازار مرکزی می‌توانید سوغاتی هایی دست ساز محلی مانند لباس محلی زنانه کبایا، پارچه‌های چاپی باتیک و سانگت و صنایع‌دستی بخرید. معبد سری ماهاماریمان واقع در حاشیه خیابان پتالینگ غنی‌ترین و کهن‌ترین معبد هندوی کوالالامپور است و قدمت آن به سال 1837 باز می‌گردد. این معبد از همان ابتدا یکی از مراکز مقدس اصلی آئین هندو بوده است. معبد سری ماهاماریمان بخشی اصلی از فرهنگ و میراث مالزی محسوب می‌شود.

دسترسی به پتالینگ با خودرو یا سرویس حمل و نقل عمومی بسیار آسان است. می‌توانید با خودرو به این خیابان بیایید اما پیدا کردن جای پارک کار دشواری است، زیرا این منطقه همیشه بسیار شلوغ است. راه دیگر رسیدن به پتالینگ استفاده از خط کلانا جایا و از طریق ایستگاه Pasar Seni LRT است. پس از پیاده شده در LRT ، می توانید تا خیابان پتالینگ را پیاده بروید.

فاصله تا مکان های مهم

موزه تکنولوژی ۰٫۹ کیلومتر
مسجد ملی مالزی ۱٫۵ کیلومتر
پارک پرندگان ۲٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی