کوالالامپور
/ /
برج‌های دوقلوی پتروناس کوالالامپور
برج‌های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

برج‌های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ به جز دوشنبه‌ها
وب سایت http://www.petronastwintowers.com.my/
آدرس Kuala Lumpur City Centre, ۵۰۰۸۸ Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Towers) آسمان‌خراش‌های معروف کوالالامپور مالزی هستند. براساس تعریف و رتبه‌بندی رسمی شورای عالی ساختمان‌ها و محل‌های شهری (CTBUH) بین سال‌های 1998 تا 2004  بلندترین ساختمان‌های جهان بوده‌اند و هنوز بلندترین برج‌های دوقلوی جهان هستند. برج‌های دوقلوی پتروناس به همراه برج کوالالامپور از نمادهای شاخص شهر کوالالامپور مالزی محسوب می‌شوند.

در کنار برج‌های دوقلو منظره زیبا و وسیع پارک KLCC نمایان است. پارک امکاناتی مانند مسیر دویدن، مسیرهای پیاده‌روی، یک فواره و یک استخر کودکان را در خود جای داده است. به غیر از مرکز خرید و پارک، برج‌های دوقلوی پتروناس میزبان جاذبه‌های دیگری مانند گالری هنری پتروناس و مرکز گردهمایی‌های کوالالامپور نیز هستند. به علاوه مرکز علمی پتروناس در داخل Suria KLCC قرار گرفته است: یک مرکز کشف علمی تعاملی مربوط به صنعت نفت ،با نمایشگاه‌هایی که همه چیز در مورد نفت از شکل‌گیری منابع نفتی در دوران دایناسورها تا آخرین محصولات مبتنی بر نفت را شامل می‌شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص برج‌های دوقلو، دوان (Dewan) تالار موسیقی فلارمونیک پتروناس است. که مرکز پیشرو موسیقی کلاسیک در آسیای جنوب شرقی محسوب می‌شود. تالار بین دو برج واقع شده است و از لحاظ معماری یکی از تالارهای موسیقی تحسین شده جهان محسوب می‌شود. این معماری زیبا با الهام از معماری سبک تالارهای موسیقی قرن نوزدهم صورت گرفته است.

برای بازدید از برج، باید به صورت آنلاین یا حضوری بلیط تهیه کنید. بلیط با تخفیف ویژه سالمندان به افراد بالای 55 ساله تعلق می‌گیرد.

روزهای بازدید: هر روز به غیر از دوشنبه‌ها و تعطیلات رسمی عید فطر (Hari Raya Aidilfitri) و عید قربان (Aidiladha)

ساعت بازدید: 9:00 صبح تا 9:00 شب (روزهای جمعه بین 1:00 تا 2:30 تعطیل است).

آخرین ساعت پذیرش بلیط:  8:30 شب.

فاصله تا مکان های مهم

پارک KLCC ۰٫۲۲ کیلومتر
آکواریوم KLCC ۰٫۲۳ کیلومتر

نقد و بررسی