کوالالامپور
/ /
بوکیت بینتانگ کوالالامپور
بوکیت بینتانگ کوالالامپور

بوکیت بینتانگ کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس محله بوکیت بینتانگ

بوکیت بینتانگ یک منطقه خرید و تفریحات در کوالالامپور مالزی است. این منطقه جالان بوکیت بینتانگ و منطقه پیرامون آن را در بر می‌گیرد. این منطقه کمربند اصلی خرده‌فروشی کوالالامپور و خانه مراکز خرید بزرگ، کافه‌های متنوع، بارها، بازارهای شبانه و همینطور اغذیه‌فروشی‌های خیابانی است. این منطقه از محبوبیت ویژه‌ بین اهالی محلی، جهانگردان و به ویژه جوانان برخوردار است.

بوکیت بینتانگ یکی از مناطق خرید شهر است. بسیاری از مراکز خرید خرده فروشی اصلی شهر در این منطقه قرار دارند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به میدان تایمز برجایا، بوکیت بینتانگ پلازا، ایمبی پلازا، فارنهایت 88، یات پلازا پایین، استارهیل پلازا، سانگی وانگ پلازا، لات 10 و کوالالامپور پاویلیون اشاره کرد.

ایمبی یک منطقه تجاری در نزدیکی بوکیت بینتانگ، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه است. این منطقه در طول تعطیلات عمومی و ساعت‌های شلوغی ترافیک بسیار بالایی دارد. مجموعه فروشگاه‌ها و هتل های میدان تایمز برجایا در ایمبی قرار دارد. جاده ایمبی، مسیر اصلی است که از میان این منطقه می‌گذرد.

در راستای سیاست شهر برای جذب گردشگران عرب، رستوران‌های مخصوص غذاهای عربی در اطراف پیاده‌رو مرکزی بینتانگ جمع شده‌اند.

خوردنی‌های محبوب لبنانی، مراکشی و ایرانی نیز جایگاه ویژه خود در منوی رستوران‌ها را یافته‌اند. اما هنوز هم، به ویژه در منطقه پارک BB، اغلب رستوران‌ها به همان رستوران‌های شیکی تعلق دارند که مسئولیت پذیرایی از جشن‌ها و مراسم بین‌المللی را بر عهده می‌گیرند.

فاصله تا مکان های مهم

پارک KLCC ۱٫۳ کیلومتر
آکواریوم KLCC ۰٫۸۵ کیلومتر
برج کی ال ۱٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی